IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Vakf
lifelines
mesaj 15.02.2008, 01:16:22
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

"Vakf" dizisi, 1978 ylnda yaynlanmt. Barolnde ngiliz aktrist "Lynette Davies" oynamt.
Lynette Davies'in canlandrd "Divinya" isimli i kadn karekteri, devaml tayyr giyer, elinde de evraklarnn olduu bir anta tard. "Vakf" ocukluumda hi sevmediim dizilerden biri idi. Fakat o dnem "Divinya" karekteri ve ismi ok mehur olmutu. 1979 ylnn Mays aynda barol oyuncusu "Lynette Davies" Trkiye'ye "Maya" dergisinin davetlisi olarak getirilmi, Trkiye'de bir ka gn kalp Feminizm tarz seminerler vermiti. Aadaki gazete kprn,1979 ylnda gazeteden kestiim bir masal zetinin arkasnda buldum. Bu gazete ilannda "Lynette Davies" in Trk halkna Teekkr yazs var.

Ak Teekkr
Ziyaretim srasnda Trk basnnn ve Tv izleyicilerinin gsterdii yakn ilgiye ve beni davet ederek Trkiye'yi ve sanatsever halkn tanmama vesile olan,konukseverlii ile beni ycelten MAYA dergisine sonsuz teekkr ederim.
Lynette Davies
"Divinya"

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Sevmediim iin bu ngiliz dizisinin tm blmlerini seyretmemitim, seyretmediim blmlerden birinde; Divinya'nn sevgilisi yataktan rl plak km, TRT'de bu blm nasl olduysa kesmeyi unutmu ve Trk halk rlplak bir adam ilk kez televizyonda izlemi. Ben de bu sahneyi kardm ertesi gnk gazetelerden okumutum. TRT uzun bir sre seyircinin protesto telefonlar ile uramt.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
F
mesaj 15.02.2008, 02:00:31
leti #2

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

ok merak ettiim bir dizi. ok az hatrlyorum. Pazar akamlar yaynlanrm. Lynette Davison Trkiye 'ye geldiin de onu seslendiren de havaalannda karlam. Beraber bir televizyon program yapmlard, aslnda bir kuak programnn bir blmnde onu seslendiren, Lynette ile sohbet etmiti. Lynette 'in elinde bir bardak iecek vard. "Seyirciler bunu iki sanmasnlar, sadece su." demiti.

Ne yazk ki, bu dizi hibir formatta yok internette. zlemeyi ok istiyorum. Davina olduka poplermi, dergilere kapak olmu, Farah Fawcett ile kyaslanm.

Davina, bir vakfn mtevelli heyetinin bakanym sanyorum. TRT 'de 87 'de yaynlanan ve Ayten Gker 'in barolde oynad "nce Canan" dizisinde de "Vakf"dan esinlenildii yazlm. Orada da Canan, sonradan i hayatna atlyordu. Fakat dizinin yapmcs bunu kabul etmemi, " "Vakf" izlemedim bile." demiti!

Bu diziyi bulmay ok istiyorum. Ne yazk ki hatrlayan da ok az!

+Quote Post
lifelines
mesaj 04.03.2008, 23:54:26
leti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

Vakf dizisinde "Divinya" isimli i kadnn, tiyatrocu Meral Taygun seslendirmi. Meral Taygun, eytan filminde iine eytan giren kzn (Canan Perver'in) annesini oynamt.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 15.03.2008, 21:04:44
leti #4

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

gereklememi hayaller (hi ekilmemi filmler ile ilgili) bir konu balgmz var bir baka sinema sitesinde.bu haber orayada uyar aslnda. smile.gif ''Lynette Davis lkemize geldikten sonra bir daha geleceine dair haberler km basnmzda.bu haberlerin asl ilgin ksm ise oyuncunun bu geliinde ''trker inanoglu''nun film irketi iin ''cneyt arkn''la barol paylaaa bir film projesi.malesef gerceklememi.

vakf dizisini hi izlemedim.sanyorum babaannemin sansrnden gecemeyen bir dizi idi bu.yani bykler iin bir dizi

--------------------

+Quote Post
lifelines
mesaj 09.04.2008, 00:00:57
leti #5

Grup Simge

Ruh Halim:

Vakf dizisinin barol oyuncusu Lynette Davis, 1979 ylnda Trkiye'ye geldiinde Trker nanolu ve Glen Bubikolu ifti evlerinde, Divinya iin davet vermilerdi. O davette rahmetli gazeteci Celalettin etin, Lynette Davies'i pm ve tarihe Divinya'y pen ilk Trk erkei olarak gemiti.
aka gibi ama o zaman bu konu gazetelerde gnlerce yazlmt.

Not: Bu saatte, bu detay nerden aklma geldi onu da anlatym. Ataky Lisesi'nde Orta Okula baladmda tarih retmenim Ayla etin idi ve onun ei de o zamanlarn en nl gazetecilerinden Celalettin etin.
Vakf dizisinin olduu dnem Celalettin beyin, TRT'de yaynlanan bir sylei program vard. O program yazacakken bu pme olayn da hatrladm.

Bu kadar mehur olan bayann, eski fotoraflarndan biri.

+Quote Post
simeli
mesaj 20.04.2010, 21:45:38
leti #6

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 376
Katlm: 14.12.2009
ye No: 6,322

Benim,ba karakter oyuncunun ismini Diana olarak hatrladm dizi,gerekten durgun bir diziydi.Ama malum,tek kanal dnemi olduu iin izliyorduk.Zaten diziden tek aklmda kalan da,lifelines de belirttii gibi,o ok plak yatak sahnesiydi.Ailece seyrettiimiz iin ok utanmtm.

+Quote Post
Hatira
mesaj 21.04.2010, 10:25:58
leti #7

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 136
Katlm: 15.10.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 637

QUOTE(simeli @ 20.04.2010, 22:45:38) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Benim,ba karakter oyuncunun ismini Diana olarak hatrladm dizi,gerekten durgun bir diziydi.Ama malum,tek kanal dnemi olduu iin izliyorduk.Zaten diziden tek aklmda kalan da,lifelines de belirttii gibi,o ok plak yatak sahnesiydi.Ailece seyrettiimiz iin ok utanmtm.

Trk televizyon tarihinde sansrlenmeden yaynlanan belkide ilk ve tek dizi idi...

--------------------
istanbu

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Vakflar Bankas Reklamlar
2 lifelines 1,620 13.01.2015 - 08:49:20
G?n: sahaf
No New Posts Vakflar Zeytincilik letmeleri
1 PROTOSS 1,758 01.03.2013 - 11:15:37
G?n: sahaf
No New Posts Vakf
0 lifelines 1,490 19.06.2011 - 21:50:15
G?n: lifelines
No New Posts Dnyada Trk Vakf Medeniyeti (Belgesel)
1 lifelines 1,829 10.10.2009 - 12:55:45
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 16.10.2019 - 14:02:16
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net