IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Cennete Dn
karakedi
mesaj 25.10.2007, 00:48:56
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Cennetin dogusundan sonra hemen ekleyeyim dedim

4-5 blmden olusan mini dizilerden biri.. Zengin bir kadin kocasi tarafindan timsah dolu bir havuza atilir ve adam karisinin ldgn dsnerek olay yerini terk eder. Kadin sans eseri kurtulur ama vcudunun bir kismi timsahlarin midesinde kalir. Kocasindan intikam almak iin kimligini degistirir ve bir sr estetik ameliyat geirir. Ameliyatlar yle basarili olur ki kadin eski halinden daha bir gzel olur.

Bundan sonrasini hatirlamiyorum. Sanirim kocasini kendisine asik etti ama intikamini nasil aldi bilemiyorum. Iyi bir gerilim dizisiydi o kalmis aklimda

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Mrbom
mesaj 25.10.2007, 01:09:52
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Cennete dns diye biliyorum...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
karakedi
mesaj 25.10.2007, 14:42:17
leti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Mrbom haklisin dizinin adi Cennete Dns (Return to Eden), hemmen basligi da degistiriyorum. 1983 yili Avustralya-Amerika ortak yapimi 3 blmlk bir diziymis. Internette bir sr yeni sey grendim ama sonunu hala grenemedim.

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
november76
mesaj 25.10.2007, 17:27:53
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Bu diziye yazmamis miydik derken anladim eski siteye yazmistik.

Aklimda yer etmis eski dizilerden bir tanesi. Hatta adini hatirlamiyordum da eski siteden bakip grenmis ve sevinmistim, tabii yirmi ksr yil nce yayinlanmis bir dizinin adini sizlerden baska kime sorsam yzme garip garip bakiyorlar ve eminim ilerinden de su geiyor: "Vah vah yazik, kafayi ne sama sapan seylere yoruyor." .

zellikle kadinin kocasi tarafindan acimasizca timsahlara yem yapilisi ve eskisinden gzel ve kin dolu dns, bir fotomodel olup esini kendisine asik edisi ama sonunu inanin ben de hatirlamiyorum.

Bir de estetikten sonraki byk sapka, puanli elbise ve gnes gzlkl bir hali aklimda kalmis. Hatta o aralar ikan bir reklamdaki kadina benzetirdim o halini. Yoksa hepten mi karistirdim bu elbise isini...

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 25.10.2007, 17:46:15
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

hmmm evet kadn timsah dolu nehirden byk bir mcadele ile kyor ve kyda fakir ama iyi kalpli bir siyah adam tarafndan kurtarlyordu.bu iyi kalpli insan kadna ilk mdahaleyi yapyor sonrada ona bir miktar maddi yardim yapiyordu(bir avu degerli ta diye hatrlyorum)kadin bu yardim ile sehre dnyor estetik ameliyatlardan sonra moda dnyasina bir top model olarak giriyordu.hain koca ise srf irkin ve zengin karsnn mirasina konmak iin yapmamisti herseyi.birde metresi vardi,bu metresinde kadinin ya asistani yada ok yakin arkadasi oldugunu hatirliyorum.neyse kadin kimligini degistirerek hain kocasna yine sokuluyordu.adam ise nasl olsa kadn ldrmeye alt ya.bu seferde ugruna karsn harcad metresini bu yeni tant kadn iin ldrmeye kalkyordu.tabi iyi kalpli kzmz (bu arada estetik cerrahi ilede duygusal bir ilikiye girmisti)buna raz olamazdi.
neyse filmden benim ok iyi hatirladigim bir sahnede ise kadin kimligini degistirerek evine geldigi zaman oglu dahil(bir oglu oldugunu hatirliyorum)kadn tanmyordu.bir canl hari.kpegi ,evet bu kimselere yz vermeyen hayvan sahibini tanyordu.hain koca kpegin yeni tant top modele pek sevgi ile davrandn grnce ok armt.

