IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Jane Eyre
lifelines
mesaj 27.03.2008, 01:51:25
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

ngiliz yazar Charlotte Bronte'nin Jane Eyre isimli romanndan BBC tarafndan 1983 ylnda televizyona uyarlanan dizi. Barollerinde Timothy Dalton ve Zelah Clarke oynamt. Konu, Victoria dnemi ngilteresinde geer.
Jane Eyre (Zelah Clarke), kk yatayken annesini ve babasn kaybetmitir. Ona lene kadar days bakar. Daysnn lmnden sonra yengesi ve yeenleri onu konakta istemez. Yengesi onu bandan atmak iin yatl bir okula gnderir. Jane bu okulda retmen olur. Okuldan ayrlp gazete ilan ile bir malikanede Adale isminde kk bir kza mrebbiyelik yapmaya balar. Jane ile konan sahibi Bay Rochester ( Timothy Dalton) arasnda yaknlama balar. Bu yaknlama zamanla yerini aka brakr. Fakat Bay Rochester evlidir. Einin akl dengesi bozuk olduundan at katnda kalmaktadr. Jane bunu bilmemektedir. Evlenmeye karar verirler fakat nikah gn Bay Rochester'in kardei "Bay Rochester in evli olduunu ve bu evliliin olamayacan syler." Bunun zerine Jane byk bir zntyle oradan kaar. Jane, zengin bir amcas olduunu ve ondan kendine miras kaldn renir. Jane, hala byk ak bay Rochester' unutamamtr iindeki sesi dinleyerek Bay Rochester’e dnmeye kara verir. Dndnde konakta yangn ktn Bay Rochester'n bir kolunu ve bir gzn kaybettiini renir. indeki sevginin verdii byk gle onu arar. Ve onun ormanlk bir yerde yaadn renir. Bay Rochester‘in yanna gider, onu grdnde ok sevinir. Jane her eye ramen evlenmek istediini syler. Bir sre sonra evlenip mutlu bir evlilik yaarlar.

Not:Timothy Dalton yine karizmatikti ve iyi oynamt.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
karakedi
mesaj 27.03.2008, 09:18:28
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Bu diziyi annemle beraber izlemitik. Timothy Dalton aklda kalc bir oyunculuk sergilemiti; aradan ka yl geti ama Timothy Dalton'u ne zaman televizyonda grse annem "aaa Bay Roostr kt" der..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
Candy
mesaj 29.03.2008, 14:58:21
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Bir yaz tatili stanbul'da daymlarn evinde karlatm kitabyla..ortaokuladaydm..bir solukta okumutum..Jane'in hikayesi beni ylesine bylemiti ki dn yolu boyunca tekrar tekrar dndm onu..ve akn..

Sonralar televizyonda dizi haline getirilmi eski ve yeni btn versiyonlarn seyrettim..Jane Eyre halen btn kareleriyle aklmdadr..

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
F
mesaj 04.07.2008, 17:14:26
leti #4

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

"Jane Eyre" iki kere yaynlanm. Biri 76 'da yaynlanm, dieri ise 85-86 gibi yaynlanmt. kisinin de ayn versiyon olduunu sanyorum. Ben ikincisini izleyebilmitim. Sal gnleri "Haberler"den nce yaynlanmt. Yeni kuaklarn da bu klasikleri tanyabilmeleri iin TRT bunlar tekrar yaynlamal!

+Quote Post
nese
mesaj 05.03.2011, 22:39:54
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 456
Katlm: 27.03.2010
Nereden: Denizli
ye No: 7,549
Ruh Halim:

Keke yine olsaym dizisi..(Dizisi olduunu da imdi rendim.)
Hakikaten ne sama bi dneme doduumu farkettim "clmentine" yok, "eker Kz Candy" yok adam akll, 2 defa Trke kitabn, 1 defa ngilizce kitabn okuduum Jane Eyre'n filmini zar zor buldum.
Sasz izgi film karakterleri ile yetimi; nmzde gelecek ilk bahar sonbahar zanneden bir nesil yetiiyor...ok umutluyum..

--------------------
"Uyu ya da uyuma ne farkeder, senin iin dnya masal m okuyacak?
Boversene..."
j.s

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 08.03.2011, 22:35:03
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

"Jane Eyre" iki kere yaynlanm. Biri 76 'da yaynlanm, dieri ise 85-86 gibi yaynlanmt. kisinin de ayn versiyon olduunu sanyorum. Ben ikincisini izleyebilmitim. Sal gnleri "Haberler"den nce yaynlanmt. Yeni kuaklarn da bu klasikleri tanyabilmeleri iin TRT bunlar tekrar yaynlamal!

ikisi farkl evrimler olmal.zira mesaja konu olan dizi 1983 yapm.
1986 ylnn ocak aynda yaynlanm sz konusu dizimiz.
hi hatrlayamadm ki bu biraz tuhaf .nk ayn dnem yaynlanan goya'y ok iyi hatrlyorum.
bu diziyi hatrlayamamamn en mantkl aklamas o dnem trt 'de pek ok bbc dizisinin yaynlanmas olabilir.pek ouda jane eyre ile ayn dnemde gecen kostml edebiyat uyarlamalar oldugu iin,kartryorda olabilirim dizileri.

--------------------

+Quote Post
honey
mesaj 13.08.2011, 20:43:43
leti #7

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 117
Katlm: 03.12.2010
ye No: 20,143

Sanrm ben 85-86 yllarnda yaynlanan izledim. ok etkilendiimi hatrlyorum nk Jane Eyre ile ilk tanmamd. Daha sonra kitabn okudum, sinema versiyonunu izledim. Tek kelimeyle harika bir edebi eser.

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 13.08.2011, 21:11:26
leti #8

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

Jane Eyre'nin 2011 sinema versiyonu ,1996 ylndaki versiyonun yapt etkiyi yapamad.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Jane Fonda
1 alphaville 1,364 27.05.2012 - 14:42:19
G?n: demeter
No New Posts Jane Seymour
2 RENK 1,909 11.02.2011 - 11:18:26
G?n: november76
No New Posts Jane Torwell - Christopher Dean
9 Mrbom 4,703 05.04.2008 - 09:43:55
G?n: ceddiguzel
No New Posts Janet Jackson
1 alphaville 1,456 01.10.2007 - 01:13:41
G?n: -Guest-

RSS Basit Grnm Tarih : 16.07.2019 - 06:50:31
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net