Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Bay Yanlış - Doğru Ahmet
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Bay Yanlış - Doğru Ahmet
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Tv Programları
sterna
Dogru Mehmet-Yanlis Ahmet, tarfik kurallari konusunda halki egitmek amaci ile yapilmis ve yayin akisi arasina serpistirilmis mini bir programdi... smile.gif ilkokul seviyesinde...
alpino
Tam olarak Bay Yanlis (Erol Gunaydin) ve Dogru Ahmet (Mesut Cakarli) idi sonralari Mesut Cakarli Hurriyet'in kelebek ekindeki Super Memo fotoroman dizisine ve baska film projelerine katilinca (veya buyuyunce de diyebiliriz) yerine Mehmet rolunu oynayan kucuk yildiz gecmisti.
GaLaCTiCa
QUOTE(alpino)
Tam olarak Bay Yanlis (Erol Gunaydin) ve Dogru Ahmet (Mesut Cakarli) idi sonralari Mesut Cakarli Hurriyet'in kelebek ekindeki Super Memo fotoroman dizisine ve baska film projelerine katilinca (veya buyuyunce de diyebiliriz) yerine Mehmet rolunu oynayan kucuk yildiz gecmisti.

Mehmet'i hatirlayan simdi ne yaptigini hatirlayan var mi? Mesut Çakarli dizilerde arada oyunuyor galiba. Okan Bayülgen'in yaptigi Zaga seksenler gecesinde Bay Yanlisla Dogru Ahmet de hatirlamiyordu. Nerede oldugu bilinmiyordu.Bay Yanlisla Dogru Ahmet vardi ama Dogru Mehmet ortaliklarda yoktu. Nerde oldugunu da ögrenemedik.Erol Günaydin dahil kimse bilmiyordu. Ve programin en kötü yani bu meshur trafik egitim dizisi TRT arsivinde de yokmus. Onlari bir daha izleyemedim . Öyle istemistim ki izlemeyi nasil da heyacanlanmistim tekrar görcem diye. Trafik kurallarini bir çocuga ögretebilecek en güzel yapimdi. Mesut Çakarli'nin oynadigi "Süper Memo" fotoromani hürriyet'in kelebek ekinde idi sanirim. Severek okurdum bunu.
muratuas
mesut çakarli bir türk sanat müzigi albümü çikarmistir ayrica türkücü zaranin dizisinde oynamistir son dönemde..
nedesem
benim gözümde hep o Erol Günaydin'in bisikletiyle kamyonun arkasina takilarak geldigi sahne canlaniyor bay yanlis deyince
GaLaCTiCa
Yine yanlissiniz yine bay yanlis
redline
  Bay yanlis : Ne trafik isigi,ne yaya geçidi ne alt geçit ne üst geçit...Hiç biri yok nasil geçersin karsiya.? ....Ne oldu ahmet sasirdin....
  Dogru ahmet : Yanlissiniz yine bay yanlis...Hiç biri yoksa köse basina kadar ilerler etrafi kontrol ederek geçeriz bay yanlis...

Bay yanlis : Aferin ahmet...Bu elmayi al ama sakin yikamadan yeme...

Hafizamda kalanlar bunlar ve iste açilis müzigi...

http://rapidshare.com/files/38574129/Bay_Y..._Ahmet.mp3.html

heaven
bende bi bölüm hatirliyorum: bay yanlis otoyolun kenarinda koyunlar otlatiyodu, sonrada dogrucubasi cocuk gelip " bak efendi böyle böyle yanlis yapiyosun falan diyodu..
hakan76
Dogru Mehmet'i canlandiran çocuk kuzenimin arkadasi olur.Kuzen,Fethiye'ye tasindigini söylemisti.
alpino
QUOTE(hakan76)
Dogru Mehmet'i canlandiran çocuk kuzenimin arkadasi olur.Kuzen,Fethiye'ye tasindigini söylemisti.

