IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
The Prisoner
alpino
mesaj 01.04.2008, 03:59:48
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

1989 yilinin son aylarinda veya 90 yilinin icinde TRT3'te gece saat 23'den sonra baslayan efsanevi bir kult Ingiliz dizisi. Kahramanimiz ( ismi yoktur zaten dizide kimin adi vardi ki smile.gif ) dizinin basinda evine kapisindan iceri salinan kimyasal bir sivi ile uykuya dalar, gozlerini acitiginda Village ismi verilen bir adada oldugunu gorur. Bu adada herkesin bir numarasi vardir ve kendiside "6 numara" adini alir. Defalarca adadan kacmaya calismasi, balonlar, asmis diyaloglar, garip kurgulanmis sahneler ( ki su 360 derece donen tahterevan uzerindeki sorgu sual sahnesi beynime yerlesmis aradan gecen bunca zamanda ) ile izlemesi inanilmaz zor ama bir o kadarda keyifli idi ( son bolumu halen anlamis degilim o baska tongue.gif ).
Dizi 17 bolumden olusmakta ve 1967 yapimidir. O kadar buyuk bir popularitesi vardir ki efsanevi Heavy Metal grubu Iron Maiden'in The Number of the Beast albumunde ayni isimle bir parcasida yer almaktadir.
Bu dizi oynarken arkadaslarla aramizda en az dizi kadar abusrd diyaloglara da sebep vermistir. Her bolum bittikten hemen sonra birbirimizi arar "olm anladin mi o sahneyi ben anladim, ha ben anlamadim, hadi yaaa salak, bak simdi... biggrin.gif " vs. gibi tuhaf konusmalarla diziyi aninda yorumlardik ( internet yokken hayat daha guzelmis bakin aninda sicak bir diyalog ile dizi yorumlaniyor bire bir duygular ile wink.gif ).
Bunyemde biraz manyaklik olmasina sebep dizilerden biri olarak bunca zaman bellegimde ve gecen gunde internetin ( bu neti sevmemin tek sebebi bu itiraf ediyorum biggrin.gif ) sayesinde arsivimde yerini aldi.
Iste bu asmis dizinin acilis sahnesi...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
FilmAvcs
mesaj 16.01.2015, 17:22:56
leti #2

Grup Simge

Grup: ye
leti: 67
Katlm: 13.12.2014
ye No: 139,469

ocukluumun unutulmaz dizilerinden.Aslnda o yalarmdaki dizi kriterlerimin hibirine uymuyordu.Macera,aksiyon,ktlere gereken dersi veren kahramanlar vs,vs.fakat garip bir biimde de beni bu tuhaf diziye balayan bir eyler vard.Blm kardmda acayip zlr,kendime kzardm,neyse ki benim gibi dizinin hastas bir arkadam vard o bana anlatrd,merak etme,yine denedi ama kaamad falan derdi.Artk diziden tek beklentim abinin o sinir bozucu yerden --aslnda hatrladm kadaryla steril,gzel bir ehir ya da kasabayd-- bir an nce kamasyd.Hani Guguk Kuu nun sonlarna doru Jack abi srekli oyalanr ya,sende kendi kendine hadi artk,abuk,ka git u lanet yerden dersin,telalanrsn,bu dizi de yle bir tribe sokmutu beni.Evet abimizin numaras altyd.Sesi gelen ama kendisi gzkmeyen biriyle atrd.Ses ben 2 numaraym derdi,abi de doal olarak 1 numara kim diye sorard,bu sanrm her blm tekrarlanrd.Gelgelelim dizinin son blmnde tamam,artk kaacak,bu manyaklara hadlerini bildirecek,her ey,herkes normale dnecek,gizemler zlecek derken abinin ka ,be dakikada bitti ben de alayan kaya gibi kaldm tv nin karsnda.Bir daha seyretmeden bilemem ama byk ihtimalle bu dizinin yle politik-ideolojik-felsefik vb bir arka plan da yoktur kanmca ama gerekten klt dizidir,yutuba bir bakaym bakalm neler var.

+Quote Post
80kua
mesaj 02.05.2016, 00:51:42
leti #3

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 405
Katlm: 20.02.2014
ye No: 139,368

Bu dizi de cnbc-e adl imdi kapanm olan kanalda 2000 lerde yeniden ekilmiti ve barollerden birinde ian mccekllan oynuyordu .

