Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Alıç Reçeli
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Alıç Reçeli
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Yiyecekler - İçecekler
Adore
Alıç reçeli yengemin yaptığı en güzel reçeldi.
Kimi zaman kahvaltıya çağırdığında masaya ilk ben oturur "Yenge alıç reçeli var dimi" diye sorardım.
Ekmeğin üzerine kalınca sürerek yediğim alıç reçelinin tadını hala unutamam.
Yıllardır yemedim mi desem, yiyemedim mi desem tongue.gif
Kim yapacak, kim ikram edecek?

Benim garip olduğunu düşündüğüm bir huyum da var.
Açıklayıp rahatlıyım istedim.
Belki bu garipliğe bir ortak çıkar tongue.gif

Ekmeğin üzerine reçel sürmeden önce yağlı beyaz beynir sürmeyi, reçeli de üzerine sürüp yemeyi çok seviyorum.

Kuskus'u şeker dökerek yememe şaşıranlar olmuştu, belki peynirli reçele suç ortağı bulurum smile.gif
çokseybilenkiz
QUOTE(loreyeno @ 24.07.2011, 04:09:03) *
Ekmeğin üzerine reçel sürmeden önce yağlı beyaz beynir sürmeyi, reçeli de üzerine sürüp yemeyi çok seviyorum.

Kuskus'u şeker dökerek yememe şaşıranlar olmuştu, belki peynirli reçele suç ortağı bulurum smile.gif

hiç arıç receli yemedim tadını bilmem ama şu peynir ve reçel konusunda size suç ortaklığı yapıçam
bende bu şekilde yerim ama çogu insan yemiyormuş-yemezmiş.
arkadaşım özgül mesela .o bu şekilde tatlı ile tuzlunun karışıp yenmesini çok affedersiniz iğrenç buluyor smile.gif
böyle bir şey olamazmış.benim yağ,üstüne reçel dahada üstüne peynir sürüp yemem onu deli ediyor.
''yenmez böyle şey'' diyor ama 'ben ''niye yenmesin yakışıyorlar ''diyorum smile.gif
rainbowbrite
Alıç reçeli yengemin yaptığı en güzel reçeldi.
Kimi zaman kahvaltıya çağırdığında masaya ilk ben oturur "Yenge alıç reçeli var dimi" diye sorardım.
Ekmeğin üzerine kalınca sürerek yediğim alıç reçelinin tadını hala unutamam.
Yıllardır yemedim mi desem, yiyemedim mi desem tongue.gif
Kim yapacak, kim ikram edecek?

Benim garip olduğunu düşündüğüm bir huyum da var.
Açıklayıp rahatlıyım istedim.
Belki bu garipliğe bir ortak çıkar tongue.gif

smile.gif))rahmetli anneannem yapardı alıç reçelini.çokkk severim ben de:)hele labne peynir üzerine sürün,daha bi güzel olur:)halen bulabiliyorum ben.Kıbrıstan tanıdıklar var,hep ayırırlar bana bi kavanoz her yıl.ama kavanoz da kavanoz hani:))yani bu reçel benim bildiğim kıbrısta çokkk yapılıyo:)kuskusa gelince...
yine rahmetli anneannem ve dedemlerden biliyorum.onlar da şehriyeli pilavı tuzsuz yapar,şekerle yerdi smile.gif

QUOTE(çokseybilenkiz @ 24.07.2011, 10:17:27) *

hiç arıç receli yemedim tadını bilmem ama şu peynir ve reçel konusunda size suç ortaklığı yapıçam
bende bu şekilde yerim ama çogu insan yemiyormuş-yemezmiş.
arkadaşım özgül mesela .o bu şekilde tatlı ile tuzlunun karışıp yenmesini çok affedersiniz iğrenç buluyor smile.gif
böyle bir şey olamazmış.benim yağ,üstüne reçel dahada üstüne reçel sürüp yemem onu deli ediyor.
''yenmez böyle şey'' diyor ama 'ben ''niye yenmesin yakışıyorlar ''diyorum smile.gif

bence de çokkkk yakışıyolar:)ben de artık sizin bir suç ortağınızımmm:)
portakal
Aranızda bana da yer var mı? bayılırım peynir reçel ikilisine smile.gif))
saliha kovuk
bizim buralarda alıça,yaban elması derler. kışın meyvaları toplanır reçel yapılır. ayrıca alıç damar tıkanıklıklarına,uykusuzluğa ve tansiyona iyi gelir.
nese

Bir suç ortağı da burada!
Sevilmez mi yahu smile.gif Ben de alıç reçeli yemedim ama merak ettim doğrusu.Tadına bakmak istediğim reçeller arasına ekledim bunu da.Ceviz reçeli, zeytin reçeli de bunlar arasında..
Hazır ikililerden konu açılmışken nutella'yla çilek reçeli de güzel olur wink.gif Fazla kalori yüklemesini göze alıyorsanız.. smile.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.