--------------------

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 25.10.2007, 18:21:07
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Efendim, forumumuzun kiymetli dostlari merakta kalmasin, karanlik aydinliga kavussun soru isaretleri kalksin istedik arastirdik sorusturduk. Editrmz bizi dizilerden, filmlerden sorumlu uzman yapti ehh bizde bakalim icabina dedik. Efendim iste sorulariniza cevaplar:

Dizinin orjinal adi "Return To Eden" TRT'de "Cennete Dns" adi ile oynamis. Dizi'nin yapimi 1983 ama TRT'de Mart 1984'de yayinlanmis. TRT bir yil sonra almis demek. Efendim nehir gezisinde kocasi ve kizkardesi ile tekne gezintisi yapan "Stephanie Harper" (timsahlar yzn paralamadan ki ismi bu idi) kocasi ve kizkardesi (benimde aklimda metresi olarak kizkardesi kalmis) tarafindan timsah dolu nehire yuvarlaniyor. Bir dolu azgin timsah kahraminimizi feci halde paraliyorlar, yz taninmayacak hale geliyordu. Byle bir yerde lmden dnmek bile mucize dogrusu. Stephanie'yi bir ihtiyar buluyor tedavi ediyor onu eski sagligina kavusturuyordu. Ihtiyar buldugunda hafizasini yitirmis olan kahramanimiza "Tara" adini veriyordu. Kahraminimiz "Stephanie/Tara" kendini toplayinca estetisyen doktora gidip yzn degistirip gzellesiyordu. Estetik yapan doktorla evlenen Tara plan yapip kendisini nehre atan kocasi ve kizkardesi ile hesaplasiyordu. Filmin final sahnesinden aklimda kalanlar sunlar.

Intikam almak iin Tara kimligi ile eski kocasini nce kendisine asik ediyordu. Dizinin bitimine dogru da Stephanie elinde silah ve o gn nehre atildigi elbise ve basinda beyaz sapka ile (nehre atilirken de ayni kiyafetler vardi)eski kocasi'nin karsisina ikiyordu. O sirada yznde ki maskeyi ikarinca onu o ana kadar Tara bildigi kadinin ldgn sandigi eski karisi Stephanie oldugunu gren kocasi sasiriyordu. Ve final "Tara Welles" (estetisyen doktorla evlenip Welles soyadini aliyordu) ya da diger adiyla Stephanie Harper silahiyla eski kocasini (Greg Marsden)'i vuruyordu. [Bu kismi hafizamda biraz bulanik]
Dizi dublaji olarak da Greg Marsden'i seslendiren kisi Aykut Szeri imis.

--------------------

+Quote Post
F
mesaj 04.02.2008, 17:39:11
leti #7

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

"Cennete Dns" 6 blm, pazartesi aksamlari yayinlanirdi. Daha sonra 89 gibi yeniden tekrarlandi. Ama yabanci sitelerde dizinin devami oldugunu da grdm. Stephanie 'yi Sema Aybars Uysaler seslendirirdi.

Yalniz, kocasi Stephanie 'yi timsahlara attiginda sandalda onlarin yaninda bulunan ocukluk arkadasi Jill 'di. Ama bu ikisi vicdan azabindan hi kurtulamadilar ve bir gelecekleri olmadi. Zaten Jill sadece yanlarinda duruyordu. Daha nceden Greg 'le iliskisi olmadigi gibi Greg 'in bu hain planini da bilmiyordu. Sadece bu saldiridan sonra sessiz kaldi, evlenmeyi dsndler. Bir keresinde tartisiyorlardi. Jill "Stephanie 'nin yzndeki ifade gzmn nnen gitmiyor." demisti. Bunun haricinde Greg Jill 'i de ldrmeye tesebbs etmedi. Ayrica Stephanie bu saldiridan sonra hafizasini kaybetmedi. Onun yzn degistiren estetik cerrahla hoslandilar birbirlerinden. Evlenip evlenmediklerini hatirlamiyorum ama sanmiyrum. nk, o sirada kariyer yapmaktan ve Greg 'den intikam almaktan baska sey dsnmyordu. Bir blmnn sonunda da su final hi unutulmaz: Estetik ameliyattan sonra bir model ajansina gelmisti. Sirti dnkt. Yzn evirerek "Alti ay iinde tm moda dergilerinin kapaklarinda yer almak istiyorum" deyince zn evirdi. Ne kadar degismis ve gzellesmis oldugunu grp ok sasirmistik! Dizinin sonunda da Greg 'i vurmadi. Onlarla yzlestikten sonra Greg ve Jill tutuklandilar. Onlarla yzlesirken yznde maske yoktu. Sadece elinde fenerle ve Stephanie gibi taranmis salarla geldi yanlarina. Zaten bylece onun Stephanie oldugunu anladilar. Tara olarak Cennet 'e geldiginde onu byten dadisi da ata binisinden sphelenmis, "Sadece Stephanie ata byle binerdi." demisti.

