Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Yerli Set Fotoğrafları
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ RESİMLERİ > Mazi'den Kalan Resimler > Sinema Filmleri
Sayfalar: 1, 2, 3, 4
sahaf

çokseybilenkiz
aman ne güzel bir başlık smile.gif 10 tam puan verdim

benim resmimde artık sevmeyeçeğim filminden
bu fotoğraf pazar dergisi için çekilmiş,sonra gitti gidiyora düşmüş.zaten ordaki bütün fotoğraflar ya ses yada pazar dergisinden smile.gif

sahaf
QUOTE(çokseybilenkiz @ 18.01.2011, 22:47:03) *
aman ne güzel bir başlık smile.gif 10 tam puan verdim

benim resmimde artık sevmeyeçeğim filminden
bu fotoğraf pazar dergisi için çekilmiş,sonra gitti gidiyora düşmüş.zaten ordaki bütün fotoğraflar ya ses yada pazar dergisinden smile.gif

Basri abi (Canus) Set fotoğraflarının resimlerini çekerken altına koyduğu şu Sunta Karton karışımı mukavvayı yıllardır değiştirmedi.. netdeki imzası sanki biggrin.gif bazen kırmızı renk ve büyük harflerlede atıyor imzasını. faydalanıyoruz zaman zaman. sağolsun.
çokseybilenkiz

bu fotoğrafımızda 1968 yılına ait ilk ve son isimli filmden
selda alkor ne kadarda ispanyol dansözlerine benziyor değil mi ? smile.gif
cüneyt abininde şakaklarını beyazlatmışlar.eh filme konu olan romanın yazarı esat mahmut karakurt olunca erkek kahramanlarda hali ile biraz yaşlıcana oluyor laugh.gif
fotoğraf suntanın üstünde pek iyi durmuyor .çerçeveye yerleştirirken kırmızı fon üstüne oturtmayı düşünüyorum,siyah beyazla kontras olur smile.gif
sahaf
Filmin adı ne bilmiyorum ancak fotoğraf sanki bir çerçeve arkasından ortamı süzüp Adalet Cimcöz seslendirmesi ile şöyle diyor ''hoop babalıklar yavaş gelinde camla çerçeve dağılmasın'' biggrin.gif

Ayrıntı resimde smile.gif

çokseybilenkiz

fotoğraflar 1968 yapımı kafkas kartalı filminden.fatma girik şerefli ordumuzun subayları olan hayranları ile

sahaf
Şafakta Üç Kurşun (1966) Cüneyt Arkın - Suzan Avcı - Yılmaz Köksal

sahaf
üstteki mesajın sonuncu set fotoğrafları

.
çokseybilenkiz
1972 yapımı zulüm filminin setinde çekilmiş bir fotoğraf

bu fotoğraf bir dönem bizim gazetelerin televizyon sayfalarının en rağbet ettiği fotolardan biri idi.
her türlü kullanıma da açık. misal türkan sultanın kartal tibet'le başrolünü oynadığı bir filmimi oynayacak televizyonda hop fotonun sağ yanı kırpılır laugh.gif murat soydan'la oynuyorsa da bu sefer sol taraf basılmaz tongue.gif olur biter

sahaf
Karede önemli bir eksik var evet. ama şu an hastanede olduğundan dolayı.. bugün Gülperi'nin gözlerindeki sargıları açacaklar. smile.gif

çokseybilenkiz

1972 yapımı suya düşen hayal filminden bir dinlenme anı

aman fato çok kötü bakmış.filmin adı yavaş gel güzelim(1963) olabilir mi? rolleyes.gif

ayhan abi'de onun suratınımı çekiçek belgine gitmiş .ama benden duymuş olmayın belgin onu çok kötü oyuna getiriyor yıkılan gurur (1967) filminde .şöyleki ayhan bir prenses ile evleniyor(soldaki renkli foto) ama kendi yoksul bir erkek oldugu için kadınçağıza kanı kaynamıyor sonra prenseste pek havalı .kardeşi gibi değil(siyah beyaz foto)

sahne tanıdık geldi mi? selda ile ayhan'ın yerine fatma ile cüneyt'i koyun.birazda renk katın.evet gönülden yaralılar 'ın 1966 yılındaki çevrimi katillerde ağlar

sahaf
Halis Kayseri Pastırmasımı iyidir? yoksa Halis Altın mı?

