IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Küçük Hanım
muratuas
mesaj 06.06.2007, 11:29:15
İleti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 10

ne pembe diziydi sabah kusaginda oynardi köle isaurada oynayan hatun basroldeydi. dizide adi misiydi galiba sevgilisinin ismi rodolfoydu dizinin ilk bölümünde trende tanismislardi ayrica birde kötü adam baron vardi köle kahve iscilerinin hayatinin anlatildigi dizi baya ilgi çekmisti hatta hergün diziyi videoya kaydeder bizimkilerin seyretmesini saglardim . baron öldünde herkes rahat bir nefes almisti.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
clementine
mesaj 11.06.2007, 00:53:11
İleti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
Üye No: 91

ALINTIDIR

Seksenlerde bir yaz tatili boyunca sabahlari yayinlanmis bir Brezilya dizisi idi. Basrolünde köle Izaura oynuyordu. Dizinin kahramani pislik Albay Ferrera'nin iyilik timsali (ve de hafiften sasi) kizi Missi idi, yani küçük hanim. Ferrera zenci kölelerine köpek gibi davranan asagilik bir adamdi. Kizi da buna inat kölelik karsiti devrimci Rudolfo ile mercimegi firina vermis, Ferrera sonunda bunlarin evliliklerini gönülsüzce onaylamisti. Missi'nin anasi Ferrera'nin mutsuz karisi Kandida diye çok güzel bir kadindi. Özellikle Ferrera'nin robdösambirini giyerek bu Kandida ile yaptigi yastik sohbetleri unutulmazdi. Zaman içinde Rudolfo'nun küçük kardesi Rikardo ile Kandida asik oldular ama ailesi Rikardo'yu yüzü peçeli esrarli Anna ile evlendirdi. Bu Anna'nin peçesini açtigi bölümde yer yerinden oynamisti çünkü bu kiz sasi Missi'den bilem güzel çikti. Fakat bu kiz bir türlü Rikardo ile vuslata eremedigi için çok huysuzlandi. Dizinin sonunda Missi ile Rudolfo'nun oglu olmus, Anna ikinci kocasiyla sabah aksam vuslata erip rahatlamis, karizmatik Albay Ferrera ise Hakkin rahmetine kavusmustu. En son sahnede ise Rikardo ile sen dul Kandida müteveffa albayin verandasindan batan günese dogru bakarken dizimiz bitmisti.

+Quote Post
kazuki
mesaj 14.06.2007, 17:55:14
İleti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
Nereden: Gaziantep
Üye No: 134

yaw arkadaslar bisey soracagim.bu justo ve justinyo adli zenci karakterler bu dizideymi acaba??? yoksa benmi karistiriyorum.

--------------------
BEN BIR SEKSENLER OCUGUYUM:

+Quote Post
raymond
mesaj 29.06.2007, 16:11:23
İleti #4

Grup Simge

Nereden: Ktahya
Üye No: 172

Hatirladigim kadariyla dublaj kadrosu:

Baron: Kaya AKARSU
Küçük Hanim: Özlem ERSÖNMEZ (Hayat Agaci'nin güzel Sam'inin sesi)
Rodolfo: Selçuk ÖZDOGAN
Ricardo: Sahap SAYILGAN
Bayan Candida: Iclal ÖNGEN
Peder Jose: Istemi BETIL
Khya: Ahmet NASIROGLU

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
mesaj 29.06.2007, 16:15:40
İleti #5

Grup:
Üye No: 0

Yaw bu küçük hanimla ,köle izaura ayni dizi mi yoksa ayri diziler mi hep karistiriyorum.. Ikisini de ayri ayri diziler olak hatirliyorum ve baron karakteri de izauradaydi diye biliyorum.

+Quote Post
muratuas
mesaj 02.07.2007, 09:37:20
İleti #6

Grup Simge

QUOTE(raymond)
 Hatirladigim kadariyla dublaj kadrosu:

Baron: Kaya AKARSU

Küçük Hanim: Özlem ERSÖNMEZ (Hayat Agaci'nin güzel Sam'inin sesi)

Rodolfo: Selçuk ÖZDOGAN

Ricardo: Sahap SAYILGAN

Bayan Candida: Iclal ÖNGEN

Peder Jose: Istemi BETIL

Khya: Ahmet NASIROGLU

ilginç bir ayrinti peder joseyi istemi betil yani kurtlar vadisinden laz ziya seslendirmis tesekkürler raymond

