IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Cehennem Scanda
lifelines
mesaj 29.03.2008, 23:16:04
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

1958 yapm, barolnde Paul Newman'n oynad "The Long, Hot Summer" adl filmin 1965-66 ylnda dizisi evrilmi.
O dizi "Cehennem Scanda" ismi ile TRT'de 1978 ylnda yaynlanmt ve barolnde Roy Thinnes oynamt.
1985 ylnda evrilen tekrar dizisinde ise; barol oyuncular Don Johnson ve Cybill Shephard idi, bu dizi 80'li yllarda ve 1990 ylnda iki kez TRT 1'de "Cehennem Scanda" ismi ile yaynlanmt. Ben, filmini ve Don Johnson'l olan dizisini hi seyretmedim.
Benim hatrladm ise; tek seyrettiim olan 1978 ylnda yaynlanan ve o dnem ok beenilen dizi.
Dizinin ana karekteri Ben Quick, kundaklkla sulanan birisi idi ve gneyde bir kasabaya gelip orann en zengin ailesi Varner'larn yannda ie balyordu. Kasabadakiler, Ben'i hi sevmiyorlard, nceleri baba Varner'da bu durumdan honut deildi; fakat Ben Quick ok iyi alt iin sonralar onu sevmiti. Varner ailesininin kz Clara ile Ben Quick arasnda ak balamt; fakat kasabada her ilenen su Ben Quick'ten bilindii iin iki sevgili bir araya gelemiyorlard. Varner ailesinin gelini de Ben Quick'ten holanyordu ve kocas onu kskanp dvmt. En sonunda Ben ile Clara galiba birbirlerine kavumulard.

ocukken, bu diziyi seyrederken en ok Ben Quick haksz yere suland iin zlrdm. Bir de dizinin isminden midir sanki dizideki her yer cehennem atei gibi gelirdi. Gerektende o dizide hep gne vard bunun nedeni; dizinin konusu Mississippi'de geiyormu.

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 31.03.2008, 16:31:30
leti #2

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

benim hi izlemediim ise bu bahsettiiniz dizi. hatta trt don Johnson'n barolnde oynadg diziyi ikini kere yaynladg zaman zamann tv'de 7 dergiside bu diziden bahsetmese hi haberim bile olmayacakt.sinema filmi ise herkese gnl rahatlg ile tavsiye edilecek gzel bir klasiktir(business kanal'n kadrolu filmlerinden-genellikle sabaha kar yaynlyorlar) smile.gif

--------------------

+Quote Post
clown
mesaj 31.03.2008, 18:04:59
leti #3

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Ben 78 yılında yayınlanan bu diziyi ok iyi hatırlıyorum. Annemle babamın ok sevdikleri ve hi kaırmadan izledikleri bir diziydi. Hatta dizinin bir blmnde ( eğer hafızam beni yanıltmıyorsa ilk blmnde) Ben Quick, Varner'ların evine gelmiş ve amurlu izmeleri ile, Varner'ların girişteki antika halısını berbat etmişti. Galiba Clara'yı da ilk kez o sabah gryordu.

Tm dizi boyunca o yakıcı ve tozlu cehennem sıcağını adeta iimde hissetmiştim.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
F
mesaj 31.03.2008, 20:42:02
leti #4

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

Pazartesi gnleri oynard. Bir blmde motosikletli asi bir grup vard ve baroldeki sarn kz araba kullanrken rahatsz etmilerdi.

Roy Thinnes, "ahin Tepesi"nde Nick Hogan ' canlandrm, ilk sezonda oynamt. Sonradan diziye girmiti. Ynetim Kurulu yelerindendi. Chase 'in kz Vickie ile evlenmiti. Hatta ilk sezon onlarn dn srasnda biter. Ama ikinci sezonun hemen banda diziden ayrlmt. Vickie 'yi, ilk kars Sheila ile aldatm ve Vickie de hemen ondan boanmt.

+Quote Post
benbay
mesaj 03.04.2008, 22:46:47
leti #5

Grup Simge

Grup: ye
leti: 2
Katlm: 03.04.2008
ye No: 2,708

slmlar herinize.bende o gnleri yaar gibi oldum sayenizde.ben quick in clara ak,babann quick e kar tavr ,domates tarlalar birde yamurlar unutamadm sahneler.ok yaayarak seyrettiimi hatrlyorum.o diziyi seyredebilmek iin neler yapmtm.tabi evde tv yoktu.komuda vard.ilk iki blmden sonra ev sahibi komu film hatrna ok i yaptrmtsmile.gif)))

+Quote Post
Milletperver
mesaj 11.04.2008, 00:53:01
leti #6

Grup Simge

leti: 28
Katlm: 29.01.2008
Nereden: Ankara
ye No: 2,167

Benim aklmda bir de "Uzun Yaz Scanda" ismi kalm ama imdi tam karamadm. Acaba baka bir dizi veya film mi idi?