Jill 'i Esin Avci Encan seslendiriyordu saniyorum.

+Quote Post
lifelines
mesaj 24.05.2008, 19:49:29
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

1984 ylnda gazeteden kestiim bir kitap zetinin (Vadideki Zambak) arkasnda bu dizi ile ilgili u yaz var:
Avustralya yapm yeni dizide "NTKAM FIRTINASI" balyor
"CENNETE DN"
Bu akam "Cennete Dn" adl dizinin ikinci blm ekranlarmza gelecek.
lk blmn geen hafta seyrettiimiz ve "Sava Rzgarlar" adl dizinin yerine balayan "Cennete Dn" 6 blm. Dizide Rebecca Gilling, James Reyne ve Wendy Hughes baroldeler.
"Cennete Dn" n konusu yle:
Stephanie ok zengin bir kadndr. Daha nce iki defa mutsuz evlilik geirmitir. nc ei ile tenis oynarken tanm ve dnmeden evlenmeye karar vermitir. Halbuki einin gerek amac onun milyonlarna konmak ve Stephanie'nin en yakn arkada Jill ile birlikte yaamaktr.
Kocasnn yapt bir dzenleme ile balayna Jill ile birlikte karlar. Stephanie sevmedii halde timsah avna gider. Bu av srasnda kocas tarafndan sandaldan nehre atlr. Stephanie'nin lklar bounadr. nk ei ve en yakn arkada Jill artk babaa olabilmenin mutluluu iindedir.
Ar yaral olarak bu tuzaktan kurtulan gen kadn bu gece seyredeceimiz ikinci blmde Marshall Kliniine gelir. Dr.Dan Marshall plastik cerrahi dalnda uzmandr. Stephane'yi ameliyat eder. Tara Welles adn kullanan Stephanie, artk bambaka bir yze sahip olmutur. Gayesi nl bir manken olmak, kocas ve en yakn arkada Jill'den intikam almaktr.

+Quote Post
Candy
mesaj 23.05.2009, 10:05:51
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Nasl olduysa bu dizi dn gece aklma dt..bizim mahalleli kesin bilir diye geirdim iimden,yanlmamm...smile.gif

Kadncazn hain kocas tarafndan timsahlarn iine atld sahne dn gibi aklmda.. dry.gif ok etkisinde kalmm demek.. huh.gif

Ama sonrasnda ok gzellemi ve estetik cerrahyla yaknlamlard..geri onu ayakta tutan tek bir duygu vard:intikam..! ph34r.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
honey
mesaj 15.12.2010, 21:55:17
leti #10

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 117
Katlm: 03.12.2010
ye No: 20,143

Ben bu diziyi hi izlemedim. Bu dizi bittikten sonra annemden rendim. O kadar hayran kalmt ki diziye, bana konusunu en ince detaylarna kadar anlatp kafamda nerdeyse birebir canlandrmam salamt. stelik de daha ilkokula gidiyordum. Yllar sonra aklma bu dizi geldiinde (kadnn adnn Tara olduunu hatrlyordum; annem saolsun smile.gif )internetten aratrnca diziyle ilgili siteler buldum. Hatta yabanc bir siteden btn blmleri izledim. u an yaynlansa bile kesinlikle insan skmayacak, kaliteli bir dizi olduunu dnyorum.
Bu da izlemek isteyenler iin linki:
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Cennete Dn
1 Mrbom 1,902 10.01.2012 - 14:34:47
G?n: datasay

RSS Basit Grnm Tarih : 22.09.2019 - 20:14:25
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net