Filmdeki bu sahne çok güzeldir en sevdiğim sahnelerden biri.Sadri Abi sahnenin sonunda dramı müthiş oynar.

çokseybilenkiz

affetmeyen kadın filminde hulisi kentmen hülya'ya ''kızım o kocan olucak adam iyi adam değil'diyor.hulisi baba bu insan sarrafı .gerçektende hülyanın kocası fikret senih'e gitmiş''karımı ortadan kaldıralım milyonun yarısı senin ''diyor

türkan şoray'ın saç rengi bir felaket akşam güneşi filminde dry.gif

george colleney mi o erkek laugh.gif katillerde ağlar

arkadakilerin başı yok ama olsun ben kızları elbiselerinden tanıdım.açık renk elbiseli nebahat çehre,koyu renk elbiselide türkan şoray,ortalarındaki erkekte ekrem bora,birde ayhan ışık toplayın ne çıktı=acı hayat değil mi?

yalnızlar rıhtımı ve ayrılık şarkısı

belgin doruk ile göksel arsoy'un filmini çıkaramadım ama tamer yiğit ile belgin doruk daima kalbimdesin filminde

çokseybilenkiz

küçük hanımefendi-asiye nasıl kurtulur-boğaziçi şarkısı-öldüren aşk

kareler:son kuşlar filminden

eceline susayanlar-şampiyon-hıçkırık-ömrümün tek gecesi (mi acaba ? unsure.gif )

çokseybilenkiz

sinemamızın ilk yıllarından bir fotoğraf.bir ''mavi melek ''uyarlaması olan şehvet kurbanı filminde muhsin ertuğrul ve cahide sonku

Çıldırtan Arzu - Adem ile Havva (1967)

senih orkan pek sevdiği güneş gözlükleri elinde semra sar'a ne diyor acaba smile.gif adını bilmediğim bir film

onları hepimiz tanıyoruz.istanbula şah olmaya gelmişlerdi.

Aşk Yarası Derindir (1969)ahmet sezgin-sezer güvenirgil

çokseybilenkiz
susuz yaz (1)

çokseybilenkiz

ertem eğilmez'in ikinçiye renkli çektiği sürtük filminde hülya koçyiğit-yine hülya koçyiğit'in oynadığı ve yakın zamana kadar kayıp olan ringo gestopaya karşı smile.gif -kolsuz kahraman

kalabalık bir set smile.gif fosforlu cevriye -sezer güvenirgil ve ekrem bora'' kin''de-namus kanla yazılır da izzet güney ve gönül yazar

film beklenen şarkı .bilin bakalım kadın oyuncu kim ?- sabıkalı filminde hülya koçyiğit
sahaf
QUOTE(çokseybilenkiz @ 20.02.2011, 22:35:24) *
bilin bakalım kadın oyuncu kim ?

Cahide abla değilmi o? inceden inceye körpecik Zeki Müren'e asılıyor sanki biggrin.gif
çokseybilenkiz
QUOTE(sahaf @ 21.02.2011, 15:17:15) *
Cahide abla değilmi o? inceden inceye körpecik Zeki Müren'e asılıyor sanki biggrin.gif

aman siz erkekler hep genç kalırsınız laugh.gif
yaşlanan bir bizizdir.müsadenizle o fotoğraftaki kızda gençeçik.Jeyan Mahfi Tözüm olur kendileri smile.gif
sahaf
QUOTE(çokseybilenkiz @ 21.02.2011, 21:58:31) *

aman siz erkekler hep genç kalırsınız laugh.gif
yaşlanan bir bizizdir.müsadenizle o fotoğraftaki kızda gençeçik.Jeyan Mahfi Tözüm olur kendileri smile.gif

iyi sallamışım wink.gif işten öyle görünüyordu ama smile.gif
sahaf

Ekiptekilerin sadece bir kısmı bir arada poz vermişler. sanırsam Türkan Şoray'ın elindeki tahtada Kader Kapıyı Çaldı yazıyor zaten karedeki isimlerin çoğu var bu 1964 yılına ait filmde. Yalnız Muzaffer Tema, Danyal Topatan,Hüseyin Baradan ve Feridun Çölgeçen yok ortalalıkta.

