Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Mazi Kalbimde Nağmedir Ekibinden Yeni Bir Program Anketi
Anılarım.Net > HOŞGELDİNİZ > Anketler
alpino
Arkadaslar,
Mazi Kalbimde Nagmedir belgesel ekibi yepyeni bir program ile yakin zamanda yeniden karsimiza cikacaklar.

Ancak bu yeni program oncesi kendileri sitemizden de fikir almak istediklerini belirttiler.

Anketimiz ile kendilerine fikirlerini sunmak isteyen tum uyelerimiz yukaridaki secenekleri isaretleyebilir veya seceneklerde yazanlardan farkli fikirleri var ise "Diger" secenegini isaretleyerek tam olarak nasil bir program istedigini burada yazabilirler.

Oylarinizi ve mesajlarinizi bekliyoruz.

Not: Anket "coklu" seceneklidir. Yani 1'den fazla secenek isaretleyebilisiniz.
çokseybilenkiz
ilk oyları ben verdim.
onlarda şunlar:Mazi ile ilgili bir yarışma(belleksiz bir toplumuz bazı şeyleri hatırlamak için iyi olur dedim )TRT dublaj sanatcilari ile ilgili bir belgesel(artık zamanı geldi geçmişin altın sesleri için onere ediçi bir program dizisi olur )Yeşilçam'ın hakettiği değerini bulamamış gerçek emekçileri ile bir belgesel (onlar bunu hak etti bence)

Mazi Kalbimde Nağmedir Ekibinine şimdiden teşekkürler yapaçakları program yada programlar için
sahaf
Kala kala kaç kişi kaldılar ki? Bu yüzden kişisel fikrim bir an önce yapılmalıdır

Yeşilçam'ın hakettiği değerini bulamamış gerçek emekçileri ile bir belgesel

Elbette önemli bir eksikte budur ve olmalıdır

TRT dublaj sanatcilari ile ilgili bir belgesel
alpino
Aslinda daha cok fikir var aklimda ama imkanlar ne kadar yeterli olur kisminda takiliyor insan hali ile smile.gif Ben yinede en cok yillarca sesleri ile sevdigimiz yuzlerce filme, diziye, cizgi filme hatta belgesellere katki saglamis TRT dublaj sanatcilarini gormek isterim.

Cok nadir bir sekilde karsimiza cikmislardi aslinda. Mesela yillar once TRT-2 kanalinda bir programda denk gelmistim. Yalan Ruzgari firtinasi eserken tesaduf eseri diziye sesleri ile katki yapan dublaj sanatcilari ile kisa soylesiler yapan bir programdi izledigim.

Iste bu sekilde bir belgesel olsa ve yuzlerini neredeyse hic tanimadigimiz o unutulmaz sesleri dunya gozuyle gorebilsek ne guzel olurdu.
çalikusu
öncelikle böyle değerli programlar hazırladıkları için Mazi Kalbimde Nağmedir ekibine yürekden teşekkürler ..
anket' e gelecek olursak ben bütün şıkları işaretledim smile.gif
çünkü, ayrım yapamadım sonuçta site konseptimiz gereği 90'lara kadar olan geçmiş ( şahsi fikrim ) en renkli, en hareketli ve ilklerin yaşanması nedeniylede bir o kadar değerli , mazi kıymeti bilenler için..
bu sebepden ötürüde yapılacak her türlü çalışmanın bizler başta olmak üzere mazi özlemini yaşayan herkes için çok büyük önemi olacak..

şu an aklıma gelen bir fikride nacizane paylaşayım ..
Geçmişden günümüze ülkemizde yapılan müzik yarışmaları ve festivallerinin o zamanlar amatör sonrada yıllarca yaptıkları eserlerle Türk müzik tarihinde yer edinmiş sanatçıları ve o yarışmalardaki parçaları üzerine bir belgesel desem smile.gif
Kuşadası Altın Güvercin-Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışması-Altın Mikrofon-Çeşme Müzik Festivali

yeri gelmişken bir efsanedende bahsedeyim smile.gif
Dünyada ilk müzik yarışmasının Afyon Dinar'da olduğunu anlatan bir efsanede varmış;
Mitolojiye göre Dinar, Suçıkan’da Tanrı Apollon ile Marsyas arasında bir müzik yarışması yapılır. Yarışmayı Tanrı Apollon kazanır ve Marsyas’ın derisini Suçıkan’da bir köknar ağacına asar. Böylece Dinar, dünyanın ilk müzik yarışmasına ev sahipliği yapmış olur.

neyse efendim işte öyle sleep.gif
bakalım başka neler önerebiliriz ,saksıyı çalıştırayım sonra yine yazarım rolleyes.gif
çember
İlk altı şıkkı işaretledim.. İlgi alanı farklı kişiler için herbiri de iyi birer alternatif..

