IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Oyuncaklar - Oyunlar

Bölüm Kuralları

Çocukluğumuzun tüm anlamı oyunlarımız ve oyuncaklarımız bu başlık altına.

Güzel Paylaşımlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Tek Çizgi İle Şekil Yapmak
lifelines
mesaj 20.04.2008, 01:42:09
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: İstanbul
Üye No: 1,180
Ruh Halim:

Bu oyunu en çok ilk okulda iken oynuyorduk. Kağıt üzerine kalemle, ilk başlangıç noktasından son bitiş çizgisine kadar elimizi kaldırmadan, diğer çizgilerin üzerinden tekrar geçmeden şekil çizmeye çalışıyorduk. En çokta açık zarf şekli çizerdik. Üstleri üçgen, ortası dörtgen başka zor şekillerde vardı, fakat en kolay olan zarf şekli idi.
İnşaallah bu oyunu anlatabilmişimdir.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teşekkür edenler:
çalikusu
mesaj 20.04.2008, 08:11:03
İleti #2

Grup Simge

Nereden: Başkent
Üye No: 236

ilahi lifelinescim yine beni çok eskilere götürdün happy.gif , biz buna elini kaldırmadan zarf çizme oyunu derdik ve şimdi işi gücü bırakıp bunu yaptım üçüncü denemede becerebildim çok şükür laugh.gif ,gerçekten hoş bir paylaşım oldu .teşekkür ederim..

--------------------

Birinin çıkıp; bu bir kamera şakası, kameraya el sallayın demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
çember
mesaj 20.04.2008, 14:55:35
İleti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Istanbul
Üye No: 60
Ruh Halim:

Kalemi kaldırmadan zarf çizmenin bildiğim iki yolu vardı.. Bir tanesi kalmış aklımda.. Eminim uğraşsam öbürünü de hatırlarım..Bana ilk kez çiz dediklerinde çizememiştim.. Bu da içime dert olmuş herhalde ki hala unutamamışım..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
lifelines
mesaj 26.04.2008, 18:46:36
İleti #4

Grup Simge

Üye No: 1,180
Ruh Halim:

"Üstleri üçgen, ortası dörtgen başka zor şekillerde vardı" demiştim. 06 Ekim 1978 yılının Tercüman çocuk Dergisinde o tarz bir resim buldum. Bu şekil zor olanlardan.

+Quote Post
kavruk79
mesaj 02.09.2009, 15:38:09
İleti #5

Grup Simge

Grup: Üye
Üye No: 5,586

SELAM ARKADAŞLAR BENİM YARIMA IHTIYACIM VAR YARDIM EDERMISINIZ ACABA BILMIYORUM BEN KAPALI ZARF CIZMEYE CALISIYORUM AMA OLMUYOR(elını kaldırmadan) KARE BIR ŞEKLIN ICINE CAPRAZ OLARAK CIZILMIS KAPALI ZARFA BENZIYOR YARDIM EDERMISIN sag1 sol2 capraz 3 gıbı NE OLURYARDIM EDIN SIMDIDEN TESEKKUR EDIYORUM

+Quote Post
pia
mesaj 03.09.2009, 00:50:10
İleti #6

Grup Simge

Üye No: 5,486

Küçük bir çocukken çözümüne şans eseri ulaşabildiğim daha sonra ise işin sırrını (aslında bir sır değil smile.gif) öğrenerek çözümüne ulaşabildiğim oyun. Bu sırrı sizinle de paylaşmaktan zevk duyacağım.smile.gif
Bu açık zarf şeklinde, A ve B noktalarından başladığımız her çizim bizi sonuca götürecektir. Sırrımız ise; bu kapalı bir şekil olduğu için ilk çizgimize tek haneli çizgi sayısına (bu şekilde bu sayı 3) ait köşeden başlamaktır.

Misafirlere Kapalı Link. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olunuz.  

--------------------
...
hayır hiç yadırgamıyorum yokluğunu
sarlıp gövdesine sımsıkı
bir kadın kendini doğurabilir isterse

+Quote Post
Mrbom
mesaj 03.09.2009, 04:35:52
İleti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
Üye No: 47
Ruh Halim:

QUOTE(kavruk79 @ 02.09.2009, 16:38:09)   Misafirlere Kapalı Link. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olunuz.  
SELAM ARKADAŞLAR BENİM YARIMA IHTIYACIM VAR YARDIM EDERMISINIZ ACABA BILMIYORUM BEN KAPALI ZARF CIZMEYE CALISIYORUM AMA OLMUYOR(elını kaldırmadan) KARE BIR ŞEKLIN ICINE CAPRAZ OLARAK CIZILMIS KAPALI ZARFA BENZIYOR YARDIM EDERMISIN sag1 sol2 capraz 3 gıbı NE OLURYARDIM EDIN SIMDIDEN TESEKKUR EDIYORUM

Öncelikle hoşgeldiniz...Sorduğunuz soruya malumatı olan arkadaşlar bir cevap yazacaktır...Birde konulara yazarken caps lock tuşunu kaparsak  görüntü açısından daha iyi olacaktır...Kolay gelsin..

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
pia
mesaj 03.09.2009, 06:02:32
İleti #8

Grup Simge

QUOTE(kavruk79 @ 02.09.2009, 16:38:09)   Misafirlere Kapalı Link. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olunuz.  

Eğer ki bahsedilen aşağıdaki şekil ise bunu elimizi kaldırmadan çizmemiz mümkün değildir. Bir şeklin elimizi kaldırmadan çizilebilmesi için ya şeklin bütün düğüm noktalarından çıkan çizgi sayısı çift sayı olmak zorundadır ya da sadece 2 tane düğüm noktasından çıkan çizgi sayısı tek olabilir.

Düğüm noktaları : çizgilerin kesiştikleri noktalar, şekilde mor yuvarlak içindeki noktalar

Daha detaylı bilgi için "eularian path" araştırılabilir.

--------------------
...
sarlıp gövdesine sımsıkı

+Quote Post
kavruk79
mesaj 03.09.2009, 10:56:06
İleti #9

Grup Simge

Üye No: 5,586

evet abıcım sekıl bu sadece capraz olan yerler kesısebılırmıs ama duz cızgılerın uzerınden gıtmek yokmus sımdı bana tarıf edermısınız sol1 sag2 ust 4 gıbı mumkunse eger

+Quote Post
pia
mesaj 03.09.2009, 22:22:38
İleti #10

Grup Simge

QUOTE(kavruk79 @ 03.09.2009, 11:56:06)   Misafirlere Kapalı Link. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olunuz.  
evet abıcım sekıl bu sadece capraz olan yerler kesısebılırmıs ama duz cızgılerın uzerınden gıtmek yokmus sımdı bana tarıf edermısınız sol1 sag2 ust 4 gıbı mumkunse eger

Umarım doğru anlamışımdır. Zira biraz daha sayı ve şekil kullanarak yazmaya devam edersem, forumun havasını bozmaktan, üyeliğimin iptal olmasından endişelenmekteyim. smile.gif

--------------------
...
sarlıp gövdesine sımsıkı

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum için... (BBCode)
HTML Kullanım...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 01.11.2014 - 10:00:59
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net