IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Mr. Merlin
lifelines
mesaj 29.05.2008, 19:41:08
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

"Mr.Merlin" isimli dizi, 1984 ylnda yaynlanm.
Ben, bu diziden hi bir ey hatrlamyorum, demek ki hi seyretmemiim. naallah hatrlayan olur!
07 Eyll 1984 tarihli Tercman ocuk Dergisi'nde dizinin barol oyuncusu hakknda bilgi var:
"Mr.Merlin" ona ans getirdi.
Tv'nin yaz programlar iinde en ilgi ekeni kukusuz Mr.Merlin.Dizinin gen oyuncusu Clark Brandon, Amerika'nn en sevilen aktrleri arasnda yer alyor.
Zac Rogers rolyle bir anda sevilen aktrler arasna katlan Clark Brandon, 30 Aralk 1958 doumlu.
Kendisinden ok daha yal, pek ok yldzn hala parlamaya urat Hollywood'da bir anda hrete kavumak onu aknla uratm. Fakat "hret bam asla dndrmeyecek" diyor.

Not: Benim bildiim tek Merlin var oda Kral Arthur zamanndaki Byc Merlin!

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 29.05.2008, 19:56:33
leti #2

Grup Simge

leti: 2,626
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

ben bu diziyi ilk blmnden itibaren izledim. İsterseniz ilk blmnden bahsedeyim, Gnmzde (yani 80 lerin ortasında) geen olaylar. gen bir ğrenci olan zac, mahallede bay merlin denen gizemli kişi ile tanışır,. aslında o kadar da gizemli değil nk ona herkes bay merlin diyor. zac bu merlinden bazı şeyler ğrenmek istiyor, ilk yapmaya alıştığı şey de aşk iksiri. her zamanki hikaye gen bir kız var, zac onun aşkını kazanmaya alışıyor. merlinin tariflerinden gizlice bir aşk iksiri yapıyor. kızın ikisine gizlice koyuyor, fakat yle bir kpk ıkıyor ki btn binayı kaplıyor, itfaiyeciler geliyor vs. vs.

başka bir blmde zac'ın, aynı anda iki farklı yerde olması gerekiyor, kendi klonunu oluşturacak bir by buluyor. bunu yapmak iin merlinin kenara attığı kp yada prizma benzeri bir şeyi kullanıyor. bir şey daha. bu blmde eski bir in ataszn ( zaten bu in ataszleri hep eski olur, yenisini daha duymadım) ğrendik. bir adamın plğ, diğer bir adamın hazinesidir.
başka alıma gelen şey olursa onları da eklerim. bunlar yıllardır aklımada duran, ara sıra dşndğm, şeylerdir.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 30.05.2008, 08:30:02
leti #3

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

erhan yazcolu ,osman grgen,bedia ener ve sezai altekin 'de diziyi seslendiren sanatlar.
cuma gnleri uykudan nce programndan nce yaynlanan bir dizi idi

--------------------

+Quote Post
F
mesaj 31.05.2008, 18:22:02
leti #4

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

Cuma gnleri yaynlanrd. Bay Merlin grnte araba tamircilii yapyordu. Amac kendisinden sonra yerine geecek olan birini sihirbaz olarak yetitirmekti. Bu kii de Zack 'd. Zack 'n Leo adnda bir arkada vard. Leo tabii Bay Merlin 'in sihirbaz olduunu bilmiyordu. Bay Merlin 'in Alex adl bir cad arkada vard. Alex ok gzel bir sarn hanmd. Birden ortaya kar ve sonra grnmez olurdu. Daha ok bu byleri yapar, bundan baka by yapmazd. Yapacak gteydi ama nedense yapmclar bununla uramamlar.

Bay Merlin 'in kk adn unuttum. Alex ona bu adyla seslenirdi.

Alex 'i Gven ulhaolu seslendirirdi. Tekrar izlemeyi ok isterim.

+Quote Post
F
mesaj 01.01.2015, 13:53:10
leti #5

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

22 blmm; 81'de balam, 82'de bitmi; bizde 20 Temmuz 1984'de yaynlanmaya balam. Franszlar kendi televizyonlarnda yaynlarken jenerii Merlin'i anlatan baka bir Franszca arkyla yaynlamlar; ok enteresan! Merlin'in ilk ad Max. lk blmde arkada Alex Merlin'e gizli glerden bir mesaj getiriyor ve 72 saat iinde yerini alacak kimseyi bulamazsa glerini kaybedeceini sylyor. u anda youtube'da btn blmleri var.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 09.12.2019 - 21:09:26
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net