IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Dedektif Poirot
Okan
mesaj 18.09.2007, 20:52:17
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 286
Katlm: 27.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 328

Bu dizi yznden Altin Kitaplar'in yayinladigi Agatha Christie serisinin fanatigi olmustum. Biyigi, yumurta kafasi,sogukkanli ince mizah anlayisi ve mthis zekasi ile Belikali detektif Hercules Poirot'nun maceralarini anlatan ok''Kafa'' bir 80ler dizisi...
 Evin kahyasi, usagi, onun yasli karisi, asi ve partinin zengin konuklariyla dolu, sminenin yandigi eski bir Ingiliz kirevinde, Hercules Poirot'nun aramizda bir katil oldugunu aikladigi gizem dolu anlar ok keyif vericiydi. 

Cinayeti kafasinda zdkten sonra olayla ilgili ilgisiz herkesi bir salona toplar, sirayla her birinin aslinda cinayeti islemek iin nedeninin ve imkaninin oldugunu ispat eder. Muhatap oldugu kisinin, masum oldugunu kanitlamaya alisirken kivranmasindan byk zevk alir. Kurbanini yeterince bunalttiktan sonra, evet katilin o olmadigini, ama isledigi hirsizlik, santaj gibi daha nemsiz bir suun da gznden kamadigini belirtir. “Hadi bakiim, bi daha grmeyim” edasiyla siradakine geer. En son sira katile gelir, cinayetin neden ve nasil islendigini detaylari ile aiklayip katili desifre ederken mutluluktan drt kse olur. Ama bu mutluluk adaletin yerine gelmis olmasindan, masumlarin zerindeki sphenin kalkmasindan ya da btn bunlara vesile olmanin verdigi gururdan dolayi degildir. “Kimse zemedi ben zdm,” kompleksinin tatmininden gelen bir mutluluktur.

--------------------
Son aga kesildiginde, son nehir zehirlendiginde, son balik yakalandiginda, banknotlarinizin karin doyurmayacagini anlayacaksiniz." Sef Seattle (1790-1866)
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ARUZKOLIK
mesaj 18.09.2007, 21:21:43
leti #2

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,610
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Ve her daim "kk gri hcreleriyle" vnr durur.En yakin dostu ve arastirmalarinda bir nevi asistani ya da yardimcisi olan Arthur HASTINGS dir.Evet Sir Conan DOYLE'un Sherlock HOLMES'u iin Watson ne ise;Agatha CHRISTIE'nin Hercule POIROT'su iin de HASTINGS odur.Onu daima,beynindeki "kk gri hcreler" ini alistirmamakla sular.En nihayet,katilleri bulmasiyla taninan bu kk Belikali,son serveni olan VE PERDE INDI de kendisi cinayet isler.Bu cinayet;sululugu asla ispatlanamayan ve ispatlanamayacak olan bir caniyi cezalandirmak adinadir ama,Poirot ilk defa,aciz kaldigini itiraf eder.Almasi gereken ilalarini almayarak adeta intihar eder.Poirot efsaneside bylece sona erer...

+Quote Post
ember
mesaj 18.09.2007, 21:28:15
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Aslinda Hercule Poirot basligi atigimiza gre bir tane de Miss Marple basligi amamiz lazim diye dsnyorum.. Benim gibi Agatha Christie fanatigi birisi iin mkemmel bir baslik bu..

Herkesin Fransiz zannettigi ve her seferinde Belikali oldugunu gururla syleyip o yanlisi dzelten, biyiklarinin dzenine asiri dskn, 5 ayini kairmayan, cinayetleri zmek iin sakin sakin bir ksede oturup gri hcrelerini alistiran komik grnml, dehasina hayran oldugum muhtesem dedektif.. Sik sik Ingiliz polis rgt Scotland Yard ve Fransiz polis rgt Suret ile isbirligi yapmasi ile de nldr..

Ben onu en ok Nil nehrinde cinayet isimli romandaki haliyle severim..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 18.09.2007, 21:43:13
leti #4

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,610
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Bi kerem,ben senden daha ok fanatigim saygideger cember hanim hocam...Dzce Halk Ktphanesindeki 40 ksr Agatha CHRISTIE romanini 45-50 gnde okudugumu hatirliyorum...Geceleri ne kadar gzel okunuyordu...Henz liseye yeni basladigim yillardi...81-82 yillari.Sevimli ihtiyar Miss MARPLE'i elbette biliyorum...Jane MARPLE...Simdi de nette buldugum e-booklarini hemen indiriyorum...30 ksr elektronik kitabi birikmis bende...

Bir Ingilizce gretmeninin mesajina cevap verip, byk I harfinin zerine nokta koymak ne byk hata...Neyse dzelttik...

+Quote Post
Hatira
mesaj 15.10.2007, 13:21:11
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 136
Katlm: 15.10.2007
ye No: 637

Trt'nin 3. Kanalinda yayinlan dizisi idi.Hercul Poirot'u Mehmet Atay harika seslendirmisti.

--------------------
istanbu

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 31.01.2009, 16:21:23
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

balk amadan aratrmak ok iyi smile.gif bylece ayn balktan iki tane olmaz smile.gif
dizinin bizde oynarken ad ''poirot aratryor''du,poirot rolnde ''david suchet''oynam ve bu dizi halen devam ediyor(1989-2008)trt 11 hafta yaynlam.geri kalanlarda zaten arkadalar yazm smile.gif
birde trt 3 deil trt 2'nin dizilerinden bu keyifli polisiye

--------------------

+Quote Post
alpino
mesaj 31.01.2009, 20:16:49
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Dizinin introsu...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Bu sirada sevenleri kusura bakmasin ama Holmes'un yaninda Poriot maalesef cok sonuk ve siradan kaliyor. Holmes'un karizmasi bile bu Zagor'un sevimli ficisi Ciko'nun biyikli versiyonunu alt eder tongue.gif Ama yine de pek cok bolumunu severek izlemisimdir o ayri...

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
el_maquinista
mesaj 18.09.2009, 12:50:42
leti #8

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 426
Katlm: 26.03.2008
Nereden: istanbul
ye No: 2,630

Ben hatrlayamyorum ama imdi koysalar byk keyifle izlerim..

--------------------
O gnler bir daha gelmeyecek...

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Dedektif Nik
9 Mrbom 3,650 28.04.2016 - 18:54:52
G?n: oldkid
No New Posts Dedektiflik Brosu
Remington Steele
7 jetfire77 3,499 12.01.2015 - 14:37:14
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Dedektif Hagen
0 emresiyahoglu 1,292 02.03.2012 - 23:02:32
G?n: emresiyahoglu
No New Posts Dedektif Babam
0 okseybilenkiz 1,376 02.10.2009 - 21:37:18
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Dedektiflik Brosu
0 emrahuytun 1,565 24.02.2008 - 13:47:44
G?n: emrahuytun

RSS Basit Grnm Tarih : 21.10.2019 - 09:13:17
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net