Aynı şekilde sinemadan bilerek uzaklaşmış film yıldızları gibi, müzikten bilerek uzaklaşmış ses sanatçıları için de bir madde eklenebilir.. İlhan İrem çok ilgi çeker mesela.. Ayrıca program söz konusu sanatçıların müzikleriyle de süsleneceğinden epey bir izlenme oranı alır diye düşünüyorum..

Bir de bizim sitemizde yaptığımız gibi Ses ve Hayat dergileri gibi kaynaklardan yararlanarak hazırlanacak bir magazin nostalji programı da çok ilgi çeker gibi geldi bana..
alpino
QUOTE(çember @ 01.05.2011, 10:22:30) *
Aynı şekilde sinemadan bilerek uzaklaşmış film yıldızları gibi, müzikten bilerek uzaklaşmış ses sanatçıları için de bir madde eklenebilir.. İlhan İrem çok ilgi çeker mesela.. Ayrıca program söz konusu sanatçıların müzikleriyle de süsleneceğinden epey bir izlenme oranı alır diye düşünüyorum..

Ankete secenek olarak eklenmistir smile.gif
nicka
Bence de hepsi ama bir seçenek vermem gerekirse;
TRT'de gecmisten bugune yapilmis yerli her turde programlar ile ilgili bir belgesel olabilir...

Şimdiden teşekkürler. rolleyes.gif
superisi
Yarışma programı, Yeşilçam emekçileri ve geçmişten bugüne yapılmış yerli programlarla ilgili bir belgesel ilgimi çekerdi.
raymond
Öncelikle her bir başlığın heyecan uyandırıcı yönü olduğunu belirterek ve bu tür bir çalışmaya imza atan / atacak olanlara peşinen teşekkür ederek başlamak istiyorum...
Ben listedeki konu başlığından dördünü işaretledim... Her bir başlığın heyecan verici olduğuna ilişkin ifademle çelişiyor gibi görünse de, işaretlediklerimin "daha bir heyecanla beklediğim" konular olduğunu belirterek bu hususu aydınlatmalıyım rolleyes.gif...
"Peki bu dördünün içerisinden öncelikle beklediğin / görmeyi arzu ettiğin konu nedir?" diye sorulacak olursa da 1 numaralı başlıkta yer alan "TRT dublaj sanatcilari ile ilgili bir belgesel"i hemen ilk sıraya koymak isterim rolleyes.gif...
Diğer seçimlerim ise:
- 70'ler ve 80'ler çocukları ile bugünün çocuklarının kıyaslandığı bir belgesel
- Yeşilçam'ın hakettiği değerini bulamamış gerçek emekçileri ile bir belgesel
- TRT'de gecmisten bugune yapilmis yerli her turde programlar ile ilgili bir belgesel

başlıkları oldu...
"Diğer" seçeneğini işaretlemedim ancak orası için düşündüğüm konu 70 ve 80'li yılların çocuk programları olurdu... Yukarıdaki son seçimim buna uyuyor gibi görünse de ben konuyu detaylandırmak istedim...
Son olarak program yapımcılarına; bu konuların mutlaka çalışılması gerektiği, -her ne kadar 1 numaralı konu için yüksek düzeyde heyecan duysam da- öncelik sıralaması ne olursa olsun her birinin ses getireceği hususundaki inancımı bildirmek isterim... Eğer mümkün ise ortaya gerçekten de arşivlik kalitede detaylı ve güzel bir çalışma çıkması için bir süre sabırla beklemeye razı olduğumu da belirtmeden geçemeyeceğim rolleyes.gif...
GaLaCTiCa
Mazi Kalbimde Nağmedir Ekibine yapacakları yeni programda forumumuzun da fikrini sormalarına çok sevindim. Çok teşekkür ediyorum kendilerine. Öncelikle her başlığın çok güzel olduğunu ifade etmeliyim. Tercih yapıp başlıklar arasında bir sıralama yapıp dört başlığa öncelik verdim. rolleyes.gif Dublaj sanatçıları ile bir belgesel. rolleyes.gif Seslerini duyup sevdiğim bu insanları bir belgesel olarak görmeyi çok isterim. 70 ve 80ler çocuklarının bugünün çocuklarıyla mükayase edildiği bir program da olabilir. Diğer seçtiğim program bugüne değin hakettiği değeri ne yazık ki görememiş, jönlerin gölgesinde kalan yeşilçam emekçilerinin anlatıldığı bir belgesel. Ve mazi ile ilgili bir yarışma da olabilir. Başlıklar arasında tercihde bulunsam da diğerleri de çok güzel.
Candy
Bende ilk olarak Mazi Kalbimde Nağmedir ekibine yeni projelerinde başarılar dilerim umarım maziye gönül vermiş Anılarım.Net ailesinin fikirleri kendilerine bu anlamda yardımcı olur.

