Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Geniş Yakalı Gömlekler
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Giyimler - Takılar
elvina
erkekler ispanyol paçali pantolonlarin üstüne birde genis yakali gömlekler giyerlerdi...bu gömlekler birde yanlis hatirlamiyorsam desenli olurdu..çok felaket bir modaydi ...iyiki artik yok bence
konuk yazar
Biz bu modayi yasayamadik.. ama babamlarin , amcamlarin eski siyah beyaz fotograflarinda sik rastladigim bir giyim tarzi ..

Ne ilginç çocukken degisik seyler giysek babam züppe gibi giyinmeyin efendi gibi giyinin derdi. Ama ispati delili olan bu fotograflar da babam genis yakali gömlemlerde yaka bagir açik, saç sakal birbirine karismis arzi endam ediyor ama züppeligi kendilerine kondurmuyor
clown
Bu gömlekler daracıktı, erkeklerin adeta tenine yapışacak şekilde üstüne otururdu.
darko
Yakalarda neredeyse tamamen açik olur,afilli bir kolyede sekli tamamlardi.
çember
QUOTE(darko)
Yakalarda neredeyse tamamen açik olur,afilli bir kolyede sekli tamamlardi.

Madalyon denirdi o afili kolyelere.. Uzun kalin zincirin ucunda koca bir madalyon.. iyhhh biggrin.gif
çalikusu
bende pek yakalayamadim o modayi ama babamin ve bilumum amca dayi tayfamin mutlaka böyle bir resmi mevcuttu birde böle ilginç geometrik desenler ve can alici renklere sahiptiki akilllara zarar
Bizde resimlerden gördügüm kadariyla bu kiyafetleride omuzlara kadar uzamis kabarik saçlar tamamlardi...Birde hafif topuklu ayakkabilar...
Adore
En sevdiğimiz giyim tarzını ne güzel de insafsızca eleştirmişler tongue.gif
Daha güzeli vardı da biz mi giymedik???
Tavşan Yaka modası çıktığında istisnasız herkes, erkeğiyle kadınıyla çocuğuyla bu modaya uymak zorundaydı.
İşporta da dahil olmak üzere, sadece bu modayla üretilmiş giysiler satılıyordu.
Çiçekli ve tavşan yakalı gömlek giyen Tarık Akan filmlerinde niçin bu eleştiriler yapılmıyor?
Yakalar çok uzundu, kollar dirseğe kadar katlanırdı, sırtta da boydan boya pli olurdu.
O zamanın kızları çok beğenirdi smile.gif
Hale Soygazi, Filiz Akın, Ceyda Karahan... Aklınıza kim gelirse giyerdi..
Babaların suçu ne ki onları eleştiriyorsunuz?

Vallahi çok darıldım.
sahaf
Bu gömleklerin puanlı olanlarıda vardı değil mi? koca koca siyah puanlı olanlar. Uzun boylu ve uzun saçlı olanlara daha bi yakışırdı sanki. 1975 veya 1976 yılında resimden anlaşılacağı gibi inceden bile olsa takılmışım sanki.

mavi
Bol Paça Pantolonun üstünde bir de Geniş Yaka Gömlekler bence bir felaket smile.gif Tabi ben o günleri görmedim sadece fotoğraflarda baba ve amcamlarda gördüm. İyi ki şimdi böyle acayip modalar yok. Gerçi bugünkü giyimlerede pek giyim denilemez ya neyse...
çokseybilenkiz
bir saniye yazılanlar hep erkek modası.
iyide isponyol paça pantolonu ve geniş yakalı gömleği erkekler giymezdiki sadece, smile.gif kadınlarda giyerdi ve gayette güzel dururdu.ben göze kötü görünen bir şey göremiyorum açıkçası.
üvey annem bana gençliğinde giydiği uzun yakalı sapsarı gömleğini vermişti giymem için.çokta yakıştığını düşündüğüm için o gömleği çok sık giyerdim.
bu arada belki inanmıçaksınız ama desenli ve sivri yakalı bir gömleğim var ve hala giyiyorum.bu gömleği teyzeme kuzeni almanyadan getirmiş ama o bu tip şeyler giymediği için yıllarca bir köşede giyilmeden durmuş.sonunda ben giymeye karar verdim ve giyiyorumda arada.kimsedende tuhaf bir tepki almadım.
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.