IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
svireli Robinsonlar
lifelines
mesaj 02.12.2007, 01:42:23
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

70'li yllarda yaynlanan bu dizinin konusu syle idi:
Dizinin isminden de anlalaca gibi svireli olan aile, gemilerinin batmas sonucu kyya karak kurtuluyorlar ve bir adada (aynen Robinson Crusoe gibi) mahsur kalyorlard.
Ailenin babas yrtc hayvanlarn saldrlarndan korunmak iin aa tepesine ok gzel bir ev yapmt, bir merdivenle aa eve kp iniyorlard.
Gzel bir dizi idi.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 02.12.2007, 01:54:50
leti #2

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

evlatlik bir kizlari vardi.hatta bu kiz bir blmde saniyorum yilbasi kutlamalari iin aile yelerine hediyeler yapmak iin midyeler ikarmisti .ama ailenin ocuklarindan biri olan ufak oglan bu midyeleri aldi .kizcagiz tekrar midye ikarmaya gitti ve o sirada basina kt bir olay geldi(zehirlendi)iyilesmesi iin sabaha kadar basinda beklemislerdi.

--------------------

+Quote Post
F
mesaj 21.12.2007, 20:05:24
leti #3

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

Bu dizinin dvd 'sini amazonda grdm. Bunun sinema filmi de var. Sinema filmi 88 gibi pazar gn TRT 'de oynamisti. Dizi filmi de 77-79 gibi yayinlandi saniyorum. Ikisinin de dvd 'si var saniyorum. Kapaklari ok gzel.

ok sey bilen kiz, dizideki o kiz, daha nce adaya dsms kaptanin kiziydi. Babasi ldg iin adada yalniz yasiyordu. Sonra bu aile adaya gelince nce onlardan kati ama sonra arkadas oldular ve ailenin kizi gibi oldu. Ailenin oglu vardi. Kgnn adi, Francis idi galiba.

Ben de diziden sunlari hatirliyorum. Ne raslanti, benim hatirladigim da Noelle ilgili. Takvimleri olmadigindan, zamani sasirmamak iin, hangi yilda olduklarini tabela gibi bir seyin zerine tebesir gibi bir seyle yaziyorlardi. Sadece yilbasi gecesi, yani senede bir kez, onu silip yeni yilin tarihini atiyorlardi. Bunu yapmayi o kadar seviyorlardi ki, aralarinda kura ekiyorlardi. ocuklardan birisi degistirmisti tarihi.

Ama adaya baska kisiler, korsanlar da gelip gidiyorlardi saniyorum. Bir keresinde bir adam bir kayaya sapli bir altin para bulmustu. Tabii, yerinden ikmiyordu. Ayni blmde de su altinda iinde altinlar bulunan torbalar bulmuslardi. Ama bu altinlari birakmak zorunda kalmisti ayni adam yani altinlari kimse alamamisti.

Yine baska bir blmde kt korsanlar gibi kisiler gelmisti adaya. Baska bir kadin da, aileye dost gibi grnmesine karsin, bu korsanlarla isbirligi yapmisti.

ok hayal meyal hatirladigim seyler bunlar. Ama gerekten olaganst bir diziydi.

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 22.12.2007, 03:52:49
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Bende nacizane dizi dublajini ekliyim. Dizide Jason'i Hakan Ates seslendirmistir. Seker Kiz Candy'de Archie'yi de seslendirmisti. (80ler de TRT'de)

--------------------

+Quote Post
Mrbom
mesaj 22.12.2007, 10:01:03
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
ye No: 47
Ruh Halim:

Dizide Helen Hunt'da helga karakterini oynamis...

Ksa bir blm...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
lifelines
mesaj 23.03.2008, 21:37:55
leti #6

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Dizinin son blm TRT'de 29 ekim 1978 tarihinde yaynlanm.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 15.03.2012, 23:29:31
leti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

QUOTE(Galactica @ 22.12.2007, 03:52:49) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Bende nacizane dizi dublajini ekliyim. Dizide Jason'i Hakan Ates seslendirmistir. Seker Kiz Candy'de Archie'yi de seslendirmisti. (80ler de TRT'de)

damlaya damlaya gl olurmu
bir karakteri seslendirenleride ben eklemi olaym smile.gif
Eric Olson'un canlandrd Ernie Robinson 'u ilk 10 blmde arzu akmansoy
daha sonraki blmlerde ise cansu akbel konumu

--------------------

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 04.05.2012, 21:08:05
leti #8

Grup Simge

Ruh Halim:

trt diziyi 1977 ylnda alm
ve sadece bir blmn (ilk blm ) oda 18 eyll 1977 ylnda yaynlam.o gn gnlerden pazarm ve kurban bayram imi
sonras gelmemi.taki dokuz ay sonrasna kadar 1978 ylnn yaz aynda trt diziyi cumartesi gnleri yaynlama karar alm.ayn dnem dviz sknts yznden yeni dizilerin alnamad zamana denk dyor.demek ki yeni alamyoruz eskileri kullanalm demiler.demiler ama dokuz ay nce yaynladklar ve dizinin pilot blm olan blm tekrar yaynlamadan ikini blmden balatmlar diziyi.
hakl olarak basnda soruyor.bu diziyi dokuz ay nce herkes izledimi.hadi izledi diyelim nerdeyse bir sene nce yaynlanan blm bakalm ka kii hatrlyor ? rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.09.2019 - 10:23:07
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net