resimden tanıdıkları sayayım. Türkan Şoray'ın yanındaki Ekrem Bora. yanını oldukça sağlama almış Necdet Tosun ile.biggrin.gif onun hemen önünde şirinlik muskası biri var. evet Nizam Ergüden bu. demek set amiri filmde. onun yanındaki hafifçe çömelen Haydar Karaer. arkasında tüm sevimliliği ile Vahi Öz. Öz'ün hemen ardında sinsice bir bakış atan Süheyl Eğriboz var. Diğerleride tanımadıklarım dışındakiler yeşilçam emekçileri olmalı.alt sıradaki hafifçe çömelen abide inceden Hüseyin Baradan hayranlığı mevcut galiba bıyıkları öyle diyor. smile.gif
çokseybilenkiz

belgin doruk ve cüneyt arkın kırık hayatlar filminde

belgin doruk ve ayhan ışık sayılı dakikalar diyeceğim ama emin değilim

fatma girik ve sadri alışık hırsız filminde
sahaf
Kolye mevzusu vardı ya o film. suçlular aramızda 1964 Adaşım Tamer Yiğit yönetmenin işine karışıyor biggrin.gif

Zordur Pavyondan kız almak Vesikalı olsa bile

çokseybilenkiz

1969 yapımı başrolünde sema özcan ve izzet güney'in oynadığı tatlı günler filminin hale soygazi ve sadri alışık ile çevrilmiş tekrarı :tatlım

bu filmin orjinalinde çingene rolünde Marlene Dietrich oynuyor filmin adıda Golden Earrings laugh.gif
ah bizim filme gelinçe unuttum adını ya rolleyes.gif neyse rüçhan adlı bu filmdede kıskançlık yapmış türkana kalın çoraplar giydirmiş.dansederken eteği açılırsa bacakları görünmesin diye.gerçi türkandada görülecek bacak yoktur ya başka mesele laugh.gif

bu film avare.evet bildiğimiz hint filminin yeşilçamdaki sayısız çevrimlerinden biri.
ama bir özelliği var.sadri alışık sinemaya jön olarak başlar ama kısa bir zaman sonra ikinçi erkek rollerine düşer.avare onun tekrar başrol oynayıp böyle devam eden kariyerinin köşe taşı olan filmdir

ağlayan bir ömür diyip sallıyorum rolleyes.gif
çok severim sema özcan'ı

fatma girik ve orhan günşiray erkeklik öldümü atıf bey filminde

çokseybilenkiz

cüneyt arkın vatan ve namık kemal filmini çekerken bir trafik kazası geçirmiş.bir gece içkili vaziyette yanında üç kadın ve bir erkek arkadaşı ile bariyerlere bindirmiş.yaşaması mucize gibi birşey.
fatma girik ise o günlerde izmirde fuarda sahneye çıkıyormuş,sonra sabah erken saatte ilk uçakla istanbul,filmin çekimleri akşam dogru yine izmir.50 kiloya kadar düşmüş.
yani biri içkiden diğeri çalışmaktan ölüçekmiş nerdeyse smile.gif

superisi
QUOTE(çokseybilenkiz @ 05.03.2011, 21:52:42) *

bu filmin orjinalinde çingene rolünde Marlene Dietrich oynuyor filmin adıda Golden Earrings laugh.gif
ah bizim filme gelinçe unuttum adını ya rolleyes.gif neyse rüçhan adlı bu filmdede kıskançlık yapmış türkana kalın çoraplar giydirmiş.dansederken eteği açılırsa bacakları görünmesin diye.gerçi türkandada görülecek bacak yoktur ya başka mesele laugh.gif

Filmin adı "Ateşli Çingene" Annem gençliğinde bu filmi sinemada seyretmiş ve çok beğenmiş. Bize anlata anlata bitiremiyordu. Sonra televizyonda denk geldi de hep beraber izledik. Annem bu sefer beğenmedi. Sinemada izlediğinden olsa gerek -ya da gençliğinin etkisi ile olabilir- daha çok etkilenmiş filmden.
çokseybilenkiz