O halde senden bir ricam olucak tum bu programi sevenler adina.Mumkun olursa Dogru Mehmet'i oynayan bu oyuncu hakkinda detayli bilgi yazabilirmisin buraya.Benim gibi pek cok kisinin Dogru Mehmet'in adini,sanini simdiye dek neler yaptigini merak ediyordur sanirim.Dogru Ahmet'i cumle alem biliyoruz ama Dogru Mehmet hakkinda o kadar az sey hatta hicbirsey bilmiyoruz desem yeridir.Tabii zahmet olmazsa hakan76,kusura bakma biraz emri vak-i gibi oldu ama merakli milletiz malum
GaLaCTiCa
QUOTE(alpino)
QUOTE(hakan76)

O halde senden bir ricam olucak tum bu programi sevenler adina.Mumkun olursa Dogru Mehmet'i oynayan bu oyuncu hakkinda detayli bilgi yazabilirmisin buraya.Benim gibi pek cok kisinin Dogru Mehmet'in adini,sanini simdiye dek neler yaptigini merak ediyordur sanirim.Dogru Ahmet'i cumle alem biliyoruz ama Dogru Mehmet hakkinda o kadar az sey hatta hicbirsey bilmiyoruz desem yeridir.Tabii zahmet olmazsa hakan76,kusura bakma biraz emri vak-i gibi oldu ama merakli milletiz malum

Çocuklugu seksenlerde geçen bizlerden hangimiz bu programi sevmedi. Trafik kurallarini bu programla pekistirdik. Alpino evet dogru mehmet biz seksen çocuklari'nin ekolüdür. Haliye onu merak ediyoruz simdilerde ne yapiyor bu programdan önce sonra neler yapmis. Hakan ulasabilirsen mehmete harika olur. Sitemizden ve bizlerden haberi olsun, seksen çcocuklari onunla büyüdü, çok sevdi onu da Bay Yanlis Erol Günaydini da.
QUOTE(muratuas)
mesut çakarli bir türk sanat müzigi albümü çikarmistir ayrica türkücü zaranin dizisinde oynamistir son dönemde..

Mesut çakarli çocukken bizim eve ve dükkanimiza yakin bir sokakta oturuyordu.(Kocamustafapasa) Abim taniyordu kendisini.Ama ünlü olmaya basladigi zaman tasinmislardi o evden.Daha sonralari Ibrahim tatlisesin birkaç filminde oynamisti sanirim.
ulashima
Dogru Mehmet'in ilk göründügü filmin açilis diyalogu:

Bay Yanlis: Ahmet nerde Mehmet?

Dogru Mehmet: Dogru Ahmet büyüdü, ortaokul ögrencisi oldu. Yerine ben geldim.

Özellikle bir de koskoca adamin veletlerle top oynadigi bölüm, replikler unutulmaz:

"Bay Yanlis futbolu sever. Topu var, formasi var"

"Çalimini at, asfalt olsun yere yat"
hakan76
Arkadaslar dogru Mehmet yani gerçek adiyla Baris yurtdisinda yasiyor.Geçen kuzen bize geldi.Bi süre önce yurtdisina yerlesmis.Bu süre zarfinda basindan bi evlilik geçmis,ayrilmis.Mesut Çakarli gibi tv de gözükmek istememis.Gözlerden uzak bi hayat sürmeyi tercih etmis.
Always
Önce saga, sonra sola... diye 80 döneminin çocuklarina karsidan karsiya geçmeyi ögretmisti Dogru Ahmet. Bir de yanlis hatirlamiyorsam Bay Yanlis bir wolksvagen' in altinda kaliyordu da Ahmet o sahnede devreye giriyordu. Mesut Çakarli' yi en son Yilmaz Erdogan' in Vizontele' sinden hatirliyorum.
GaLaCTiCa
QUOTE(Always)
Önce saga, sonra sola... diye 80 döneminin çocuklarina karsidan karsiya geçmeyi ögretmisti Dogru Ahmet. Bir de yanlis hatirlamiyorsam Bay Yanlis bir wolksvagen' in altinda kaliyordu da Ahmet o sahnede devreye giriyordu. Mesut Çakarli' yi en son Yilmaz Erdogan' in Vizontele' sinden hatirliyorum.

Önce sola sonra saga olcakti always smile.gif Haklisin biz 80 nesli karsidan karsiya geçmeyi bu programla ögrenmistik. Hafizalarimiza öyle derin yer etmis ki unutmak mümkün degil. Bay yanlis'a Wolksvagen az kalsin çarpiyordu. Bay yanlis yola atladiginda araba çarpmadan fren yapiyor bu arada dogru ahmet devreye giriyor. Bay Yanlisi uyariyor yolu kontrol etmeden sola ve saga bakmadan direk çikmamasini söylüyordu. Hatta Bay Yanlis'in o anki söylediklerinden aklimda kalanlar "offf yüregim agzima geldi dogru ahmet az daha araba'nin altinda kaliyordum. Kurbanin olayim dogru ahmet yoldan nasil geçilir ne olur bana da bir ögret" gibi bir seydi.
embermoon
hepinize çok tesekkür ederim hatirladigimda en çok mutlu eden programlardan biriydi ve yazilanlari okuyunca daha bi hatirlar ve dolayisiyla daha bi mutlu oldum smile.gif
GaLaCTiCa
Bir bölümde de gece yolda nasil yürünecegi anlatiliyordu. Dogru Ahmet mi, Dogru Mehmet mi hangisi oldugunu hatirlamiyorum. Elimizde fener, lamba bulundurmaliyiz. Karsidan gelen arabalarin bizi rahatça görebilmesini saglamaliyiz gibi bir seyler diyordu galiba.
november76
Benim de hatirladigim Dogru Mehmet hatta Ulasima'nin yazdigi "Dogru Ahmet büyüdü, ortaokul ögrencisi oldu yerine ben geldim" bölümünü hatirliyorum ancak Dogru Ahmet'i hatirlamiyorum.

