Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Gırgıriye Serisi
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Gırgıriye Serisi
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Sinema Filmleri
çalikusu
-gırgıriyede şenlik var (1981)
-girgiriye (1981)
-girgiriyiyede cümbüs var (1983)
-girgiriyede büyük seçim (1984)

sulukulede yasayan iki çingene  ailesinin eglenceli komik  hayatlari  tam  bir  firtina estirmisti o zamanlar.

darbukatör baryam ile çengi güllü'nün  asklari  birbirlerine  kavusma  çabalari  onlarin  evlenmesine  izin  vermeyen  düsman  aileler baryamin  babasi  emin  ve  güllünün  annesi  sabayatin  aslinda  eskiden  kalma  gönül yaralari  oyuncular  komedinin  ustalari  diyaloglar 10  numara  espri dolu  sikilmadan  seyredilen  cümbüslü  filmlerdi.
müziklerini  hursit yenigün  yapmisti  ve  o  yillarda  liste basi  satislar  yakalamis  kasetlerdi .

GIRGIRIYE

YAPIM YILI
1981

SÜRESI
89 DAKIKA

TÜRÜ
KOMEDI

OYUNCULAR
GÜLSEN BUBIKOGLU
MÜJDAT GEZEN
PERRAN KUTMAN
MÜNIR ÖZKUL
ADILE NASIT
AYSEN GRUDA
SÜMER TILMAÇ
SEMSI INKAYA
HALDUN DORMEN
YAVUZ SEKER
NEVZAT AÇIKGÖZ
TEVHID BILGE
ÇETIN BASARAN
YAPIMCI
TÜRKER INANOGLU

YÖNETMEN
KARTAL TIBET
GIRGIRIYE’DE SENLIK VAR

YAPIM YILI
1982

SÜRESI
88 DAKIKA

TÜRÜ
KOMEDI

OYUNCULAR
GÜLSEN BUBIKOGLU
MÜJDAT GEZEN
PERRAN KUTMAN
MÜNIR ÖZKUL
ADILE NASIT
AYSEN GRUDA
SENER SEN
SEMSI INKAYA
BILGE ZOBU
YAVUZ SEKER
NEVZAT AÇIKGÖZ
AHMET KOSTARIKA
YÜKSEL GÖZEN
AZIZE ÖKÇÜ
MAHMUT ELIFI

YAPIMCI
TÜRKER INANOGLU

YÖNETMEN
KARTAL TIBET
GIRGIRIYE’DE CÜMBÜS (GIRGIRIYE’DE CÜMBÜS VAR)

YAPIM YILI
1984

SÜRESI
91 DAKIKA

TÜRÜ
KOMEDI

OYUNCULAR
GÜLSEN BUBIKOGLU
MÜJDAT GEZEN
PERRAN KUTMAN
MÜNIR ÖZKUL
ASUMAN ARSAN
MEHTAP AR
SEMSI INKAYA
BILGE ZOBU
SAMI HAZINSES
NEVZAT AÇIKGÖZ
SÜMER TILMAÇ
DAMLA IRA
YADIGAR EJDER
NECIP TEKÇE
CEVDET BALIKÇI
IHSAN GEDIK
NIYAZI GÖKDERE
SÜHEYL EGRIBOZ

YAPIMCI
TÜRKER INANOGLU

YÖNETMEN
TEMEL GÜRSU
GIRGIRIYE’DE BÜYÜK SEÇIM

YAPIM YILI
1985

SÜRESI
97 DAKIKA

TÜRÜ
KOMEDI

OYUNCULAR
GÜLSEN BUBIKOGLU
MÜJDAT GEZEN
PERRAN KUTMAN
MÜNIR ÖZKUL
ASUMAN ARSAN
AYSEN GRUDA
ÖZTÜRK SERENGIL
SEMSI INKAYA
NEVZAT AÇIKGÖZ
HAYRI CANER
SAMI HAZINSES
TURGUT ÖZATAY
CEVAT KURTULUS
YADIGAR EJDER
NEJAT GÜRÇEN
YAMAN TÜZCET
SÜHEYL EGRIBOZ
FERHAN TANSELI
DENIZ DÜMER
MEMDUH ÜNSAL

YAPIMCI
TÜRKER INANOGLU

YÖNETMEN
TEMEL GÜRSU
muratuas

girgiriye filminin afisi ve ayni kadroyla çekilen görgüsüzler filminin afisi
bu filmde kullanilan sarkilar o dönem uzelli plak etiketiyle piyasaya çikmisti ve peynir ekmek gibi satmisti
özellikle ayagima bastin çocuk çok kötü bastin çocuk sarkisi dilimize yapismisti
çember
Filmden bir bölüm..

Hala tv de görsem seyrederim bu seriyi.Özellikle Perran kutmanin oyunculugunu çok begenirdim bu filmdeki.Gerçekten müzikleriyle filan tam bir girgiriye.....
sister
oldum olasi sevdim bu yüzleri yillarca izlense bile hala kalitesinin düsmedigine inandigim bir yapimdir girgiriye...mesela gülsen bubikoglu "kimbilir'i" söylerken ben de tekrar edebilirdim:)
darko
QUOTE(bluegs)
Hala tv de görsem seyrederim bu seriyi.Özellikle Perran kutmanin oyunculugunu çok begenirdim bu filmdeki.Gerçekten müzikleriyle filan tam bir girgiriye.....

Bana görede bu serideki en sevdigim oyuncudur Perran Kutman. O ses tonu,mimikleri,kavgalarda "yetisin komsularrr" seklinde ortaligi ayaga kaldirisi,"hosstt küpekkk" deyisi müthisti.
Mrbom
biggrin.gif  Bu kısma bitiyorum...

İzleyin
çokseybilenkiz
QUOTE(MrBom @ 06.07.2010, 02:41:11) *
biggrin.gif Bu kısma bitiyorum...

İzleyin

övünmek gibi olmasın ama avrupalıyızdır.
ne uyanık bir taşla iki kuş vuruyor ayıcı bayram smile.gif gezdikleri yerler hem avrupa hemde hemşerilerin en bol oldugu yerler laugh.gif
mavi
Sinemamızın en neşeli filmi smile.gif izle izle bıkmazsın...
çokseybilenkiz
ilk film piyasaya çıktığında kibariye(o zamanlar yeni yeni piyasaya çıkmaya başlıyordu ve tutuluyorduda) bu filmde benim hayatım canlandırılıyor diye bayağı bir tantana koparmıştı.
gerçektende oda o günlerde kimbilir şarkısı ile çok popülerdi ve güllüde filmde bu şarkıyı söylüyordu.okuma yazması bile olmayan zavallı kadını el altından gazino patronları ve basın kışkırtıyordu.tabi sonuçta hiç bir şey çıkmadı.yeşilçam onun gibi neler görmüştü zaten kısa bir zaman sonra o bile film çevirdi.üstelik fikret hakan gibi büyük bir oyuncunun karşısında.yetenekmi yoksa cahil cesaretimi insan merak ediyor smile.gif
80kuşağı
Bayılıyorum özellikle perran kutman ın canlandırdığı sabahat karakterine onun söylediği sözler hala aklımda köfte gibi kızarsın biber gibi patlasın ... bir de çayı karıştırdıktan sonra kaşığı emmesi smile.gif
sahaf
Güllü'nün gazinoda okuduğu şarkıları okuyan sanatçı Özlem Uluğaşkun'dır.

80kuşağı
Perran kutman ile ilgili bir replik daha münir özkul ile kavga ederler ... Ulan benim babam ünlü bir hırsızdı hiç olmazsa gazatalara resmi çıkmıştı smile.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.