Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Meral Oğuz
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Sanatçılar - Ünlüler
çokseybilenkiz
bizim için o damdaki kızdı.
bir gecede meşhur oldu .dönemin sayı ile gösterilen yerli dizilerinin birinde oyuncuydu .o güne kadar adını duymamıştık .ankara devlet konservatuvarı mezunuymuş kendisi mezun olur olmaz bir oyunda rol almış .mahir canova'nın yönettiği ''babayiğit ''oyunu ilk sahne tecrübesi

tiyatro yaşamı ankara ,izmir ve istanbulda sürmüş .iki defa evlenmiş ve boşanmış . onu meşhur eden dizi '' saat sabahın dokuzu ''için ''severek oynadım ama intihar olaylarına çok üzüldüm ''demiş yıllar önce .
peşi sıra gelen sinema filmlerinde daha çok cesurca soyunması ile hatırlanıyor ''rolün gerektiği için soyunurum ''desede bence bunlar rol için değilde daha çok ''vay ne cesaret densin '' diye yapılmış hamleler gibi geldi .16 filmi ve bir tv dizisi 3 ödülü var

En İyi Kadın Oyuncu (Martılar Açken) / 39. Antalya Film Şenliği 2002

En İyi Kadın Oyuncu (Düş Gezginleri) / 5. Ankara Film Festivali 1993

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Filim Bitti) / 3. Ankara Film Şenliği 1990

Iron
Sanatci 1955 yilinda Ankarada Dogmus.
Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, 1987 yılında çekilen 'Saat Sabahın Dokuzu' adlı filmle sinemaya başladı. 1992 yılında oynadığı Düş Gezginleri adlı filmde Lale Mansur ile olan sevişme sahneleri nedeniyle dikkatleri üzerine çeken Meral Oğuz, 1995'te gördüğü kortizon tedavisi nedeniyle çalışma hayatına ara verdi. 2002 yılında yeniden bir filmde oynayıp, bu filmle Altın Portakal kazanmasının ardından, 2004'te Sadri Alışık Tiyatrosu kadrosunda Ağır Roman adlı oyunla sahneye çıkarak sanat hayatını sürdürdü.
sahaf
Saat Sabahın Dokuzu bende video kaset olarak var bulursam görselini paylaşırım kolayda aşağıdakiler vardı rolleyes.gif

Burada ise yaşı azda olsa ilerlemiş hali ile Necla Nazır'la

Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.