Gerçekten iyi düsünülmüs ve bize severek izletmislerdi o trafik programini. Ve hala da hatirliyoruz verdikleri bilgileri , helal olsun TRT'ye.
DarKKingS
Ben o zamanlar minicik bir veletken cok kizardim bay yanlisa ne o kocaman adam arabanin arkasina takiliyor yada cocuklarla top oynuyor ne sinir olurdum git calis hastamisin nesin bide o zaman bacak kadar gerci bende bacak kadardim cocuk ona akil verirdi biraz saflikda vardi bay yanlisda
Pawnee
Karşıdan karşıya geçerken önce sola, sonra sağa, sonra tekrar sola bakmam gerektiğini öğreten programdır smile.gif

Herşey ne kadar masummuş yahu.
çokseybilenkiz
aslında bu program tekrar tekrar yayınlanabilir.
sonuçta trafik kuralları her on yılda bir değişen şeyler değil.
bence trt zamanında yaptığı bu diziden faydalanmalı
Candy
QUOTE(çokseybilenkiz @ 08.07.2010, 17:35:43) *
aslında bu program tekrar tekrar yayınlanabilir.
sonuçta trafik kuralları her on yılda bir değişen şeyler değil.
bence trt zamanında yaptığı bu diziden faydalanmalı

Bir Doğru Ahmet bulunabilirse belki. tongue.gif
le_ali
arkadaşlar, yanlışınız var. Doğru Ahmet rolünde oynayan Mesut Çakarlı değildi. Barış Altay'dı. (kendisini İlyas Salman ve Mehmet Ali Erbil'in oynadığı Uyanıklar Dünyası (1985) filminde aklı zehir gibi çalışan çocuk İbo olarak hatırlıyoruz.)
sahaf
QUOTE(hakan76 @ 06.09.2007, 18:29:27) *
Arkadaslar dogru Mehmet yani gerçek adiyla Baris yurtdisinda yasiyor.Geçen kuzen bize geldi.Bi süre önce yurtdisina yerlesmis.Bu süre zarfinda basindan bi evlilik geçmis,ayrilmis.Mesut Çakarli gibi tv de gözükmek istememis.Gözlerden uzak bi hayat sürmeyi tercih etmis.

Hakan76 geriye dönük mesajlar içinde alpino'nun ricasını kırmayıp açıklamış zaten durumu. Barış Altay'ın yüzünü bile hatırlamam ama Mesut Çakarlı öylemi? değil elbette. Sonuçta ilerleyen bölümlerde Ahmet büyüyor ve Mehmet oluyor. Yani Bay Yanlış ve Doğru Mehmet olarak yollarına devam ediyorlar.

Barış Altay
http://www.sinematurk.com/kisi/4306/baris-altay
GaLaCTiCa
Mesut Çakarlı ve Erol Günaydın Okan Bayülgen'in Zaga-80ler programında konukları. Doğru Ahmet'in Mesut Çakarlı'nın olduğunu Mehmet'in başka biri olduğunu aşağıda yüklediğim videoda görebilirsiniz. Bu programda Doğru Mehmet'in kim olduğu söylenmiyor ama yukarı da ki yazılarda Barış Altay olduğunu arkadaşlar açıklamış. Sahaf'ın verdiği linkte resimde ki çocukta Doğru Mehmet'di.

https://rapidshare.com/files/3018715352/Untitled.avi

https://rapidshare.com/files/3325798701/codecs.rar (codec paketi)

Video: Xvid 720x576 25.00fps [Stream 00]
Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 64kbps [Stream 01]

Boyut:80 MB

Not: Videoyu yükleyen ve ripleyen sevgili alpy'ye teşekkür ederim. Videoyu izlemede problem yaşarsanız codec paketini indirip içindekileri sırayla kurunuz.
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.