Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Halhal
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Giyimler - Takılar
hale
Nazan Soray'la birlikte acaip moda olan, aslinda fonksiyonel olarak bi ise yaramayan ama ayak bilegindeki görüntüsünü begendigim bir nesneydi.. Ama nedense babam asla izin vermezdi kullanmama.. Üstelik babam öyle despot, otoriter, dedigim dedik bi baba degildi ama halhal deyince akan sular dururdu nedense.. Geçenlerde sordum neden izin vermezdin diye, sevmiyorum dedi sadece..
tuana
o zamanlar banada izin vermezdi babam. bazen gizli gizli takardim, genede yakalanirdim. hala arasira takarim halhal ve artik babam birsey demiyor.
karakedi
Hala severek kullanirim, bence hos bir taki.. Ama keske ayak bileklerim biraz daha ince ve narin olsaydi..

Ne mutlu ki süslenmemi seven bir babam var, Almanya'dan bize ne takilar tokalar, rujlar, deodorantlar, ojeler getirdi ama ne yazik ki biz de süslenmeyi pek sevmeyen, rahat tiplerdik..
sister
bence hal hal ayak için tasarlanmis mükemmel bir aksesuar...hiç kullanmadim ama pek bi imrenirim görünce...
Candy
Sanırım halhalın mazisi çok eskidir.Ama Nazan Şoray'la popülaritesi artmıştı o yıllarda.

Bense halen yaz aylarında büyük bir keyifle kullanıyorum.
superisi
Halhal deyince aklıma benim de Nazan Şoray'ın Halhal şarkısı gelir. Şarkıyı çok sevdiğimden halhalı da çok sevdim. Kuzenlerim Hindistan'a gittiklerinde bize çok güzel gümüş halhal getirmişler. O kadar çok sevdim ki yaz kış ayağımdan çıkarmadım. Sonunda kaybettim. Hala üzülürüm bu güzel halhalım için. Herkesin dikkatini çeker, nereden aldığımı sorarlardı. İstanbul'daki bir gümüşçüden başka bir halhal aldım. Kırmızı mercan taşları vardı. Onu da kaybettim. Yılmadım bir tane daha aldım. Şimdi gözüm gibi bakıyorum ona. blink.gif Yaz gelsin takacağım bileğime. Çok yakıştırırım kendime halhalı. rolleyes.gif
saliha kovuk
ablalarımız yazları ayak bileklerine takar çarşı pazar gezip akıllarınca erkeklere çalım atardılar.
demeter
seksenlerde ve doksanlarda kızların ayaklarına gümüş (altın olanı zenginler takardı)hal hal takması çok modaydı,kızlar hal halı özellikle denizlerde ve plajlarda takarlardı.
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.