Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: En Çok Korktuğumuz Böcekler
Anılarım.Net > HOŞGELDİNİZ > Sohbet Odası
Adore
Ben böceklerden çok korkarım..
17 yaşlarında Edremit kıyılarını gezmeye gittiğimizde, pazarda akrep satıldığını görünce hayret etmiştim.
Bu arada Edremit kızlarının gözleri yemyeşildir, söylemiş olayım..
Pazarda dolaşıyoruz, etraf akrep kaynıyor..
Ben de akrebi hiç sevmem..
Kendi kendime "Aman sağa sola fazla bakma, bunların cebinde bile akrep vardır" diye düşünüyordum.
Gece de bir tatil köyünde kalacağız.
Akrepleri de görmüşüm.. Aman allahım..
O gece bende iş yok..
Sabaha kadar uyuyamadım, horlayanların seslerini teybe kaydedip oyalandım.
Sabaha karşı sızmışım..
O gün salata gibiydim, gözlerimi açamıyordum..
Akşam oldu, açık havada yemek yiyoruz..
Havada dev gibi bir şey uçuyor..
Ben korkuyla eğildim ama saçlarıma çarpıp masanın üzerine düştü..
Adı "Dulbırakan"mış.
Iğğğğğğğğğğ.
Yazarken bile korkuyorum.
çokseybilenkiz
aslında bu börtü böçekten genellikle kadınlar korkarsada arada istisnalarda olur
örneğin ben böçeklerden korkmam.heleki örümçekleri çok severim.
kara fatmaları ve hamam böçeklerini sevmesemde göz göre göre ölmelerinede izin veremem smile.gif
6-7 yaşındaydım tuvaletteyim klozetin kapağını kaldırdım ve suyun içinde çırpınan bir hamam böçeği gördüm.hemen dedeme seslendim(burda sesleneceğiniz kişide önemlidir nazınızın gececeği biri olursa daha iyi olur)
dedem benim feryatlarımı duyunca koştu.ne oldugunu ögreninçede az daha beni dövecekti(aslında bana hiç vurmamıştır)
''dede ölüçek zavallı kurtarsana onu''
''neyi kurtarayım,nasıl? desede anlamıştı tabi dedeçiğim, neyi kurtaraçağını .ben ağlamaya başladım bir yandanda''işemem onun üstüne ölür sonra ne olur kurtar onu dedeçiğim'' diyordum.sonunda dedem pes etti söve söve(bana değil babama söverdi)elini kubura sokup hamam böçeğini çıkardı,sonrada gidip balkondan attı unsure.gif ama nedense boğulaçağını düşündüğüm böçeğin yüksekten düşünçe ölebileceğini düşünmemiş olmalıyım ki bu harekete bir tepki vermedim.
akrep kırkayak filanda korkutmaz beni.onlara karşıda direk saldırıya gecerim.tek korktuğum fare ve sıçandır.ölülerini bile görmeye tahammülüm yoktur
nese
Çok ayaklı canlılara karşı fobim var zaten, çok ayaklı derken 6'dan fazla yani..Aslında korku değil de kötü oluyorum blink.gif resimlerine bile bakamam.En çok da örümcekler, tarantulalar !...
PROTOSS
QUOTE(loreyeno @ 02.07.2011, 05:46:52) *
Bu arada Edremit kızlarının gözleri yemyeşildir, söylemiş olayım..

Bunun konuyla alakası ne çözemedim Sevgili Slope laugh.gif

Benim en çok korktuğum böcek ki bu sitede bir yerlerde anlatmıştım, at sineğidir. Zıplamasına dayanamam. Uçanı görürsün yakalarsın, ilaç sıkarsın filan, yürüyenin üstüne vurursun, bir şeyler sıkarsın, böcek yemi yerleştirirsin bir yerlere tamamdır, ama at sineği öyle mi ? ne uçuyor, ne yürüyor meret.
superisi
Ben en çok yılandan korkarım. Böceklerden de sokanından çok korkarım. Çiyan, Kırkayak, Tarantula, Akrep en korktuklarım. Öyle hamamböceği, küçük örümceklerden korkmam. Yine de hiç sevmem böcekleri görünce anneme söylerim, yakalayıp atar pencereden unsure.gif

