Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Milyarlık Piyango Çekilişi
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Milyarlık Piyango Çekilişi
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Diğer Kalanlar
sahaf
O yil ki büyük ikramiye çekilisi için milli piyango idaresi büyük ikramiye miktari olarak tam Bir milyar ikramiye belirlemis ve milyarder olma hayalleri baslamisti tüm yurtta.Trt 1 (2 de vermis olabilir) zeki ile metinin piyango reklamini her reklamlara girdiginde ilk reklam olarak verirdi.

Ve büyük ikramiye Adanali bir muhasebeciye çikmis ve ev halkinin milyarder olma hayalleri bir baska döneme kalmisti..

Sonralari milyarlik piyango çekilisleri katlana katlana büyümüs ve bir büyük çekiliste huzur evinde kalan Salih dede'ye çikmisti.Salih dede kendine bakan hemsire ile evlenir. kisa bir zaman sonra Salih dede vefat eder ve hemsire hanim paralar ile dul kalir.

Birde sener sen usta'nin Milyarder filmi vardi.
Always
Bu ilk büyük ikramiyenin öyküsü söyle:

Milli Piyango tarihinde ilk kez yilbasi çekilisinde 1 milyarlik ikramiyeyi 1985 senesinde verdi. Piyango Idaresi en büyük ikramiyesi 150 milyon lira olan normal yilbasi çekilisinin yani sira, özel bir çekilis düzenledi.

31 Aralik 1985 gecesi, milyonlarin umutla bekledigi talih kusu Osmaniye'de serbest muhasebecilik yapan Sahin Sari'nin basina kondu. Sahin Sari tam biletini, esi ve çocuklariyla birlikte gittigi Iskenderun'da bir lokantada yemek yerken yanina gelen bir seyyar bayiden ogluna çektirerek almis, kazandigini televizyonda çekilisi izlerken ögrenmisti.

O geceyi aile fertleriyle birlikte sevinçten uykusuz geçiren piyango tarihinin ilk milyarderi dedektif gibi iz sürerek kendisini bulan gazetecilere sunlari söylüyordu:

��Önce bir paralari göreyim. Çek istemiyorum. Paralarla biraz oynadiktan sonra nasil olsa evde saklayacak halim yok. Bankaya yatirip günde 1.5 milyon faiz alirim...��

Evet çekilis yapilmis, milyonlarin umudu bir baska bahara -çekilise- kalmisti. Bu arada Özal'in gazetecilerle ortak aldigi bilete amorti bile çikmamis, Sakip Sabanci ise bir numara farkla büyük ikramiyeyi kaçirmisti. Sabanci gazetecilere, ��Bana çiksaydi vallah billah tamamini hayir islerine yatirirdim�� demisti.

Not: Çekilisten bir süre sonra Sari çifti bosanmisti.
sahaf
Geriye dönüp baktığımızda ne hayaller kurardık büyük ikramiye çekilişi için.birde zeki ile metin reklamlar ile şenlendirirdi ortalığı.geçen mrbom'un siteye yüklediği reklamlardan birini izledim (yamyamların eline düştükleri) hakikaten bugün bile keyif veriyor o reklamlar.

Bu yıl büyük ikramiye 35 milyoncuk.yani anlamı şu nacizane iki veya üç adet çeyrek bilet kaptıracaz bu senede..siz siz olun çeyrek biletden ve kurduğunuz hayallerden şaşmayın sakın. smile.gif
Pawnee
"Parayı vuran adam önce arabayı, sonra hanımı değiştirir" sözü bu Osmaniye'li abimizden sonra literatüre girmiş herhalde tongue.gif
superisi
Her Yılbaşı Milli Piyango çekilinde büyük ikramiyenin büyüsüne kapılır aldığımız çeyrek ve yarım biletlerimizi dizer ekrana kilitlenirdik. Bir şey çıkmayınca ertesi günü gazete alır teker teker bakardık. Bazen amorti ile teselli olurduk.

İnşallah bu sene büyük ikramiye birimize çıkar da sevincini bizlerle paylaşır biggrin.gif Bana büyük ikramiye çıkarsa bu yazıma teşekkür edenleri Disneyland'a götüreceğim söz laugh.gif
Candy
İlk teşekkür benden geldi Superisi,bir ayrıcalığım olur herhalde,Crayz Dance'e iki kere binmek gibi. tongue.gif

Bu büyük ikramiyelerle ilgili bir yazı dizisi okumuştum hayal meyal anımsıyorum,sonuç kimseyi mutlu etmediğiydi.Çok para beraberinde felaket getiriyor sanırım.

