IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ali Uyank
lifelines
mesaj 25.12.2007, 21:31:48
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Ali Poyrazoglu'nun canlandirdigi Ali Uyanik isimli tipleme, TRT'de 1975-76 yilinda yayinlanirdi.
Bu komedi tiplemesinin en nemli zelligi Fenerbaheli olmasi idi, kafasinda sari lacivert pskll bir bereyle dolasirdi ve ayakkabi boyaciligi yapardi. Fenerbaheli Ali Uyanik, ileriki blmlerde Fenerbostan taraftari olmustu. Hi durmadan "Fenerbostan mi-Galataksk m?" derdi.
Tuhaf birseydi ve mzikleri o kadar meshur olmustu ki "Ali Uyanik icabinda Fenerbostan" diye plaklari ikmisti.

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 25.12.2007, 21:49:33
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Nasil da unutmusum smile.gif .. "Ali Uyanik- Ali Uyanik, Ali Uyanik-Ali Uyanik" seklinde nakarati olan bir mzigi de vardi.. Gz aik grdgmz kisilere Ali Uyanik derdik hatta..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
lifelines
mesaj 06.03.2008, 23:41:51
leti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

9 ubat 1975 ylnn Hey dergisi Ali Uyank programnn kaldrlmas iin yle balk atm;
"Ali Uyank dizisi TRT ilkelerine aykr"

Aradan bir hafta gemi, 16 ubat 1975 tarihinde derginin bu seferki bal yle:
Yaynmz olumlu sonu verdi ve "Ali Uyank" kaldrld.
TV mdr Ylmaz Tekin Onay Telespor'daki bu dizinin her ynyle sakncal olduunu belirterek, bundan byle yaynlanmayacan aklad.

Ve Hey dergisi bir anket yapp, kaldrlmasn istedii dizi iin halkn ne dndn sorup "Sokaktaki adam ne diyor?" balyla halkn grlerine yer vermi.

Not: Bu diziyi anlatrken aylar nce "tuhaf bireydi" yazmtm, hakl ktm. Ali Uyank' seyrederken tam 8 yanda bile deildim ama iyi birey olmadn ben bile o yata anlamm.

+Quote Post
Mrbom
mesaj 19.03.2008, 04:56:31
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
ye No: 47
Ruh Halim:

Arkadalar bir konuda fikrinizi alabilirmiyim smile.gif ...Dergide dizi deniyor,Ali poyrazolu bir roprtajnda sit-com tarz bir dizi diyor...Sizce Ali Uyank bir dizimiydi yoksa program aras parodi yada skemiydi...Ali Uyank karakteri final ksmn hep bir nkte ile bitirir dnnde telespordaki kiiler bu nkteye sahte glcklerle tepki verirlerdi biggrin.gif ...Yani kafamdaki dizi kriteri ile bir trl badatramyorum ve sanki bana skemi gibi geliyor hala...Yanlyorsamda fazla ciddiye almayn zaten saat 5 olmu biggrin.gif ne yazyorum...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 19.03.2008, 11:47:04
leti #5

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ali poyrazolu bu karekteri daha sonraki yllardada canlandrd m?nk 1975 ylnda yaynland ise hatrlamamam lazm nk evimizde televizyon yoktu.ama karekteri hatrlyorum(hatta fenerbaheli oldugu iinde ok seviyordum onu)demekki daha sonraki yllarda bu karekteri canlandrd poyrazolu.yanlyormuyum acaba unsure.gif

--------------------

+Quote Post
lifelines
mesaj 19.03.2008, 18:31:11
leti #6

Grup Simge

Ruh Halim:

Sevgili mrbom, "Ali Uyank" dizi idi. 70'li yllarn artlarnda diziler bugnk gibi 90 dakika srmyordu. O zamanlar, dier normal dizilerin sresi de Ali Uyank kadar olmasa da ksa idi. Mesela, 1977 ylnda yaynlanan Tuncay zinel'in barolnde oynad "Hakem Seyfi Dalmaz" vard ve 15 dakika srerdi fakat ona da dizi denirdi.
O dnem elence programlarnn arasnda Ate Bcekleri'nin, Fatih Mhrdar'n yapt espriler ske olarak adlandrlyordu, dierleri de belli bir konusu olduu iin dizi saylyordu.
"Ali Uyank" sre olarak ksa olmasna, Telespor programnn arasnda yaynlanmasna ramen dizi olarak adlandrlyordu.