Küçükken boyumca uzanan yeşilliklerin arasına korkmadan dalıp nasıl oynamışım hayret ediyorum unsure.gif Geçenlerde bir ağaca tırmanayım dedim, elimi attığım yerde böcek, örümcek ağı geldi. Şimdi ki çocuklardan tırmanan yok herhalde smile.gif
1980
Böceklerden pek korkmam...
saliha kovuk
en korktuğum böcekler, kırk ayak, çiyan ve akreptir.
linea
Şimdiye dek rastladığım böcekler içerisinde korktuğum olduğunu söyleyemem. Benden korkan böcekler ise ... tongue.gif tongue.gif

Daha önce de muhakkak bahsetmişimdir. Korkmak değil de bir nevi ürperme yaşadığım, hatta bi şekilde bana dokunursa düşüp bayılabileceğim canlı çeşitleri kurtçuklar ve solucanlardır. Bu ikisi haricinde hepsi dost hepsi candır cool.gif
Candy
Eveeett,ürpererek yazmaya başlıyorum; unsure.gif

Yıllar evvel bir gece yazlıkta korkunç bir acıyla uyandım.Bacağımın üst kısmında iki diş izi ve etrafı mosmor.Uyku mahmuru korkuyla yatağın içine bakındım görünürde birşey yoktu.Sonra yataktan zıplayıp altlara bakmaya başladım yatağın dibinde boş bir kutu vardı.Garip bir önseziyle beni ısıran şeyin o kutunun oralarda bir yerlere saklandığını hissettim ama elimin ulaşma mesafesinde değil kaldı ki bacağımdaki ısırığa bakacak olursak o kutuya elle müdahale etmeye yürek gerek.Pratik bir şekilde teybimin kopan anteni geldi aklıma.Titreyen ellerimle antenin ucuyla kutuya dokunmamla kutu yerinden zıpladı.Evet inanın zıpladı ve yaklaşık 20 santim büyüklüğüde kocaman bir çiyan kıvrılarak bana doğru koşmaya başladı. wacko.gif

Kaçan kovalayandan hızlıdır diyenler haklılar yel gibi uçarak annemlerin yatağına fırlamam ve yatağın üstünde bağırarak zıplamam bir oldu.Babam uzun mücadeleler sonucu çiyanı ortadan ikiye bölmeyi başardığını ama bunun için penseyi kullandığını itiraf etti.-anımsarsanız aynı penseyi küçüklüğümde dişimi çekmek içinde kullanmıştı.Ben böyle fonksiyonel bir alet daha görmedim! tongue.gif -

O gece en yakın hastaneye koşup kanımı değiştirmeyi düşünmüştüm.Böylelikle çiyan korkusu hayatıma girmiş oldu. dry.gif
Adore
QUOTE(Candy @ 15.09.2011, 15:26:51) *
[b]Eveeett,ürpererek yazmaya başlıyorum; unsure.gif

yaklaşık 20 santim büyüklüğüde kocaman bir çiyan kıvrılarak bana doğru koşmaya başladı. wacko.gif

Çocukken, kötü kalpli sarışın kızlara "Sarı Çiyan" diye kızıldığını hatırladım..
Çiyan diye bir hayvan olduğunu duymuştum ama ben onu kuş sanıyordum rolleyes.gif
Yazıyı hayretler içinde okudum.
Bu arada google amcadan bu hayvanın nasıl bir yaratık olduğunu görünce sizin adınıza üzüldüm.

Vallahi ben de ürperdim..
Hem korkudan, hem de yaşanan dehşetten.
sahaf
Kımıl Zararlısı ve Süne huh.gif

Tahta Kurusundan nefret ederim angry.gif
hazan
Korkardım bazı böceklerden ben de çocukken. Kocaman kanatlı tırtıklı bacakları olan hamam böcekleri olurdu. Onları uçuşurken gördükçe bir yerime dokunup, konacaklar diye ödüm kopardı. Bir de kuyruğu kıskaçlı bir böcek vardı, kulağa kaçan derlerdi. Ondan da korkardım kulağıma kaçacak diye. Sülükler kullanılırdı ya eskiden, onlarda şişeden kazara çıkıp burnumdan giriverecekler diye korkardım uyurken falan..(rahmetli babaannemin içinde sülükleri olan şişesi bulunurdu.) Akrepten de korkarım, çıyandan da..Bir de danaburnu denen bir böcek vardı. Ne ürkütücü gelirdi o bana. İlk evlendiğim sıralarda, kayınpederim bahçede bulduğu danaburnu nu üzerme doğru tutup, üstüme üstüme yürüyünce baygınlık geçirmiştim. Bir daha korkutmadılar beni..
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.