IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Dokuzuncu Hariciye Kouu
lifelines
mesaj 22.12.2007, 21:36:17
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Peyami Safa'nin ayni adli eserinden diziye uyarlanan Dokuzuncu Hariciye Kogusu 1985 yilinda trt'de yayinlanmisti.Dizinin basrollerinde Oguz Tun,Nergis Kumbasar ve Agh Hun oynamisti.
15 yasindaki fakir delikanli Safa,senelerdir aci ektigi ayaginin kemik veremi oldugunu ve iyi beslenmezse ayaginin kesilecegini grenir.Yardim istedigi akrabasi olan bir pasanin konagina annesi ile birlikte yerlesirler ve Safa konakta kendinden yasa byk olan pasanin kizina asik olur.
Asik oldugu kizin birbaskasi ile evlenecegini duyan Safa konaktan kaar sagligi iyice ktlesir,hastahaneye kaldirilir hem saglik olarak,hemde asik olarak ok aci eker.

Dizi evrildiginde devlet tiyatrolari oyuncusu olan Oguz Tun 29 yasinda olmasina ragmen ok gen gsterdigi iin Safa rolne yakismisti ve ok iyi oynamisti.Diziden en net hatirladiklarim;Safa'nin ve hastahanelerin insana verdigi aci,kasvet.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mavi
mesaj 18.02.2010, 21:56:40
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Kitabn bir trl bulup okuyamamtm daha sonra ekildii zaman deilde ok daha sonra tekrarn koymutu TRT o zaman dizisini izlemitim. Sinema filmi de olan olduka ho bir yapmd...

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
Misafiroklitus_*
mesaj 19.02.2010, 11:44:05
leti #3

Misafir Yazar

peyami safa'nn olaanst anlatmna hayran oldum hep. insana zg ruh hallerini onun kadar canl anlatabilen bir yazar var mdr bilmiyorum. "aa, bunu ben de yaadm/hissettim" dedirten bir yazar.

dokuzuncu hariciye kouu'ndaki anti-kahraman, zayf karakteri ile kitapta olduu kadar, dizide de can skabilmeyi baaryor. "haydi artk, silkelen kardeim" diye baras geliyor insann. bu karakteri canlandrabilmek baarsn gsteren oyuncunun hakkn teslim etmek gerekir. ayn adl eser kadar duraan ve baarl bir yapm

+Quote Post
simeli
mesaj 08.11.2012, 22:55:53
leti #4

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 376
Katlm: 14.12.2009
ye No: 6,322

Dizideki bir karakter, ikide bir imal bir ekilde, "falan filan da filan da falan heee" diyordu. Bu o dizi miydi acaba ?

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.09.2019 - 06:35:19
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net