Dolandırıcılar Şahı (1960)

Aslan Yürekli Reşat (1967)

Gecelerin Kadını (1964)
teşekkürler çilek smile.gif

??????? laugh.gif

Kart Horoz (1965) ve Sevişmek Yasak (1965)

çokseybilenkiz

Ayşecik Canımın İçi (1963) filminden bir set hatırası

Tatlı Dillim(1972)

Caperucita y Pulgarcito contra los Monstruos isimli bir meksika filminden sağdaki fotoğraf,doğrusu suna selen daha güzel daha inandırıçı bir cadı kraliçe olmuş,ikisine esin veren karakterde suna selene çok benziyor

sahaf
Elbet Birgün Buluşacağız filminden iki adet set fotoğrafı Adnan Şenses ile Tennur Solak başrolleri paylaşmıştı. ikinci resimdekiler Önder Somer ve Hülya Şengül sanırsam.

Güzel bir kare ile bugünlük son noktayı koyalım

çokseybilenkiz

kral pekkan kardeşlerle smile.gif
Hızır Dede (1964)Krallar Ölmez (1967)Şıpsevdi (1963)
çokseybilenkiz

bu hangi filmin setidir bilmiyorum ama natuk baytan'ın boyunun çok uzun oldugunu okumuştum bir yerde yinede bu kadar uzun oldugunu tahmin etmiyordum smile.gif

ah işte bu filmi biliyorum''ana hakkı ödenmez''adı.osman fehmi seden filmin yönetmeni.durul gence'de fatonun nişanlısı olması sebebiyle orda galiba smile.gif
çokseybilenkiz

kozanoğlu(1967) susuz yaz'ın çekimi sırasında metin erksan oyuncuları ile ,hababam sınıfı boy sırasına göre kameraya poz veriyor
sahaf
Fotoğraflar Son Söz Benim filmine ait. 1967 yılına ait filmde Sevda Ferdağ, Cihat Aşkın, Ferdağ Ferdağ ve Senih Orkan isimleri ilk akıla gelenler.Yönetmen ise Yavuz Figenli. Güzel bir filmdir. özellikle Cihat Aşkın ismi dikkat çekici. çok az filmde oynayıp, o dönemin jönlerinin arasından sıyrılıp çıkamamıştır bu oyuncu.

çokseybilenkiz

buğulu gözler filminden bir set hatırası.
yönetmen sefa önal ve kardeşi sezen cumhur önal,türkan şoray ve murat soydan ile
çokseybilenkiz

boğaziçi şarkısı filminin giriş kısmından bir sahne smile.gif
sahaf
Dizi versiyonu olanıda sayarsak tam üç çevirimi olan 1951 yılına ait Dudaktan Kalbe filminin ilk olanı. ikincide Cüneyt abi oynamıştı. Bu ilk çevirimde Kadın oyuncu olarak Mesiha Yelda görünüyor o olabilir jön abiyi ve küçük oyuncuyu biraz Parla'yı andırsada tanımıyorum.

Bu foto hakkında hiç bir fikrim yok. kitapları ile kolejli havası var abla da

Bu filmleride çözemedim.en alttaki abi Murat Soydan'a benziyor

Edit:Fotolar silinmiş yeniden eklenecek
sahaf
QUOTE(çokseybilenkiz @ 18.04.2011, 19:41:37) *

boğaziçi şarkısı filminin giriş kısmından bir sahne smile.gif

Aynı anda cevaplamışız başlığı.. karede çok önemli bir eksik var; Hocalarımıydı, Mürebbiyelerimiydi o gözlüklü cadı kadın yok biggrin.gif
çokseybilenkiz

gençlik rüzgarı filminden bu sahne
annem çay içmeye çağırıyor dönüşte diğerlerinede bakıçam laugh.gif