Her başlık birbirinden güzel ve değerli öncelikle bu anketi hazırlayan Alpino'ya teşekkür etmek istiyorum.

Bende oldukça zorlandım ama tercihimi güçlükle de olsa ikiye indirebildim.İlk olarak TRT dublaj sanatçıları ile ilgili bir belgesel'i işaretledim.Yıllar yılı o karakterlerin gönlümüzde taht kurmasında oldukça etkin bir görev almış bu seslerin sahiplerini daha yakından tanımak beni fazlasıyla mutlu eder.

Diğer bir seçenek olarak 70 ve 80'ler çocuklarının bugünün çocuklarıyla kıyaslandığı bir belgesel fikri bence günümüz çocuklarının o günleri bir nebze de olsa tanımasına yardımcı olacağından bana kalırsa son derece güzel bir fikir.Ve pek çok kişiyi yakalayacağından eminim.

Şimdiden hazırlanacak projeyi dört gözle beklediğimi ekleyerek ekibe çalışmalarında başarılar diliyorum.smile.gif
80schild
Ben maalesef çoklu seçenek olduğunu bilmeden direk "70'ler ve 80'ler çocukları ile bugünün çocuklarının kıyaslandığı bir belgesel" şıkkını işaretledim. Sağlık olsun ne diyelim..
portakal
Ben de bilerek sadece "TRT dublaj sanatcilari ile ilgili bir belgesel" dedim.. valla artık olsun mu olmasın mı sorularından ziyade bir ihtiyac haline geldi diye düşünüyorum. mesleğin ne kadar zor oldugunu ve ne kadar vefasızlık yapıldıgını anlatsalar o bile tatlı gelir o ses tonlarında..
bizim ses sanatçılarımızın üstüne yoktur ben bu konuda cok iddalıyım arada merak eder izlerim farklı dillerde dublaj yapılmıs filmleri inanın filmden sogudugum oldu. belki bana öyle geliyordur ama benim gibi düşünenler ve o sanatçıların itibarını bir kez daha vermek için böyle birşey yapılmalı.
alpino
Arkadaslar,
belgesel ekibimiz tarafindan onerilmis iki adet secenek daha anket sorularina eklenmistir.

*Osmanlı dönemi ile ilgili bir belgesel,
**Bu zamana kadar yapılmış dizilerin soundtracklarının belgeseli.

Daha once ankete oy veren arkadaslarimiz bu seceneklere oy veremeyecekleri icin kisisel goruslerini dilerlerse yeni bir ileti ile belirtebilirler.
çember
QUOTE(alpino @ 15.05.2011, 09:11:29) *
Arkadaslar,
belgesel ekbimiz tarafindan onerilmis iki adet secenek daha anket sorularina eklenmistir.

İkisine de harika diyorum ben.. Osmanlı çok revaçta malum bu aralar ve biz o dönemleri sadece okul tarih kitaplarındaki kısıtlı ve üstü kapalı bilgilerden tanırdık.. Belgesel olarak ve vakanüvistlere dayanılarak yapılacak bir program benim çok ilgimi çeker doğrusu..
Soundtracklere gelince onların hepimizde yeri ayrı.. İzlerken çocukluğumuza döner ve büyük keyif alırız.. Çok isterdim böyle iki programı izlemek..
raymond
QUOTE(alpino @ 15.05.2011, 09:11:29) *
Arkadaslar,
belgesel ekbimiz tarafindan onerilmis iki adet secenek daha anket sorularina eklenmistir.

Daha once ankete oy veren arkadaslarimiz bu seceneklere oy veremeyecekleri icin kisisel goruslerini dilerlerse yeni bir ileti ile belirtebilirler.

