Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Emel Büyükburç
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Sanatçılar - Ünlüler
lifelines
Emel Büyükburç'u ilk tanımamız Erol Büyükburç'un eşi olmasındandı.
Çocukken,bu yaşlı adamla gencecik bayan nasıl evlenmiş diye şaşırırdım. Bu evlilikten Evren isminde bir kızları vardı. Uzun kıvırcık saçlı Emel Büyükburç şarkıcı idi zaten Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu imiş. Dizilerde ve bir kaç tane filmde de oynamıştı. Hatırladığım ilk dizisi "Sultanhisar Destanı" bir kaç sene sonra da "Çalıkuşu" dizisinde Vasfiye öğretmen rolünde idi. Emel-Erol Büyükburç çifti bir dönem televizyonda çocuklar için program yapmışlardı.O programlarda çocuk şarkıları da söylüyorlardı. Daha sonra Emel Büyükburç çocuk şarkılarından oluşan bir kaset çıkartmıştı..
1952 doğumlu Emel hanım uzun süre kanser tedavisi gördü, 2001 yılında vefat etti.
Erol Büyükburç'un şarkıcı kızı rahmetli Ajlan ve evlilik dışı dünyaya gelen diğer kızı ile görüşmemesinin nedeni olarak
üvey anne Emel hanım gösteriliyordu. Ölümlü dünya, önce Ajlan vefat etti ardından üvey anne.
Peki Erol Büyükburç'un babalık duygularında en ufak bir değişiklik oldu mu? Hayır.
Eşinin vefatından hemen sonra Ute isimli bir bayanla evlendi o gün bugündür 80 yaşına gelmiş Büyükburç, yanında Ute'si ile kanal kanal dolaşıp tüp bebek yöntemi ile nasıl baba olacağını anlatıyor!

çember
Emel Büyükburç kukla oynatırdı bir de, değil mi?.. Bir dönem televizyonda izlediğimi hatırlıyorum..
çokseybilenkiz
agah özgüç kısa ömürlü ''beyazperde ''dergisinin 2.sayısı için bir dosya hazırlamıştı:
32 kısım tekmili birden.fantastik türk sineması ile ilgili güzel bir yazı idi bu.bu yazıdan ögrendiğime göre erol büyükburç süpermen rolüne soyunmuş yanındada dişi süpermen olarak eşi emel büyükburç olacakmış.kostümler hazırlanmış hatta agah özgüç yazısında birde fotoğraf kullanmış.emel büyükburçun kostümü fotografta görüldüğü kadarı ile kırmızı ağırlıklı,erol büyükburç'un ise sarı göğüsteki (s)harfi ise lacivert.fakat sonra bu proje gercekleşmemiş..senesine gelinçe yanlarında küçük kızları var .bir yada iki yaşında gibi duruyor.buna göre bir tarih konabilir herhalde bu gerçekleşmemiş hayale smile.gif
lifelines
QUOTE(cember @ 20.03.2009, 09:28:15) *
Emel Büyükburç kukla oynatırdı bir de, değil mi?.. Bir dönem televizyonda izlediğimi hatırlıyorum..

Evet Çember, hatırladığın doğru Emel Büyükburç çocuklara masal anlatırken kukla oynatırdı. O kuklaları yapan kişi de Erol Büyükburç idi. Karı-Koca beraber yaptıkları çocuk programının ismini hatırlayamadım. Fakat 1984 yılı Tercüman Çocuk'ta aşağıdaki haber var. Bu habere göre Uykudan Önce Programını onların da sunduğu sonucu çıkıyor. Fakat ben, onların programı başka idi diye hatırlıyorum.

Dilek, bahsettiğin Süpermen olayı ise 1978 yılında olmalı. Çünkü kızları 1977 doğumlu.10 Eylül 2003 Çarşamba tarihli Milliyet Gazetesi'nde şu haber var:
Süpermen Erol
İzmir Enternasyonal Fuarı'nda açılan "Fezada Çarpışanlar" adlı sergide, Erol Büyükburç'un "Süpermen Gangsterlere Karşı" adlı eski filminin afişleri de yer aldı. Büyükburç, ölen eşi Emel Büyükburç ve kızı Evren'le oynadığı film için, "25 yıl öncesi için cesaret gerektiren bir işti" derken, uçma sahnelerinde görsel efektler kullanıldığını belirtti.Sanat hayatında 50. yılı şerefine cumartesi günü İstanbul'da açacağı Erol Büyükburç Sanat Sergisi'nin telaşındaki Büyükburç, 30'a yakın filmde giydiği kıyafetlerle ilk gitarlarını da sergileyecek. Büyükburç, 25 yıl önce çevirdiği, afişi İzmir'deki sergide yer alan filmdeki 'Süpermen' kıyafetini ise bulamadı.

Adore
Erol Büyükburç büyük adamdı, hala da öyle.

Büyük derken ne demek istediğimi bilenler bilir.

Adam anne babadan müzisyen, çağın ilerisinde yaşayan biri, hiç kimsenin düşünemeyeceği şeyler düşünüyor..

Büyük düşünüyor, düşüncesi büyük, hayalleri büyük ve..

Büyük oğlu büyük..

Soyadı bile Büyük smile.gif

Hem de BüyükBurç.

Küçücüktüm vardı, hala var ve gelecekte de var olacak sanırım..
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.