Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Buğulu Camlara Resim Çizmek
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Oyuncaklar - Oyunlar
lifelines
Çocukken, sobalar harıl harıl yanarken pencere camları hemen buğlanırdı ve resim yapmaya başlardım.
Bazıları ise nefesleriyle cama buğ yapıp resim çizerlerdi, tabii o biraz itici.
Çizdiğim resimlerde genelde; dağlar, güneş, bulutlar, dere ve orman olurdu. Ayrıca kuğu ve çeşit çeşit çiçekler çizerdim.
Herkesin sık çizdiği şekillerden biri de kalp olurdu.

Şimdilerde kaloriferli evlerde yaşıyoruz bu yüzden de camlar pek buğlanmıyor.
superisi
Ben de camlar buğulandı mı pencerenin kenarından ayrılmaz resimler çizerdim. Genelde dağlar, dağların arasından akan nehir çizerdim. Yeni yıl yaklaşırken çam ağacı çizer onu yaldızlarla süslerdim. Bir de küçük şirin şekiller çizerdim gözleri ve ayakları olan.. ortada iki göz kirpi gibi saçlar her yerinde yuvarlak bir şey.. Sadece ayakları var..Bir de yumruğumun sağ tarafının cama izini çıkarır ve 5 küçük nokta koyarak ayak yapardım. Bunları yazarken bile camın soğukluğunu hatırlıyorum smile.gif Ama şimdi yeğenlerimin yaptığı gibi camları hiç yalamadım tongue.gif

Yaptığım resimler bir süre sonra gözyaşları gibi süzülen damlacıklarla yok olur giderdi..
Adore
QUOTE(superisi @ 26.11.2011, 01:27:46) *
Ben de camlar buğulandı mı pencerenin kenarından ayrılmaz resimler çizerdim...
Yaptığım resimler bir süre sonra gözyaşları gibi süzülen damlacıklarla yok olur giderdi..

O resimleri minibüse bindiğimiz günlerde sıkça yapardık.
Kalabalık olduğundan minibüsün camları buğulanır, kendimizi o kalabalıkta yalnız bir küçük çocuk gibi hissederdik.
Sonra başlardık bulut resimleri yapmaya.
Tabii bir de içinde iki harf ve bir ok bulunan kalp rolleyes.gif
Candy
Neye özleminiz varsa onu resmedersiniz en çok. Evde tek başıma kalıp anne vebabamın işten dönüşünü beklediğim günler annemi ve babamı çizerdim hep ortalarında da ben olurdum. Zamanla değişti özlemlerimiz, çizdiklerimiz. Keşke şimdi yine bir yerlerde buğulu bir şey görsem, artık camlarda değil en çok gözlerde görüyorum o buğuyu. Bir göze bir resim nasıl çizilir? Sanırım başka bir gözle...
Adore
QUOTE(Candy @ 26.11.2011, 16:46:11) *
Bir göze bir resim nasıl çizilir? Sanırım başka bir gözle...

Bir süre sonra çizdiklerimiz erir ve damlalar halinde aşağıya süzülür, akardı..

Gözyaşları gibi.

Bence her şey gözlerde başlar.

Göz göze değince.
superisi
Yumruğumuzun dışı ile ayak yaptığımız gibi , yumruğumuzu gevşek şekilde tutarak içi ile de dudak yapardık. Baş parmak ve işaret parmağımızın yardımı ile. Bir de böyle burnunu cama dayayıp bizi güldüren arkadaşlarımız vardı smile.gif Korkardım burunları yamulup kalacak diye smile.gif

Kar yağdı mıydı ben de buğulanan cama bir ev, bahçesinde kardan adam çizerdim. üstüne de noktalar serpiştirdiğimde gerçekten de yağan karlar altında bacası tüten bir ev olurdu.

Bir de galiba en çok elimizi cama yapıştırır parmak izlerimiz görünür müydü bak hatırlayamadım şimdi huh.gif Akşam üzeri dağların arasında batan güneşe doğru uçan kuşlar da çok romantik bir hava verirdi pencereye laugh.gif
çokseybilenkiz
The Lady Vanishes (1938) filminde kahramanımız birlikte yolçuluk yaptığı ama daha sonradan ortadan kaybolan kadını arar.
ilginçtir trendeki kişiler değişik sebeblerden yaşlı kadını görmediğini söyleyince alkolü seven kahramanımız tatlı bir yalancı durumuna düşer.
güzel gözlerine vurulan bir genç adam ise ona inanmasada yardıma hazırdır.taki buğulu camdaki yazıyı görene kadar. o andan sonra artık inanarak yardıma hazırdır smile.gif