+Quote Post
lifelines
mesaj 11.04.2008, 22:07:21
leti #7

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Daha nce okeybilenkz'n bahsettii, Tv'de 7 Gong dergisinde Don Johnson'l ikinci evrimi tantan says bende vard.
O saynn iinde, TRT'de 70'li yllarda gsterilen diziden de siyah-beyaz kk bir fotoraf vard onun da resmini ektim.
Bu diziler "Cehennem Scanda" ismi ile yaynland. Milletperver'in sorduu "Uzun Yaz Scanda" ise 1958 yapm, barolnde Paul Newman'n oynad "The Long, Hot Summer" adl film versiyonu.
Konu filmde de, dizilerinde de ayn; nk Amerikal nl yazar William Faulkner'n "The Long, Hot Summer" isimli romanndan uyarlanm.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

1978 ylnda yaynlanan dizide Clara'nn yengesi rolndeki kii Natalie Wood'un kz kardei "Lana Wood" mu.
Varner'lar ile Quick ailesi arasnda gemiten gelen dmanln asl nedeni galiba, Ben Quick'in babas genken, Clara'nn annesine akt.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 14.03.2012, 21:05:04
leti #8

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

cehennem sca dizisinde Will Varner karakterini drt blm boyunca vala nengt konumu.
sonra karaktere bir derinlik katamadn syleyerek seslendirme kadrosundan ayrlm.
''belki dikkat etmisinizdir.drt blm boyunca hep sesimi deiik kullanmaya,dizide bir kiilik oturtmaya altm.ama olmad .hele son blmde ,''boyunun ls ''yerine ''boynunun ls'' dediimin farkna varnca kendime geldim.yaptm iin haysiyeti kalmyor.kendimden fedakarlk ediyordum.btn sorumluluu yklenerek rol brakmaktan baka are bulamadm '
vala nengt yerli filmlerde seslendirmeye hi girmemi. daha ok yul brayner,burt lancaster ve kirk douglas gibi yabanc sanatlara sesini veren tek isimmi.
onun ayrlmas ile Will Varner karakterinin saadettin erbil seslendirmeye balam
dizinin ba karakteri Ben Quick'i ise pekan koar seslendiriyormu

--------------------

+Quote Post
vergilius
mesaj 19.04.2016, 14:29:27
leti #9

Grup Simge

leti: 97
Katlm: 11.06.2015
ye No: 139,626

milliyet ocuk dergisi ben quick in posterini vermiti, posterde de aktrn gerek ismi yerine ben quick yazyordu smile.gif, seslendirenlere baklrsa tamam o dnem yeilam filmlerinde dublaj yapan kadro aslnda, devlet tiyarosu sanatlarnn cret dkl nedeniyle dublaj yapmadklar dneme denk gelmi galiba...

+Quote Post
hazan
mesaj 19.04.2016, 18:36:09
leti #10

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Oynad dnemlerde ok severek izlediimi hatrladm bir dizi. Ben Quick'e de ocukca bir hayranlk besliyordum.. Konuyla ilgili her ey nasl da silinmi hafzamdan. Benim izlediim de sadece 78 ylnda yaynlanan diziymi anladma gre. nk dierlerini bilmiyorum.

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Cehennem Scanda
0 lifelines 120 24.05.2019 - 20:55:26
G?n: lifelines
No New Posts Scandal
(1989)
0 okseybilenkiz 950 24.10.2012 - 21:29:48
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Cehenneme Bir Yolcu
0 okseybilenkiz 1,093 17.12.2011 - 01:23:02
No New Posts Cehennem Silah Serisi
Lethal Weapon
1 oldkid 1,358 02.07.2010 - 15:47:44
G?n: mavi
No New Posts Cehenneme Bir Yolcu
Cneyt Arkn
1 dEEp_ 1,708 07.04.2010 - 20:45:50

RSS Basit Grnm Tarih : 16.09.2019 - 10:10:04
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net