Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Deftere Kenar Süsü Yapmak
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Deftere Kenar Süsü Yapmak
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Diğer Kalanlar
linea
Ilkokulda yapilirdi, defter kareli ise çok daha kolay ve düzgün olurdu. En basit desenimiz  üçer üçer çizilen dikey çizgilerin çapraz çizgilerle birlestirilmesi esasina dayanirdi. Favori desenlerden biri de sarmasik yapip üzerini yaprak ve çiçeklerle donatmakti. Elbette tüm bu çiçek böcek keçeli kalemlerle renklendirilirdi. 
karakedi
Ayy evet ben de defterlerimin kenarlarini bi sürü desenle süslerdim. Annem "onlara harciican zamani ders çalisarak geçirsen nasil olur?" derdi hep ehe he..
emrahuytun
Defterlerdeki sayfaların sol tarafında, boydan boya dar bir alan kırmızı çizgiyle ayrılmış olurdu. Dolayısıyla kenar süsü yapmamız için, otomatikman boş alan oluşturulmuştu.
çember
ençok kesik çizgilerle saç örgüsü deseni yapmayi severdim.. bir de sayfa boyunca kivrilarak uzayip giden bir çizginin iki tarafina gönlümce çiçekler kondurmayi.. bu çiçekler bazen papatya bazen de karanfil gibi olurdu.. içlerini arka sayfaya geçmesin diye gazli kalem yerine kuru boya ile boyardim..
heaven
I I I
X X
I I I

sanal ortamda defter kenari süsü yapmaya çalistim.
benim desenim buna benzer biseydide:)
clementine
Ayyy hatirladim da yüzüme bir gülümseme kondu rolleyes.gif Ben çiçek çizzerdim en çok da niye defterleri süslemek geregi duyardik onu hatirlamiyorum.
Ben bazen abartip resim türünde(yani kuslar,gökyüzü,bulutlar vs...)yapardim.Özellikle sikici derslerde iyi giderdi çaktirmadan süs yapmak.
ulashima
tahmin ederim ki vardir yapan hala....benim bir merakim arka kapaga resim çizmekti, bazen arka kapak dolar, bir önceki sayfa derken bir de bakmisiz defterin son bir formasi resim dolmus.

bir de defterin alt kösesine yapilan hareketli resimler vardi. bir resim çizilir, sonra ayni resim az daha yana çizilir, çöp adam falansa hareket ettirilir. böyle 25-30 sayfanin, icabinda daha fazlasi, hatta defterin tamaminin altina çizilir, sonra defter yapraklari firrrk diye çekilip birakilir, resmin hareket edisi seyredilirdi.
elvina
çok severdim kenar süsü yapmayi ..zaten oldum olasi süslü seyleri severim..her defterime yapardim..en çokta saç örgüsü gibi olanini ..birde renk renk boyardim onlari... smile.gif
soner1971
QUOTE(heaven)
I I I
X X
I I I

sanal ortamda defter kenari süsü yapmaya çalistim.
benim desenim buna benzer biseydide:)

Iyi hatirladin valla smile.gif

Saniyorum söyle idi.

hale
biz abartir bunun üçlü ve dörtlüsünü yapardik ama walla çizemiyciim huh.gif

naapim sizin kadar yetenekli diilim tongue.gif
çokseybilenkiz
sevgi isimli bir arkadasim vardi.harika kenar süsleri yapardi.bizim kümedeki bütün arkadaslarin  kenar süslerini o yapardi.tabi sizde begendigi bir seyin karsilinda(kalem olur silgi olur,o haftanin milliyet çocuk dergisi olur)
november76
Ben bu tür konularda pek yetenekli degildim, yine de kendi çapimda çiziktiridim bir seyler. Ama derslerden bir sey anlamayan bir iki arkadas vardi ki onlar zehir gibi kenar süsü yaparlardi, ee herkeste var bir yetenek.
Candy
Kenar süsü yapmaya ayırdığım zamanı derslerime ayırsaydım şimdiye prof.olmuştum.. tongue.gif pişmanmıyım..? asla..!!! hayatımızı renklendirecek ufak detaylar yaratmakta üstümüze yoktu o yıllar..zira şimdiki gibi yapay tatlandırıcılar yoktu..herşey hazır olmadığı için çok yaratıcıydık..ve kenar süsüde dahil emeğimizin geçtiği herşey bizler için anlamlıydı..

Keşke hayatlarımızı süslemek içinde kenar süslerimiz olsaydı..
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.