IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kumpanya
lifelines
mesaj 22.02.2008, 16:25:54
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Sait Faik Abasyank'n ayn isimli romanndan televizyona uyarlanan "Kumpanya" dizisi 1974 ylnda yaynlam. O dnemin en nl mankenlerinden Gngr Bayrak "Sitare" isimli gen bir arkcy oynam. "Kumpanya" hikayeden oluuyormu. Benim tek hatrladm; tuluat tiyatrolarnn anlatld birinci hikaye olan Gngr Bayrak'n canlandrd arkc "Sitare" li blm. nk ilk kez Yldrm nal' bu dizide seyretmitim.
nternette bulduum 1974 tarihli bir dergide bu dizi ile ilgili u bilgiler var:

Tv'deki "Kumpanya" dizisinde (Sitare) roln oynayan Gngr Bayrak Yeilama artl evet diyor:
Sait Faik’in nl eserlerinden “Kumpanya” yllarca nce Atf Ylmaz tarafndan sinema iin filme alnmt... Ayn konu, getiimiz aylarda da TV iin filme alnd ve geen hafta “Dizi Film” olarak yayna kondu...
“Kumpanya”nn belli bal tiplerinden biri de “Sitare” adl gen bir sahne sanatsdr. Olaylarn ou, onun etrafnda dner. Dizi filmde bu “Sitare roln oynayan gen kz, bir ok TV seyircisi iin yabanc gelmedi, ok kii “Ben tanyorum ama nerden” dediler kendi kendilerine...Oysa, byk ihtimalle gene oradan, yani TV ekranlarnda izlemilerdi onu reklam filmlerinden tanyorlard Gngr Bayrak’.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Hisseli Harikalar Kumpanyas
0 ember 1,244 11.04.2011 - 10:57:57
G?n: ember
No New Posts Hisseli Harikalar Kumpanyas
10 heaven 4,452 05.03.2009 - 19:30:17
G?n: leventveziroglu
Moved Hisseli Harikalar Kumpanyas
-1 -- 0 --
G?n: --

RSS Basit Grnm Tarih : 21.11.2019 - 00:19:13
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net