+Quote Post
raymond
mesaj 02.07.2007, 10:25:31
İleti #7

Grup Simge

Nereden: Ktahya
Üye No: 172

Sevgili muratuas,
Istemi BETIL'den söz açilmisken bir konuyu belirtmek isterim... Bu degerli sanatçi, popüler bir dizi sayesinde tanindi gibi görünüyor... Bu da bir bakima dogru aslinda, neticede diziler insanlarin sadece sesleriyle degil, yüzleriyle de var olduklari bir konu... Ve bu sayede de daha genis kitlelere ulasabiliyorlar...
Ben, Betil ustayi 30 yildir takip ediyorum... ve nereden mi taniyorum, sayisini hatirlayamadigim kadar çok seslendirme çalismalarindan, bizim kusak Kirk Douglas ve Jack Palance'i Istemi BETIL'in sesiyle tanimis ve sevmistir.
Söz konusu diziyi pek izleyememis olmakla birlikte denk geldigim birkaç bölümünde, yanimdaki insanlarin "aaaa... bu oyuncularin sesleri ne kadar tanidik, ne kadar güzel !" ifadeleri karsisinda, onlara, dizi oyuncularinin pek çogunun ünlü tiyatro ve dublaj sanatçilari olduklarini söylemis, onlari hayrete düsürmüstüm...
Örnek mi ? Laz Ziya'yi zaten söyledik... Dizideki isimlerini bilememekle birlikte ben söyle anlatmaya çalisayim (eski bölümlerden bahsediyorum): rahmetli Baykal SARAN, Zafer ERGIN (meleklerin Charlie'si), Tarik ÜNLÜOGLU (Dempsey), Haldun BOYSAN (A Takimi'nin B.A. Baracus'u) Adnan BIRICIK (Reklam ve tanitimlarin güzel sesi)... su an aklima gelenler... daha da vardi aslinda ... Simdilerde de Payidar TÜFEKIOGLU oynuyor dizide ve kendini seslendiriyor, lütfen dikkat edin güzel bir ses, yetmez, iyi bir dublaj sanatçisi (son yillarda pekçok Harrison Ford filminde onun sesini duyduk)...
Selm ve sevgiler
raymond

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
hale
mesaj 02.07.2007, 10:35:23
İleti #8

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Üye No: 101

QUOTE(Gülsen)
Yaw bu küçük hanimla ,köle izaura ayni dizi mi yoksa ayri diziler mi hep karistiriyorum.. Ikisini de ayri ayri diziler olak hatirliyorum ve baron karakteri de izauradaydi diye biliyorum.

baron her iki dizide de oynamisti bildigim kadariyla..ayni dizi degil yani.

+Quote Post
muratuas
mesaj 02.07.2007, 10:39:36
İleti #9

Grup Simge

QUOTE(hale)
QUOTE(Gülsen)

baron her iki dizide de oynamisti bildigim kadariyla..ayni dizi degil yani.

degil tabiki bayan misiyi oynayan bas kadin aktirist köle isaurada da oynamistir.. belki ondan dolayi karistiriyordur gülsen..

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 12.04.2008, 20:02:03
İleti #10

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

bu dizi tv de oynarken o kadar çok begenilmiştiki ''tv'de 7'' dergisi bu dizinin ve diğer latinbeks(bu terimide o dönem çıkan beyazperde dergisi kullanmıştı bir yazıda)dizilerin niye bu kadar tutuldugunu bazı gazeteçi sinemaeleştirmenlerine sormuştu.işte bazı çevapların başlıkları:

BURAK EVREN(sinema eleştirmeni)az gelişmiş melodramlar bunlar
ETN ALTAN:(gazeteçi -yazar)başı derde giren kadın varsa dizi bizde tutar
ERDAL ATABEK:(doktor -yazar)bu dizilerde iyi kötü çatışması var.ama iyiler sonuna kadar iyi kötülerse sonuna kadar kötü
ERZEN ONUR PAKEL:(sosyolog)gercek bir arabeks bu diziler
EMNE FT:(psikolog)baron köy ağası ile özdeşleşiyor(27 agustos 1989)

küçük hanım tam 168 bölüm sürmüş bu arada.peki şimdi yine yayınlansa izlenirmi ? ben hiç sanmıyorum.çünkü halkımız bu latin kökenli dizileri çoktan tüketti

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 18.08.2019 - 08:35:15
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net