Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Nesrin Topkapı
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Sanatçılar - Ünlüler
Mrbom
televizyona senede bir çikipta bu kadar taninan biri daha yoktur...yilbasi aksamlari gece yarisina dogru çikar 10 dakikada sovunu sunardi... 

muratuas
evet dansözler kraliçesidir kendisi dans dersleri verdigini ve bugün meshur bir çok dansöze emeginin geçtigini duymustum nesrin topkapi sahneye çiktiginda trt nin meshur sisleri devreye girerdi dansözü yarim yamalak seyrederdik devir altin makas devriydi.
konuk yazar
Ben bir yilbasi programini hatirliyorum.. Üstünde ki dansöz kiyafeti filan degildi.. Gayet mutahasip bir seydi.. Hatta biraz bale hocalari gibi giyinmisti.. Galiba o dönem TRTsinin denetimi anca böylesine izin vermistir.
sahaf
Yilbasi gecelerinin ekranda olmazsa olmaziydi.bir ara bu tv lerde dans edermisin tarzi yarismalarda görmüstüm çok degismis.zannedersem simdilerde dans hocaligi yapiyor.
GaLaCTiCa
Off offf TRT'de yilbasinda en çok beklenilen ve istenilen bir seydi dansöz. Her sene mutlaka bir tartismasi olurdu, TRT dansöz çikaracak mi çikarmayacak mi. Yeni yila giirdigimiz ilk dakikalarin olmassa olmaziydi dansözler. Nesrin Topkapi gibisi de gelmedi. Kendisinin bir roportajidna okumustum en basarili buldugu dansöz'ün de Tanyeli oldugunu söylemisti.
elvina
kafasinda kocaman samdan gibi birseyle dansetmesi hala gözümün önünde...
emrahuytun
Nesrin Topkapı'nın 1979 ve 1982 Yılbaşı programındaki enfes dansları...

İzleyin
Last Tango
Milli dansözümüzdü.Baska dansöz yoktu o yillarda ve Uranüsten getirtilirdi kendisi. biggrin.gif
alibaba
O kadar meshur oldu ki Nesrin TOPKAPI ismi, dansöz kelimesi yerine kullanilmaya baslamisti. "Kivirma oolum nesrin topkapi" gibi dendigine çok sahit olmustum.

ancaaaak benden 20- 30 yas büyüklerin "dansöz nana" benzetmesi vardi. bu ismi de erbabina havale ediyorum.  onlar yazsin birseyler.
çokseybilenkiz
1958 yapımı'' bu vatanın çocukları'' filminin küçük oyuncusudur kendisi.
jenerikte adı Nesrin Gökkaya olarak geçer.yılmaz güney'in ilk filmi olan bu kurtuluş savaşı döneminde gecen öykünün esas kahramanı o ve onun yaşıtlarında bir başka erkek çocugudur(Atilla Engin) yönetmen atıf yılmaz oglanın çok yetenekli oldugunu ama küçük kızın oyunculuk açısından tam bir felaket oldugunu bir ara küçük kızı geri yollamayı düşündüğünü ve hayatı boyunca tavsiye ile prova yapmadan çocuk oyuncu bile oynatmamaya yemin ettiğini anlatır.ama nerde anlattıgını unuttum unsure.gif
çokseybilenkiz
QUOTE(mrbom @ 19.06.2007, 01:06:16) *
televizyona senede bir çikipta bu kadar taninan biri daha yoktur...yilbasi aksamlari gece yarisina dogru çikar 10 dakikada sovunu sunardi... 

evet nesrin topkapı'nın üstündeki bu kostüm trt televizyonuna ilk çıktığında giydiği kostüm
gerçekten smile.gif aslında daha açık kıyafetler giyiyor ama trt2nin muhafazakarlığı bilindiğinden sanatçı böyle bir kostümü tercih ediyor .

ama burda yeni ögrendiğim bir bilgiyide aktarayım.nesrin topkapı trt televizyonlarında görünen ilk dansöz değil
o kişi CANAN CAN

1977 yılında tele-pazar programında dansözlerin yaşantısını anlatan bir programda gözükmüş .ertesi yıl trt yılbaşı için onada teklif götürmüş ama sonradan bir gecede iki dansöz olmaz ''diyerek ekrana nesrin topkapı'yı çıkarmışlar
sahaf
Nesrin Topkapı, tozluklarıyla tipik bir 80'ler Aerobikçi ve Jane Fonda tadında

Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.