"Osmanlı dönemi ile ilgili bir belgesel" denildiği zaman yaklaşık 600 yıllık bir süreç içerisinden hangi konunun hangi biçimde ele alınıp işleneceği hususuyla karşı karşıya kalırız... Yani konuyu biraz detaylandırmak gerekir öyle değil mi?.. O halde ben kendimce hemen şu an aklıma geliveren konuyu önereyim:
- Kendine has gelenekleri, tarzları olan kesimlerle ilgili bir belgesel (örneğin; "yeniçeriler" ya da "tulumbacılar")... Zîra tulumbacılar alelâde bir meslek erbabı olmadıkları gibi yeniçeriler de alelâde bir silahlı güç değillerdi... Bu gruplara kimler, hangi özelliğe sahip olanlar alınıyor ve yetiştiriliyordu?.. Hiyerarşik yapıları nasıldı?.. Tâbi oldukları özel gelenekler, inanışlar ve davranışlar nelerdi?.. Yeniçerilerin ortadan kaldırılmasını hazırlayan unsurlar...
Belki bundan daha fazla dikkatimi çeken konular da vardır fakat örnek oluşturması açısından aklıma ilk geleni söylemek istedim...
İkinci başlık da ilgi çekici... Fakat soundtrack kavramından ziyade "dizi müzikleri" olarak kendi algılamam çerçevesinde konuyu değerlendirdiğimde, örneğin; Yalçın Tura'nın kudüm ve ney ile başlayıp yine kudüm, ney, kanun, klâsik kemençe, tambur ve çok sesli yaylılar ile devam eden o enfes "Küçük Ağa" dizi müziğinin öyküsünü dinlemek, izlemek isterdim...
Sabırla beklediğim belgeselleri görebilmek dileğiyle...
Teşekkürler...
lifelines
Çoklu oy kullandım.

TRT dublaj sanatcilari ile ilgili belgesel
Mazi ile ilgili bir yarışma
Yeşilçam'ın hakettiği değerini bulamamış gerçek emekçileri ile bir belgesel
Bir veya bir kaç filmle meşhur olduktan sonra sinemadan bilerek uzak kalan sanatçılar ile ilgili belgesel

Mümkün olsa da tüm seçenekler gerçekleştirilebilse.

Mazi Kalbimde Nağmedir Ekibine başarılar dilerim.
GaLaCTiCa
Ankete eklenen iki yeni seçenek için raymond hocam yazacaklarıma tercüman olmuş, nerdeyde birebir bir ifadeyle yazmış. Öncelikle çok teşekkür ediyorum kendisine. Yeniçeriler veya tulumbacılar ile ilgili bir belgesel'in çok güzel olacağını düşünüyorum bende. Özellikle Tulumbacıları çok severim. Yangın olur biz yangına gideriz. sign0020.gif Film Müzikleri de çok güzel olur. Zira 70lerden seksenlerin sonuna kadar olan dönemde ki TRT dizilerinde gerek yabancı olsun gerekse Türk olsun Film Müzikleri de çok güzel belgesel konusu. Hatta bunlara TRT'nin belgeselleri ve 32. Gün ile Anadoludan Görünüm gibi programların müzikleri de eklenirse tadından yenmez diye düşünüyorum. cool.gif
Candy
Kendi adıma Osmanlı tarihi fazlaca ilgimi çekmiyor-muhteşem sülüman'da dahil. tongue.gif - ama bu zamana kadar yapılmış dizilerin soundtracklarının belgeseli harika olurdu.smile.gif
karakedi
İyi ki çoklu seçenek imkanı var; birini seçsem diğeri için üzülecektim. Konuların hepsi güzel ama en öncelikli 3 konu seçmeye çalıştım; TRT dublaj sanatçıları ile ilgili belgesel, Yeşilçam'ın hakettiği değerini bulamamış gerçek emekçileri ile ilgili belgesel ve dizi müzikleri.
Mazi Kalbimde Nağmedir Ekibine hem teşekkür ederim, hem de başarılar dilerim..
nese
Çoklu oy kullanmayı sevmediğim için:
"70'ler ve 80'ler çocukları ile bugünün çocuklarının kıyaslandığı bir belgesel" dedim.
Bu başlıktan harika birşey çıkabilir diye düşünüyorum...
mavi
Geçmi kaldım bilmiyorum ama bende bir oylama yaptım kendimce. Gelişmeler ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise son durumdan haberdar ederse çok sevinirim...
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.