İkramiye sahipleri paranın verdiği sarhoşlukla ilkin vurup tozutup sıfırı tükettikten sonra hemen hepsi boşandıkları eşlerinin dizinin dibinde bulmuşlar kendilerini.Komik değil mi..? laugh.gif

O yüzden herşeyin fazlası zarar.Fazla değil 500.000 TL istiyorum rolleye0017.gif bu beklentiyle bir çeyrek alırım,eh olurda bana çıkarsa sizlere de nostaljik bir Mabel sakızı alırım artık. laugh.gif Ahh ah Superisi masrafa soktun beni durup dururken. 005.gif
nicka
Çekilişten bir hafta on gün önce de ana haber bültenlerinde ve gazetelerde klasikleşmiş bir haber yer alır;
Kazanan talihli kazanacağı ikramiyeyle bilmem kaç tane ekmek;bilmem kaç tane araba;bilmem kaç tane daire alabilir;yok şunu alabilir;yok bunu alabilir diye..
Size ne kardeşim;ne alırsam alırım rolleyes.gif Allah mı söyletti nee?? biggrin.gif
sahaf
QUOTE(superisi @ 06.11.2010, 14:49:24) *
Her Yılbaşı Milli Piyango çekilinde büyük ikramiyenin büyüsüne kapılır aldığımız çeyrek ve yarım biletlerimizi dizer ekrana kilitlenirdik. Bir şey çıkmayınca ertesi günü gazete alır teker teker bakardık. Bazen amorti ile teselli olurduk.

İnşallah bu sene büyük ikramiye birimize çıkar da sevincini bizlerle paylaşır biggrin.gif Bana büyük ikramiye çıkarsa bu yazıma teşekkür edenleri Disneyland'a götüreceğim söz laugh.gif

O büyük gün bugün mü? biggrin.gif
alpino
Superisi unutma ben Disneyland'e degil 4 buyuk cizgi roman fuarlarindan birine gidiyorum veya hepsine tongue.gif Secim sana kalmis biggrin.gif happy.gif
çokseybilenkiz
babam piyangoya pek bir meraklı idi.
ne zaman yılbaşı iznini bizimle geçirse bir deste bilet alırdı(ben bunu o zamanda şimdide israf sayıyorum) zaten banada bir halt çıkmazdı yalnız üvey kız kardeşim çok şanslı idi şans oyunlarında .bir iki defa ufak tutarlar kazandı.hiç bir şey çıkmasa onun biletine amorti çıkardı.galiba banada bir defasında amorti çıkmıştı ama üvey annem asla parayı geri almaz,yine bilet alırdı yerine.bana kalsa paramı kurtardığıma bakarım o başka mesele laugh.gif
zaten bu piyango parasıda pek hayretmiyor galba insanlara.gecen seneydi tekirdağda otobanda gidiyorduk.özgülün nişanlısı yanımızdan geçen bir çipi gösterip.''bu adama büyük ikramiye çıktı,ama şimdi elinde bu kullandığı arabadan başka bir şey yok,her yerede borçlandı durumu eskisinden beter ''dedi. insanların gözü kalıyor bu parada bence .birde çok yalan konuşuyorlar biggrin.gif yok ona yardım ederiz yok buna yardım ederiz.bana çıksa sokak hayvanlarına harcardım.ama bilet almadım tabi yine bu yıl .şansa ortak olmak için bilet almak gerek galiba wink.gif
sahaf
QUOTE(sahaf @ 05.11.2010, 15:33:49) *
Geriye dönüp baktığımızda ne hayaller kurardık büyük ikramiye çekilişi için.birde zeki ile metin reklamlar ile şenlendirirdi ortalığı.geçen mrbom'un siteye yüklediği reklamlardan birini izledim (yamyamların eline düştükleri) hakikaten bugün bile keyif veriyor o reklamlar.

Bu yıl büyük ikramiye 35 milyoncuk.yani anlamı şu nacizane iki veya üç adet çeyrek bilet kaptıracaz bu senede..siz siz olun çeyrek biletden ve kurduğunuz hayallerden şaşmayın sakın. smile.gif

Eveet mesajın üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmiş. Bu sene bi tane çeyrek dışında bilet almadım. Açıkçası 9 tl bilet parası biraz yüksek. Şimdi evde 3 kişiyiz üç tane çeyrek 27 tl yapıyor. Ben 27 liralık bir altılı kuponu yapsam daha mantıklı olur kanımca biggrin.gif İş yerinde bugün yılbaşı kokteyli ve çekilişi var. 54 parça hediye koyulmuş. Hediyelerin içinde birinde gözüm kaldı, Sony - Full HD -102 cm televizyon benim olmalı rolleyes.gif

Ya sizler ne alemdesiniz? Aldınızmı bilet. Mesudiyeli Mesut gibi ''Alllaaaaahhh'' diye bağırıp güzel rüyalar görürsünüz inşallah smile.gif
GaLaCTiCa
Bir çeyrek bilet aldım ben de. En büyük ikramiyede gözüm yok. İhtiyacım kadar bir ikramiye çıksın yeterli benim için. cool.gif Şu anda piyango ve loto gibi ikramiyeler çocukluğumuzdan daha fazla ama ne o eski heyacan var nede o mutluluk. Piyango çekilişi'nin eski heyacanı ve mutluluğu kalmadı. Ertesi gün gazetelerin manşetlerinde eskisi gibi şaşalı haber olmuyor. Eski çekilişlerden büyük ikramiye çıkan yaşlı amcayı hatırladım şimdi. Kendisine bakan hemşireyle mi evlenmişti neydi. smile.gif
superisi
Biz de aldık. Benim de büyük ikramiyede gözüm yok. Büyük ikramiyenin çeyreği yeter bana laugh.gif 4'e bölünsün biri de bana çıksın başka bişi istemem bu hayattan smile.gif
oldkid
3 bilet tipinden de birer tane aldım. Hangisine, ne çıkarsa kabulümdür.

