IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ali ile Zeynep
soner1971
mesaj 02.09.2007, 23:00:21
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

1984 yilinda saray dizilerinin moda oldugu dnemde Ahmet zhan' in Yugoslav gzeli Sonja Vejnovi ile basroln paylastigi ve ynetmenligini Ycel akmakli' nin yaptigi ''Alis ile Zeynep'' adli dizi . Trk, Yugoslav ortak yapimi olan dizi o dnem ok ilgi ekmisti. Film, Mostar kprsn de savastan nce grdgmz son yillariydi. Filmin konusuda yzyillar ncesinde Saraybosna' da olan aski dinleyen iki gencin tesadfen bir dgnde karsilasip,birbirlerinden hoslanmalariyla basliyordu.Ama bu ask kendilerinin istedigi kadar kolay olmayacak, her zamanki gibi araya kltr farki girecekti

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 02.09.2007, 23:12:21
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,631
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

yaaa  
dizinin son repligi
civan alisimi grdnz m ?

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
karakedi
mesaj 02.10.2007, 18:54:48
leti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
ye No: 62
Ruh Halim:

Dizi Alis ile Zeynep'in mezari basinda yasli bir adam gen bir ifte Alis ile Zeynep'in efsane olmus asklarini anlatmasiyla basliyordu. Efsaneye gre Zeynep Alis'i hi grmeden asik olmus; tam nasil oldugunu hatirlamiyorum ama elinde tuttugu aynada Alis'in yzn, yani kismetini gryordu. Daha sonra karsilasinca kaderlerinde de yazildigi gibi birbirlerini seviyorlardi. Ne yazikki btn efsane asklarda oldugu gibi bu iki asik da birbirlerine kavusamiyorlardi.

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
kazuki
mesaj 03.10.2007, 11:19:03
leti #4

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 171
Katlm: 14.06.2007
Nereden: Gaziantep
ye No: 134

ben ilkokula giderken oynardi.o zaman bizde maalesef tv yoktu.ve bende sinif arkadaslarimdan sorar grenirdim...aklimda kaldigina gre alis kendisini kprden atiyordu..ve bir blmdede alis zeynepe zerine esitli sekiller islenmis mendiller veriyordu.ve her seklinde bir anlami vardi.....

--------------------
BEN BIR SEKSENLER OCUGUYUM:

+Quote Post
superisi
mesaj 04.11.2007, 01:23:56
leti #5

Grup Simge

leti: 2,671
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Ahmet zhan Alis rolnde ok yakisikli gelmisti bana. Dizinin sonunda askina kavusmak iin  kpry geerken sel kpry asarak atiyla beraber Alis'i  gtryordu. Bu sekilde bitmesine ok zlmstm.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
lifelines
mesaj 04.05.2008, 00:36:46
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

QUOTE(karakedi @ 02.10.2007, 19:54:48) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Dizi Alis ile Zeynep'in mezari basinda yasli bir adam gen bir ifte Alis ile Zeynep'in efsane olmus asklarini anlatmasiyla basliyordu. Efsaneye gre Zeynep Alis'i hi grmeden asik olmus; tam nasil oldugunu hatirlamiyorum ama elinde tuttugu aynada Alis'in yzn, yani kismetini gryordu. Daha sonra karsilasinca kaderlerinde de yazildigi gibi birbirlerini seviyorlardi. Ne yazikki btn efsane asklarda oldugu gibi bu iki asik da birbirlerine kavusamiyorlardi.

Karakedi'nin, tam hatrlayamadm dedii ayna olayn dier Anlarm Genel Forum'da anlatmtm. Burada tekrar anlatym.
24 sene nce, Ali ile Zeynep isimli dizide yal teyzeler, Zeynep'e "evlenecein erkei grmek iin Dolunay'n olduu gece mum yakp aynaya bakacaksn, orada onun grnts belirecek" diyorlard. Dolunayn olduu gece Zeynep, mum yakp, aynaya bakyor ve evlenecei kiiyi yani Ali'i gryordu. Hatta, Ali bir atn zerinde grnyordu.
Dizinin o blm yaynlandktan sonra gnlerce, heyecanla dolunay bekleyip aynsn ben de yapmtm. Fakat aynada hibir adam grnts grememitim, bir de zlmtm.
Not: Bu yntem doru kt.

Bir ka sene nce Nicole Kidman'n Souk Da filmini seyrettiimde buna benzeyen bir sahne vard, hemen aklma Ali ile Zeynep dizisi ve kendimin de denedii ayna olay geldi. Nicole, Amerikan i savana giden nianls Jude Law hayatta m deil mi grsn diye komular eline ayna verip, onu ters olarak su kuyusuna sarktyorlard. Derin kuyudaki suyun grnts aynaya vuruyordu,
o grntde Nicol, nianlsnn hem dnn hem de,lmn gryordu.

+Quote Post
mavi
mesaj 20.05.2008, 07:21:02
leti #7

Grup Simge

leti: 1,160
Katlm: 19.10.2007
ye No: 673
Ruh Halim:

Bu diziyi ok net olmasada hatrlyorum.Ahmet zhan gerekten de dizide ok yakklyd,rol arkada bayanda gzel bir bayand.Dizinin yks olduka hznlyd.Son blm yazlan yazlar okuduumda birden gzmde canland.sad.gif

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Zeynep Aksu
1 okseybilenkiz 2,356 03.06.2011 - 13:32:53
G?n: loreyeno
No New Posts Zeynep Deirmenciolu
3 okseybilenkiz 1,859 25.03.2011 - 23:47:05
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Zeynep Hanlarova
0 lifelines 1,264 20.02.2011 - 19:12:31
G?n: lifelines

RSS Basit Grnm Tarih : 21.02.2020 - 19:57:14
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net