+Quote Post
sahaf
mesaj 20.05.2011, 14:37:57
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Arkadalar bir konuda fikrinizi alabilirmiyim smile.gif ...Dergide dizi deniyor,Ali poyrazolu bir roprtajnda sit-com tarz bir dizi diyor...Sizce Ali Uyank bir dizimiydi yoksa program aras parodi yada skemiydi...Ali Uyank karakteri final ksmn hep bir nkte ile bitirir dnnde telespordaki kiiler bu nkteye sahte glcklerle tepki verirlerdi biggrin.gif ...Yani kafamdaki dizi kriteri ile bir trl badatramyorum ve sanki bana skemi gibi geliyor hala...Yanlyorsamda fazla ciddiye almayn zaten saat 5 olmu biggrin.gif ne yazyorum...

Dur bende sana yardmc olaym arkadalarn katklarnn haricinde. hem uykunuda almndr 5 ten beri biggrin.gif

Ali Uyank karakteri ilk zamanlar spor program iinde yaynlanan ksa bir ske olabilir eyvallah. ama Ali Uyank karakterine hayat veren Ali Poyrazolu bu karakteri baka programlar iinde de yaynlanan skelerde kullanmt. yanlmyorsam 1980 lerin sonunda tekrar karmza kmt bu karakter ile. birde yanna Ayen Gruda ile Blent Kayaba' takmt.

Yardmc olmam olabilirim ama bal tekrar hatrladk en azndan wink.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
lifelines
mesaj 20.05.2011, 15:29:23
leti #8

Grup Simge

Ruh Halim:

Ali Uyank karakteri ilk zamanlar spor program iinde yaynlanan ksa bir ske olabilir eyvallah. ama Ali Uyank karakterine hayat veren Ali Poyrazolu bu karakteri baka programlar iinde de yaynlanan skelerde kullanmt. yanlmyorsam 1980 lerin sonunda tekrar karmza kmt bu karakter ile. birde yanna Ayen Gruda ile Blent Kayaba' takmt.

Eski Tv'de 7 Gong dergilerinde okumutum; Ali Poyrazolu 1991 ylnn balarnda TRT'ye nsanlk Hali isimli bir Kabare program hazrlam ve Ali Uyank tiplemesini orda yeniden oynam.
Ayen Gruda ile Blent Kayaba'tan baka Levent Kazak, Zerrin Smer ve baka oyuncular da vard.

+Quote Post
Adore
mesaj 02.08.2011, 13:28:35
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Ali Uyank..

Ali Poyrazolu'nun uyanklk ad altnda milletin ahlakn bozduu, drstl ve safl alaya ald bir tiplemeydi.

O da akl sra uyank geiniyordu.

Ona gre entellektel, tahsilli ve meslek sahibi insanlar "Apartman ocuu"ydu..

Kadrosundaki herkes aptal, saf ve "gerzek" olarak nitelenir, alemin aklls ve uyan ise kendisi olurdu.

"Neresinden baksanz dklyor" tabiri, Ali Uyank ve oluturduu grup iin cuk oturmaktadr.

Yahi Cazibe'deki Hakan Ylmaz ve Peker Akaln da Poyrazolu'nun bahsedilen 90'lardaki dizisinde (Kim Bunlar) rol alan rencileriydi.

Ali Uyank dizi miydi?

Dizi filan deildi ama o zamanki kalplarda ad dizi olarak geiyordu..

Her defasnda bir konu iler, sonunda Ali Uyank "ste" kar ve alk alp giderdi.

yi ki o zamanlar sadece TRT vard da, bu iler biraz olsun disipline edildi..

Aksi olsayd, iin nerelere varacan tahmin etmek bile imkanszd.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 18.06.2015, 20:17:50
leti #10

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.09.2019 - 06:03:02
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net