IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Annem Annem
lifelines
mesaj 11.02.2008, 19:44:15
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

"Annem Annem" 80'li yllarn banda TRT'de yaynlanan birka blmlk ackl bir dizi idi.
Barolnde; Gngr Bayrak vard. Beenilen bir dizi olduunu hatrlyorum.
Diziyi Kartal Tibet ynetmi. Barol oyuncular; Gngr Bayrak, Halil Ergn, Adile Nait, Suna Pekuysal, Erol Ama, smet Atalay, Orhan Aykanat imi.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
F
mesaj 12.02.2008, 02:44:39
leti #2

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

ok dokunakl bir diziydi. Fonda alan ve okullarda da retilen "Annem Annem" arks o kadar gzel sylenmiti ki!

Yalnz barolde dizide ad "Hacer" olan bir kz vard. ki kzkardei daha vard. Ortanca kardei Hanife 'ydi. Kyde yayorlard. Yalnz anneleri zorla ocuklarndan ayrlmad. Bir dnde bir kamyon ofryle tant ve onunla anlap kat. Kzlarn ilk blmn sonunda kamyona binen annelerinin ardndan alayarak komalar dizinin en can alc sahnesiydi. Bir yandan kamyonda anneleri de alyordu. Babalar akam eve geldiinde karsnn katn rendi. Kzlar sokak kapsnn nnde onun gelmesini bekliyorlard. Adam, karsnn da bulunduu aile resimli ereveyi kaldrp yere arpmt.

Sonra Hacer kardelerine annelik yapt. Ama neden bilmiyorum o da ehre gitti. ehirdeki ailelerin yanlarnda kalp onlarn ilerini yapyordu. Dier kardelerine ne olduunu hatrlamyorum. nce Suna Pekuysal 'n evindeydi. Yalnz Suna Pekuysal kat yrekli bir kadnd. Kocas o srada ld iin "Uursuz" diyerek Hacer 'i evinde istemedi. Daha sonra Adile Nait 'in evinde kald. Adile Nait ok iyi bir kadnd, Hacer onun yannda rahat etti. Bu arada annesini de buldu. Annesi o adamla mutlu olamamt. Ruhsal tedavi gryordu. Hacer onu hastanede ziyaret etmiti. Son blmn ben de izlememitim. Annesi lm.

Bu dizi hi tekrarlanmad, ok yazk oldu!

+Quote Post
Nula
mesaj 08.07.2008, 11:55:37
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 5
Katlm: 08.07.2008
ye No: 3,606

QUOTE(lifelines @ 11.02.2008, 20:44:15) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
"Annem Annem" 80'li yllarn banda TRT'de yaynlanan birka blmlk ackl bir dizi idi.
Barolnde; Gngr Bayrak vard. Beenilen bir dizi olduunu hatrlyorum.
Diziyi Kartal Tibet ynetmi. Barol oyuncular; Gngr Bayrak, Halil Ergn, Adile Nait, Suna Pekuysal, Erol Ama, smet Atalay, Orhan Aykanat imi.

Basroldeki kucuk kizi canlandiran Neslihan Inanli idi. Yuvada (Harbiye Ilkokulu) sinif arkadisimdi oradan biliyorum. Gercekten cok acikli bir dizi idi. Sarki sozleri bile hala kulagimda..."Benim anneem guzel annem, al beni kollarina...."

+Quote Post
lifelines
mesaj 08.07.2008, 12:56:58
leti #4

Grup Simge

Ruh Halim:

Evet Nula, dizide Hacer rolnde oynayan kk kz Neslihan nanl.
Neslihan nanl, Annem annem dizisinde oynarken 13 yandaym, dizide Gngr Bayrak'la ekilmi fotoraf da var.

26 Ekim 1979 tarihli dergiden:
Kartal Tibet'in ektii Annem-Annem adl dizide barol manken Gngr Bayrak oynuyor. ekimi Ayvalk ve stanbul'da devam eden dizi Aralk aynda alt blm halinde yayna girecek.

26 Aralk 1980 tarihli dergiden:
"Annem annem" adl dizide bir anda parlayan kk yldz Neslihan nanl, 13 yanda konservatuar yayl sazlar rencisi.
Daha nce bu tip denemesi olmamasna ramen roln bylesine baarl oynamasn evlerinde de kardeine ve ev ilerine bakmasna balyor.