Flightplan (2005) filmindede kızını uçakta kaybeden anneye yardım eli baş pilottan geliçektir.
ama baş pilotunda aydınlanması için buğulu camdaki kalbi görmesi gerekecektir smile.gif

uçak camları bugulanır mı diyenlere cevabım :film bunlar film olucaktır laugh.gif
Adore
QUOTE(çokseybilenkiz @ 26.11.2011, 18:09:05) *
uçak camları bugulanır mı diyenlere cevabım :film bunlar film olucaktır laugh.gif

Uçak camları buğulanır.
Ben çok rastladım rolleyes.gif
Ancak arada boşluk olduğu için karalama yapamayız
PROTOSS
Bizim evdeki camlar hala buğulanır kışın. Pimapen takılı evlerde sanırım camlar artık buğulanmıyor. Bizim pencereler alüminyum hala, belki o yüzden olabilir. Ben yazılar yazardım dikdörtgen içine alırdım, ya da çöp adamlar çizerdim. elele tutuşmuş bir uçtan bir uca, tabi annem görünce de fırçayı yerdim, leke bırakıyormuş o parmak izleri.
sahaf
Ben daha çok imza atmayı severdim buğulanmış camlara. Soğuk kış günlerinde gece oldumu çekilen perdeleri hafiften aralar sokardım elimi ve ardından basardım imzayı kocaman bir şekilde. Acaba derdim komşu camlardan imzamı görüyorlarmı diye de kendimi düşünmekten alamazdım. Sabah olup kalktığımda imza kaybolmuş olurdu. ya da imzamı beğenmez elimle silerdim camı, Tekrar atamazsam yeniden buğulanmasını beklerdim.

Şunu hiç düşündünüzmü? hayatımız boyunca parklarda olan banklara, ağaçlara, sahildeki kumlara ve buğulanmış camlara ne kadar çok isim yazıp, resimler çizdiğimizi.. ya geriye kalan? herşey gelip geçer, geriye kalan tek şey yılların tortusudur.

Bitti.
ntetik73
Annem el izi kalıyor diye izin vermezdi.O görmeden yapardım tabi.Mutfak çok soğuk olurdu.Annem yemek yaparken buharından camlar buğulanır tuval olurdu bana.Çaktırmadan perdenin altından çizerdim kendi dünyamı.İp atlayan çocuklar,dağlar dereler,çitli bahçesi olan evler...
Minibüste otobüste annem asla dokundurmazdı camdaki buğulara.Onlar herkesin nefesinden oluşuyor, hasta olanlar vardır ,mikrop olur ,hasta olursunuz diye.Şimdi hala o alışkanlık devam eder otobüste dokunmam.Oğluma da tembih ederim.Ama evde karışmam hayallerine, çizsin varsın camlara.Sonrasında bir bez veririm eline temizler gider smile.gif
raymond
Buğulu cam denildiğinde aklıma ilk mutfak camları gelir... Mutfak camlarının buğusu bir başkadır... Demlenmekte olan bir çay ya da ağır ağır pişen yemeğin buharıyla, oturma odalarının pencerelerinden daha fazla malzeme verir kişiye rolleyes.gif...
Buğulanmış cama ilginç ve sürpriz ifadeler (kimi zaman şaka yollu) yazıp, mutfağa ilk gelen -kim olursa olsun- kişinin bu yazıyı / yazıları farketmesini beklemek ve vereceği tepkiyi yakalamak oldukça keyifliydi...
lifelines
QUOTE(çokseybilenkiz @ 26.11.2011, 17:39:05) *

Bu başlığı açana kadar "uçak camları buğlanır mı?" diye hiç düşünmemiştim ve uçarken de
buğlandığını hatırlamıyordum. İki gün önce uçak yolculuğu yaparken hep bunu düşündüm.
Uçak içinde 1,5 saat rötar yaptık ve uçuş mesafemizde 1,5 saat idi.
Çok soğuk şehirlerden, dağlardan geçmemize rağmen, toplam 3 saat boyunca uçak camları
maalesef hiç buğlanmadı.
çember
Uçak camlarının kenarlara yakın bölümünde damlacıklar şeklinde buğulanmalar oluyor bazen.. Ama bütün camı kaplayanını hiç görmedim.. Çocukken camlar buğulandığında aklıma uçak filan da gelmezdi zaten.. Tek derdim nedense karlı bir manzara çizebilmekti.. Buğuyu kar gibi hayal ederdim.. Küçük bir kulübe ve çam ağacı kondururdum cama hemen.. Annemin en kızdığı şeydi çünkü camda parmak izi kalıyordu.. Bu yüzden resmi bitirdikten sonra bir müddet seyreder sonra camı kazağımın koluyla silerdim annem görmeden..
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.