çokseybilenkiz
üç fincan çay ve işte sonuç wink.gif

fotomuz 1961 yapımı sonbahar yaprakları filminden
saziye moral ve Necabettin Yal filmimizin karakter oyuncuları

filmin esas kızı çolpan ilhan .oğlansa murat soydan değil smile.gif metin ersoy'muş.
http://www.sinematurk.com/film_genel/5947/...ahar-Yapraklari
çokseybilenkiz

Şehirdeki Yabancı (1962) filminden fotolarımız

çokseybilenkiz

belgin doruk 1970 yılında tekrar ama bu sefer renkli çekilen küçük hanımın şoförü filminde.
kürkü çok çirkin mellow.gif

göksel arsoy şafak bekçileri'nde

Yarın Başka Bir Gündür (1969) hülya koçyiğit ve tanju gürsu
sahaf
Bir üstteki mesajda olduğu gibi; yarın ya başka gündür, ya da son gündür smile.gif

Bu da Yarın Son Gündür 1971 filminden. ya da Kara Çocuk Mavi Çocuk

Sekbanı cedit ne demektir?

Edit: foto yeniden eklenecek
çokseybilenkiz

Şeyh Ahmet (1968) filminde fikret hakan ve sara stephan
çokseybilenkiz

sırası ile:buruk acı filminde türkan şoray ve tanju gürsu.belgin doruk ile dargın göksel arsoy'a bulunan yeni kız :filiz akın smile.gif ama birlikte oynadıkları hangi film.beyaz güverçin olabilir mi ? dörtlü çete iş başında laugh.gif gülşah filminden
çokseybilenkiz

yusuf sezgin ve sevdağ ferdağ hazretler dönemini başlatan film Hazreti Yusuf'un Hayatı (1965)nda .

bu filmimizde 1973 yılından .cumhuriyetimizin 50.yılı sebebi ile çekilmiş Aşk ve Vatan yada Aşkın Zaferi.hülya koçyiğit ve reha yurdakul

Alp Zeki Heper'in izleyebildiğimiz tek filmi 1968 yapımı Eşkiya Halil'de piraye uzun ve cüneyt arkın

Ölmeyen Aşk (1966)nilüfer koçyiğit ve başını yiyen erkekler
sahaf

Alp Zeki Heper'in izleyebildiğimiz tek filmi 1968 yapımı Eşkiya Halil'de piraye uzun ve cüneyt arkın

şu Alp Zeki Heper başlı başına bir konu aslında. Türk sinemasının en talihsiz yönetmenlerinden biri. hayatı filme çekilmeyi hak eden bir yönetmendir aynı zamanda. Soluk Gecelerin Aşk Hikayeleri filmi ve diğerleri ile gelen çıldırış.
çokseybilenkiz

yönetmen natuk baytan ve meral zeren
duvardaki kan dizisinin set arasında

ekrem bora ve orhan günşiray 1965 yapımı Beleş Osman filminde ali şen ile

bülent kayabaş,meral zeren ve çiçek dilligil.
minik cadı filminde

köyden indim şehire

adı aklıma gelmiyor bu filmin smile.gif türkan şoray ile ediz hun
sahaf
Balatlı Arif filminden smile.gif

Tıp öğrencisi doktor adayı Arif kardeşimiz Feryal rolü ile kendisine yakınlık gösteren Tülin Oral ile

Mahallelininde umudu olmuş Arif kardeş.

Sınavı kaçırdın, iki kız ile aynı anda nişanlandın ne olacak bu karışık işlerin sonu?

Gülşen'de yanık sana zaten. elini çabuk tutmazsan Çiğ Osman, Gülşen'i, Jilet Turan'a verecek

çokseybilenkiz
arif bir sinemanın önünden geçiyor afişe bakıyor.bende baktım ama filmi bir türlü çıkaramadım kafayı yiyeceğim wacko.gif

camokonun intikamı :figen say ne kadarda türkan şoray'a benziyor

cango

fosforlu cevriye.ilk çevrim

filmin adını bilmiyorum ama atraksiyon çok güzel smile.gif

hababam sınıfta kalıyor ya o film laugh.gif
çokseybilenkiz

koçum benim 1964: fatma girik-ayhan ışık-ajda pekkan-efgan efakan-hüseyin güler karedeki oyuncular

şaşkın baba :emin değilim ama

krallar ölmez
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.