Bir arkadaşımın f.book dileği bilet alan herkesin olabilir.

"Allahım, bana çok paranın beni değiştirip değiştirmediğini görmem için sınanma fırsatı tanı!"
PROTOSS
Biletlerimi aldım bekliyorum. Yarın öbür gün sokakta karşılaşıp ta tanımamazlığa laugh.gif gelirsem sizi bilin ki ikramiye çıkmış demektir, kusuruma bakmayın tongue.gif

Çok heyecanlıyım, her şey kafamda planlandı. nasıl sevineceğimin bile provasını yaptım yani o derece biggrin.gif biggrin.gif
Candy
QUOTE(PROTOSS @ 30.12.2011, 19:38:07) *
Biletlerimi aldım bekliyorum. Yarın öbür gün sokakta karşılaşıp ta tanımamazlığa laugh.gif gelirsem sizi bilin ki ikramiye çıkmış demektir, kusuruma bakmayın tongue.gif

Çok heyecanlıyım, her şey kafamda planlandı. nasıl sevineceğimin bile provasını yaptım yani o derece biggrin.gif biggrin.gif

Kusuruna bakmayız Protoss, zira eşkalin biliniyor, seni nerde olsan buluruz. tongue.gif Hatta içimizden akraban bile çıkabilir. biggrin.gif

Şurada trilyoner olmama saatler kala oldukça hümanist bir ruh halindeyim ve Protoss'un bu tertemiz! hayallerini yerle bir etmek istemiyorum. laugh.gif

Ben de yaptım planlar. Önce kızıma çiftlik ardından da kendime hayallerimdeki o beyaz yatı alıp mehtaba çıkmayı düşünüyorum. Ay dolunayken... smile.gif
Pawnee
20 senedir mütemadiyen bilet alıyordum, çok samimi söyleyeyim amorti bile çıkmadı. O yüzden bu sene bilet neyim almadım dry.gif
Adore
Şu an itibarıyle milyoner adayıyım..
Millipiyango.gov.tr kilitlendiği için kesin sonucu öğrenemedim.
O para hele bir çıksın..
Ben n'apıcamı biliyorum. rolleyes.gif
Candy
Derin kederler içindeyim. Oysa şu an paracıklarımı hangi bankaya yatıracağımın hesaplarını yapıyor olmalıydım. Tüm banka müdürleri peşimde olmalıydı ve faiz pazarlığı içinde olmalıydık. biggrin.gif

Olmadı..

Protoss nerelerde..yoksa??? laugh.gif
sahaf
QUOTE(sahaf @ 30.12.2011, 11:08:37) *
Eveet mesajın üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmiş. Bu sene bi tane çeyrek dışında bilet almadım. Açıkçası 9 tl bilet parası biraz yüksek. Şimdi evde 3 kişiyiz üç tane çeyrek 27 tl yapıyor. Ben 27 liralık bir altılı kuponu yapsam daha mantıklı olur kanımca biggrin.gif İş yerinde bugün yılbaşı kokteyli ve çekilişi var. 54 parça hediye koyulmuş. Hediyelerin içinde birinde gözüm kaldı, Sony - Full HD -102 cm televizyon benim olmalı rolleyes.gif

Ya sizler ne alemdesiniz? Aldınızmı bilet. Mesudiyeli Mesut gibi ''Alllaaaaahhh'' diye bağırıp güzel rüyalar görürsünüz inşallah smile.gif

Evde olan tek bilete son rakam çıktı. Şirkette yapılan çekilişe ise nokia C6 çıktı. Allah bereket versin.

Seronomi anı. Personelci arkadaşlar ödülümü sunuyorlar rolleyes.gif

oldkid
Nasıl başladığını bilmediğim ama ciddi saçma olduğunu düşündüğüm bir uğurum var. Her türlü ikramiye oyunu biletime belirsiz bir süre sonra bakarım. Piyango biletlerime de bu sabah baktım. Anaparayı kurtarmış, bir de küçük kazanç yapmışım. "Kısa günün karı" deyip hemen paraya çevirecek ve anında harcayacağım...
sahaf
80 lerin sonu olan Milyarlık Piyango Reklamı 1990

Candy
Hımm..neredeyse bir ay kaldı. Artık yavaş yavaş havaya girsem iyi olur. Geçen sene hiçbirimiz paylaşımcı davranmadığımız için cezalandırılmış olabiliriz. Bu sene tarz değiştiriyor ve büyük ikramiyeden güzel bir miktarı anılarım net için ayırmayı düşünüyorum. Hem böylece anılarıma da borcumu ödemiş de olurum, kimbilir smile.gif
Çek yazarım, aranızda kardeş kardeş bölüşün..kavga çıkmasın sakın. laugh.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.