30 Ocak 1981 tarihli dergiden:
"Annem Annem" dizisindeki "Hacer" rolyle byk ilgi toplayan kk sanat Neslihan, Yeilam'dan teklif almaya balad..
lk film anlamasn yapan Neslihan Yeilamda'da iddial.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
lifelines
mesaj 19.08.2008, 17:45:15
leti #5

Grup Simge

Ruh Halim:

Afet Ilgaz 1979 Unesco ocuk Yl iin "Annem, Annem" romann yazm. Kartal Tibet'te televizyona uyarlam.
Dizide, Hacer'in annesi rolnde Betl Akk oynam.

12 Ocak 1981 Milliyet ocuk:
"ANNEM, ANNEM"
BEENLYOR
Afet Ilgaz’n ayn adl romanndan Kartal Tibet'in televizyona uyarlad
"Annem, Annem " adl yerli dizi genel bir beeniyle karland. Balca rollerini Neslihan nanl, Gke Karabyk, Fethiye Sezen, Betl Akk, Erol Ama'n oynadklar dizide blm blm Adile Nait, Gngr Bayrak, Halil Ergn ve Suna Pekuysal gibi nller de ekrana geliyor.
lgaz'n UNESCO ocuk Yl iin yazd roman yaynlandnda ok beenilmiti. Tibet'in baarl anlatm, oyuncularn genellikle baarl oyunlaryla dizi byk beeni kazand.

19 Ocak 1981 Milliyet ocuk Dergisi'nde Halit Kvan'n o haftaki konuu Neslihan nanl olmu.

Acaba sizlere bu haftaki konuumuzun Neslihan nanl olduunu sylersem...Tanyabilir misiniz onu?..Ama bu konuumuz getiimiz haftalarda televizyonumuzdaki "Annem,Annem" dizisinde "Hacer" roln stlenen kk kzmz olduunu sylersem...Yaaa,byle sanat bir konuumuz var bu hafta...stanbul'da Devlet Konservatuarnn Yayl Sazlar Blm'nde renci. Klasik kemene almay reniyor. Tam 11 yl okuyacak burada...12 yanda...2 yanda da bir kardei var. Annesi alt iin onada bakyor bo zamanlarnda..Tabii Neslihan nanl'ya sizlerin de aklndan geen sorular sordum nce:
- TV dizisi'nde daha dorusu bir filmde oynamak, kolay m?
- Bilmem...Zorluu da var...Senaryoyu ezberledim nce...Sonra da yapacam rol rettiler.
- Peki, senin gerek bir annen var. Bir de filmdeki annen. TV dizisinde oynarken, diyelimki oradaki annene koarken, neler hissettin?
- Sahici anneme kouyor gibi dndm. Roldeki annemi gerek annem yerine koydum. Bir rastlant, film Ayvalk'ta ekilirken, benim asl annem yanmda deildi. Annem roln yapan Betl Akk'n kz yoktu yannda...O beni kz gibi grd dizide, ben de onu annem gibi...Karde rolndekileri de kardeimmi gibi hissettim. Bylece rolm yapmam kolaylat.
- "Annem, Annem" i TV'de izlerken ne duyuyorsun?
- Bakalarnn oynad teki filmler gibi seyredemiyorum. Hep kendime bakyorum. Daha dorusu kendi yaptm hatalara...
yle deil de byle yapsaydm diyorum hep...
- Bu dizideki rolnle nasl bir mesaj, nasl bir duygu vermek istedin?
- Anneme ksyordum ya nce. Sonra da kouyordum ona...demek ki, ne olursa olsun, ocuklar annesine ksmesin! hatta annesine yardmc olsun. Sonra bana okuma yazma reten abla gibi insanlar oalsn.
- Filmdeki kadar iyi huylu, yumuakmsn?
- Olmaya alyorum.
- Deiik bir soru: En ok grmek istediin yer dnyada?
- Msr Piramitleri'ni merak ediyorum.
- Ya merak ettiin kii?
- Glmeyin ama, Elizabeth Taylor...
- lgin...ok teekkrler...ve hem rencilikte, hem sanatta baar dilekleri Neslihan...
- hacer de diyebilirsiniz isterseniz...nk TV dizisindeki admla aryor artk arkadalarm. Ben de altm galiba..."Hacer" dediler mi, dnp bakyorum.
- Yok yok...Hacer'lik filmde kalsn...Gle gle Neslihan!..

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 21.02.2020 - 20:10:27
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net