Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Webster
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Dizi Filmler
GaLaCTiCa
Hanimlar Sizin Için adli kadin programi içinde gösterilen çok güzel bir diziydi.8-9 yaslarinda görünmesine ragmen yasi daha büyük olan webster'i oynayan sevimli kahramanimiz bir cüceymis aslinda. Ailesi her gün boy ve kilosunu ölçüyormus. Aldigi her gram kiloda bile seviniyorlarmis. Çünkü çok zor kilo aliyormus, çok rüzgarli havalarda disari çikamiyormus. Tabi oynadigi yillardan bahsediyorum. Simdilerde nasildir bilmiyorum.
muratuas
evet hanimlar sizin için adli sabah programinin en sonunda oynardi .okula onu seyredip giderdim
waovvv demesi meshurdu bu sevimli bücürün evlatlik olarak bir aileye verilen bu sevimli yumurcan hikayesi harikaydi.
ve hanimlr sizin içini nedred güvenç sunardi.
jetfire77
Bir zamanlar hergün hafta içi gündüz kusaginda oynardi küçük zenci çocugun ismi webster'di konusu bir bakici ailesiyle birlikte webster'in maceralarini anlatan bir diziydi
nostalji
Kadinlar sizin için adli programin içinde yayinlanirdi.
clementine
Webster oynayan kisinin aslin da bir çocuk degil de adam oldugu nu duymustum. Böbrek üstü bezleriyle ilgili bir rahatsizliktan ötürü öyle görünüyormus.
konuk yazar
Oya Küçümen seslendirmisti.. Ne zaman Oya Küçümenin sesini duysam hep aklima webster gelir..
funny_r
evet ya oya küçümenin sesini duydugumda benimde aklima hep webster gelir gercekten cok yakisiyordu oses webstere
kazuki
bu webster basladiginda annem-iste bakin bu çocuk 20 küsür yasinda gazetede yaziyormus-derdide ben bir türlü inanmamistim.bakiyorumda herkes duyduguna göre dogruymus.webster ile internette arastirma yaptim ama hiç birsey bulamadim.bulan arkadaslar varmi acaba??
GaLaCTiCa
QUOTE(kazuki)
bu webster basladiginda annem-iste bakin bu çocuk 20 küsür yasinda gazetede yaziyormus-derdide ben bir türlü inanmamistim.bakiyorumda herkes duyduguna göre dogruymus.webster ile internette arastirma yaptim ama hiç birsey bulamadim.bulan arkadaslar varmi acaba??

Kazuki anilarim.net farkiyla webster hakkinda bilgilerimizi paylasalim. Zamanin Tv'de 7 gün dergisinden websterdan bilgiler aktarayim. Ilk defa bu sitede paylasiyorum. Ilk defa 1985 yilinda Hanimlar Sizin Için programinda yayinlanan webster karabiber lakabiyla aniliyordu. TRT gördügü ilgi üzerine 1986 yilinda da almayi planlamis. Gerçek ismi Emmanuel Lewis. 

to be continued ....
raymond
Arkadaslar,
Webster, ABC televizyonu tarafindan 1983-1989 yillari arasinda 150 bölüm halinde yayinlanmistir. Basroldeki Emmanuel Lewis'in (dizideki adiyla Webster Long) dizi çekildiginde 20'li yaslarinda oldugu filan sehir efsanesidir. 9 Mart 1971 dogumlu bu oyuncu, 12-18 yaslari arasindayken dizide oynamistir. 9 yasinda ulusal ve bölgesel reklamlarda oynayarak yildizlasmaya baslayan Lewis'in saglik sorunlari oldugu dogru olabilir ancak yasi abartildigi kadar degildir, o henüz 36 yasinda (yani bizden biri, 80'lerin çocugu )....
Sanat yasami boyunca ödüller alan Lewis, tiyatro dalinda Bachelor derecesine de sahip olmustur. Çalismadigi zamanlarda müzik dinlemenin disinda balikçilik meraki olan Lewis'in karatede siyah kusak (evet... bu gerçegin ta kendisi, saka degil !) sahibi oldugunu da notlarimiz arasina ekleyelim...
Yunan asilli Papadapolis ailesine evlatlik olarak gelen, yaptigi türlü haylazliklari sevimliligiyle, yasindan büyük zekâsiyla örtbas etmeyi bilen bu sempatik karakterin ülkemizde sevilmesinde, arkadaslarin yukarida belirttigi gibi, özellikle 80'li yillarda pekçok Türk filminde de çocuk oyunculara sesiyle hayat veren usta dublaj sanatçisi Oya KÜÇÜMEN'in bana göre de çok büyük bir payi vardir, hatta en büyük pay onundur desek yeridir... Baba George Papadapolis'in dublajinda ise yine usta sanatçi Toron KARACAOGLU'nun sesini hatirliyorum...
mothersday
QUOTE(clementine)
Webster oynayan kisinin aslin da bir çocuk degil de adam oldugu nu duymustum. Böbrek üstü bezleriyle ilgili bir rahatsizliktan ötürü öyle görünüyormus.