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 24.09.2016, 20:10:03
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

u balk altnda bir iki kelimede benim yazacam hi aklma gelmezdi
anlarn net forumlarnda hi bilmediim bir dolu bilgi okudum , hi izlemediim diziler ve filmler olduunu grp ardm .fakat hi biri beni Prisoner kadar meraklandrmad diyebilirim . bir defa trt'deki gsterimini hi hatrlamyordum.brakn izlemeyi adn bile duymamtm .

ve evriminden nerdeyse 50 sene sonra bende bu klt diziyi izledim ve evet etkisi altnda kaldm . bir defa eskimemesi ile beni etkiledi .50'er dakikadan toplam 17 blm olan bu dizi ncelikle ok ilevli jenerii ile kalbimi kazand . yle anlataym biz 80'ler ocuklar iin diziler 35 ile 40 dakika arasnda jenerii ve zetide dahil balayan ve biten derli toplu tv filmleriydi . imdiki diziler gibi 3 saat srmezdi .ite Prisoner jenerii yle bir jenerikki bizim imdiki dizi senaristlerinin 2 blmde anlatacan 2 dakikada bize anlatveriyor . dizi balar kahramanmz zel tasarm arabasna biner bir takm dolanbal yollardan -ki burdan onun gizli bir rgt iin altn anlarz - merkeze gelir ,fkeli bir ekilde istifasn sunar arabasna atlar evine gelir bavulunu hazrlar pasaportunu eline aldnda yurt dna kacan palmiyeli bir sahil kysnn fotolarn grnce de bu kn tatil ile alakal olduunu anlarz.bir dakika iinde ne ok ey rendik bizim dizi senaristlerinin kulaklar nlasn tekrar .ve o srada odann kapsndan bayltc gaz verilir hikaye balar .insanlarn adnn olmad bir kyde gzlerini aar kahramanmz .kyn ynetiisi iki numaradr .
iki numaralar her blmde deiir , kahramanmz pein pein ''numaralanmayacan ve yola gelmeyeceini beyan eder '' .her blm kendi iinde bir yk barndrr ama esas konu alt numarann direnini krmaktr .araya kadnlar girer ,bilimsel deneyler uygulanr ama nafile alt numara etin cevizdir nuh der peygambere demez .saysz iki numaray haat eder .tabi bizlerde zevkten drt ke oluruz .nk kanmz alt numaraya kaynamtr .
dizinin baz blmleri nerdeyse bir sinema filmini bile tayacak konular ihtiva eder.rnein alt numarann ryalarna girerler onu ryasnda itirafa zorlarlar .ama alt numara ie uyanr ve ryasnn kontroln eline alr .
baz blmler srf komedidir rnein ''eki ve rs ''isimli blm gibi .iki numara alt numaray rse benzetir ve seni dveceim der .vay senmisin bunu diyen alt numara sonunda iki numaray paranoyak eder brakr .izlemesi ok zevkli bir blmdr bu . yinede anlamadm bir dolu ey olduunu itiraf etmeliyim. niye insanlar hep bir emiye ile dolarlar kyde ? ,yada o tek tekerlekli bisiklet niye kyn simgesidir ? ,iki numaralarn boynundaki sar,lacivert ve beyaz renkli atknn manas nedir ? renkli pelerinleri takmak zorunlumudur ?

kendi kendine alan kaplar ,insanlar her an gzetleyen kameralar ,sonra kyde yol bulmanza yarayan panolar ,tusuz telefonlar ve en nemlisi kyde para yerine gecen kartlar pek ktr

diziyi izlerken nette biraz aratrma yaptm .dizideki ky gerekmi . gallerdeki bu turist kynde pek ok film ve dizi ekilmi ve yakn yllardada bir festivale ev sahiplii yapmaya balam .festivalin adm ? Festival No.6 tabiki smile.gif

--------------------

+Quote Post
hazan
mesaj 25.09.2016, 12:04:07
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Paylasim icin cok tesekkurler Cokseybilenkiz. Bu diziyi cok cok net animsayamasamda yazdiklarini okuyunca en azindan izledigimi daha belirgin hatirladim. Ozellikle ruya kontrollu olan bolum silikte olsa yerlesmis hafizama. Keza isim yerine kullanilan numaralar ve baslangic kismida canlandi gozumde okuyunca..Diger ayrintilari animsayamadim hala ancak imkan bulursam yeniden izlemek istedigimi farkettim simdi..

Bir de bu ruya kontrolu olayi bana kendi ruyalarimi daha dogrusu gerilimli ruyalarimda yasadigim durumu hatirlattti yine. Artik oyle ruyalar gormuyorum ama bir zamanlar kotu, sikintili ruyalar gorurken, bazen yine ruya icinde kendi kendimi 'bu bir ruya, ruya goruyorum" gibi bir seyler diyerek telkin eder, gozlerimi kirpistirir ya da kapatir o gerilimli ruyadan siyrilirdim. Cunku o esnada ya uyanir ya da baska ruyalara gecis yapardim..

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
2 kullanc bu bal okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 12.12.2019 - 16:23:40
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net