Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Salat Yağları
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Salat Yağları
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Yiyecekler - İçecekler
nicka
Zamanının 1 numaralı ayçiçek yağı markası.
Hatta ayçiçek yağı yerine salat yağı ismi özdeşleşmişti.
Tekirdağ'a giderken fabrikanın önünde Bu işyerinde grev vardır yazısını görürdüm hep.O grev yazısı aylarca kaldı orada.Ve sonra hazin son.

ARUZKOLIK
Ben bu yağı, sadece salatalarda kullanılan bir yağ zannederdim...Çocuk aklı işte...Şişesini hatırlıyorum...Dikdörtgen prizma bir şişesi vardı.Şişenin ortasında, dar kenarın iki yanında tutmak için girintiler vardı...
çokseybilenkiz
bizim pazarçı yağı ile birlikte en çok kullandığımız yağ markası idi salat acı(koyu) yeşil renkli 10 kiloluk tenekelerde satılanlarından alırdık daha çok .
çokseybilenkiz
bu sabah işe gitmeden biraz eski dergi karıştırdım.1973 yılına ait bir dergide salat yağlarının bir reklamı dikkatimi çekti.
bu reklam metninde salat yağlarının ülkemizde ilk kez şeffaf şişeyi kullandığını ögrendim.tarayamadığım için hemen yazıyorum smile.gif

yenilik
görerek alınız

salat yağlarının üstün kalitesine
tam anlamıyla güvendiğiniz ve güvendiğimiz için
bütün ileri ülkelerde terçih edilen
şeffaf ambalajı
yurdumuzdada yaptık
hemde yepyeni bir biçimde
kullanış kolaylığını tatmanız için

berrak yağ fabrikası-balat istanbul
çokseybilenkiz

fabrikası
sahaf
Tekirdağ'ın hemen girişinde idi fabrikası. Trakya yağ sanayii a.ş ve Salat Yağları diye kocaman bir tabelası vardı.

Dergiden bakıp hatırladığım meşhur sloganlarından biride , ''Açılan her salat kapağı mutfağınıza katılan zenginliktir''. şeklinde.
sahaf
çekiliş bile düzenlemiş. 1985 yılından.

Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.