ben bunu bilmiyodum.
çocuk saniyodum onu...
raymond
Yukarida yazdiklarim inandirici gelmedi galiba...
Webster'in çocuk degil de adam oldugu (dizi çekilirken) öyle ortaya atilmis ve sonra ortaya atanlarin da inanmaya basladiklari bir yalandir...
alpino
Boyu 1 mt. 30 cm.dir.Ilk resim 2003 yilindan,ikinci resim ise 2007'den..Sanirim bu resimler aciklayici olur.

raymond
     Tesekkürler alpino,
     Dizi çekilmeye basladiginda 12 yasinda olan Lewis, bittiginde ise 18 yasindaydi (yani koskoca adam degildi)... Fiziki gelisimiyle ilgili yasadigi sorunun da onun "koskoca adam olup olmamasiyla" ilgisi yok... O bugün itibariyla 36 yasinda, yani bizim kusak sayilir 
GaLaCTiCa
QUOTE(galactica)
Kazuki anilarim.net farkiyla webster hakkinda bilgilerimizi paylasalim. Zamanin Tv'de 7 gün dergisinden websterdan bilgiler aktarayim. Ilk defa bu sitede paylasiyorum. Ilk defa 1985 yilinda Hanimlar Sizin Için programinda yayinlanan webster karabiber lakabiyla aniliyordu. TRT gördügü ilgi üzerine 1986 yilinda da almayi planlamis. Gerçek ismi Emmanuel Lewis.

to be continued ....

"Asil adi Emmanuel Lewis olan webster dizide 7 yasinda bir çocugu canlandirmasina karsin 13 yasinda. Ancak birakin 13 yasi 7 yasina göre bile boyu çok kisa yalnizca 1 m 5 cm, 18 kg agirliginda. En büyük zevki top oynamak olan kahramanimiz çok rüzgarli havalarda sokaga çikmiyor. Sokaga çikarsa da üstünde agirlik tasimak zorunda. Çünkü o kadar hafif ki sidddetli bir rüzgar onu havalandirabilir.Brooklyn'de annesi ve üç kardesi ile birlikte yasiyor. Ailesi ve çalisma arkadaslari onun biraz daha büyümesi için ellerinden geleni yapiyorlar. Web'in aldligi her gram ve her cm herkesi sevindiriyor. Fakat webster halinden hiç de sikayetçi degil." 1985 yilina ait TV'de 7 gün dergisine ait bir sayidan aynen alinmistir. Raymondun da bahsettigi gibi web de bizim kusaktan o da bir seksenler çocugu smile.gif
alpino
Dizinin acilis introsu

GaLaCTiCa
Ilk defa Hanimlar Sizin Için adli programda oynayan bu dizi "Küçük Yaramaz" olarak gösterilmis.
F
"Hanimlar Sizin Için"in sonunda Nedret Güvenç elindeki çani çalarak "Karabiberimiz basliyor." derdi. Daha sonra da hafta içinde bagimsiz olarak yayinlanmaya basladi.
çokseybilenkiz
Webster'ın o iyimser haline bayılırdım smile.gif
yaşından büyük oldugunu bende duymuştum .tabi öyle koca bir adam değilde göründüğünden büyük oldugunu biliyordum sadece.
Webster baba ile daha iyi anlaşıyordu,anne ona biraz mesafeliydi.Webster'da ona karşı daha saygılıydı
birde Susan Clark'ın canlandırdığı anneyi sanki Jeyan Mahfi seslendiriyordu diye hatırlıyorum
80kuşağı
Evet haklısın çokşeybilenkız anneyi jeyan mahfi tözüm babayı toron karacaoğlu ve webster ı tabiki oya küçümen seslendiriyordu. Birde evlatlık olduğu için anne ye anne değil efendim derdi çok sonraları araları düzelmiştide anne demişti diye hatırlıyorum...
F
Sınıf arkadaşı Melanie vardı.
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.