Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > TRT Yılbaşı Eğlence Programları
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: TRT Yılbaşı Eğlence Programları
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Tv Programları
emrahuytun
Tüm sene boyunca beklenen bir programdı. Çünkü çeşitlilik boldu. Yasaklı bütün sanatçılar o gün ekrana çıkardı. Yıl boyunca bizlerden mahrum edilen ve sansürlenen bu insanlar, birdenbire bir ödül gibi sunulurdu halka. Dansöz bile ancak o zaman görünürdü. Milleti dansa bile hasret bıraktıran anlayışıyla TRT Yılbaşı Programları, ilaç gibi gelirdi bünyemize.
emrahuytun
İşte bu yılbaşı programlarından kesitler. Orhan Gencebay ve Hatasız Kul Olmaz...

http://www.youtube.com/watch?v=E2s2rE_qAyk
sahaf
Bir yilbasi gecesi Ferdi Tayfur çikmisti..yanilmiyorsam Huzurum Kalmadi sarkisini söylüyordu o zamanlar bilen bilir kahvelerde bira satisi serbest idi. birden kahveden disariya bira siseleri yagmaya basladi.kafayi bulan sarkinin etkisinde kalip siseleri kirmaya baslamisti.
GaLaCTiCa
Sabahleyin gazete alinir, aksama hangi sanatçilar çikacak, hangi programlar olacak merakla takip edilirdi. Gazetenin televizyon sayfasi mincik mincik edilirdi. Yil içinde sadece bugün dansöz oldugundan pür dikkat izlenirdi. Yilbasi gecesinin olmassa olmazlarindan biri de sanat günesi Zeki Mürendi.
elvina
ayri bir tadi vardi o zaman ..dansöz çikacak veya çesitli sanatçilar çikacak diye sevinçle ve heyecanla televizyonun karsina otururduk ..sofralar hazirlanir kuruyemisler meyveler alinir seyrederdik..simdi nerdeyse her aksam bir eglence programinda ünlüleri seyredebiliyoruz...yilbasi aksamlarininda pek bir özelligi olmuyor bizim için...
ARUZKOLIK
  Dansöz dansöz diyorsunuzda,kimdi o dansöz,onu demiyorsunuz.Iste o dansöz,oryantal dansin duayeni Nesrin TOPKAPI idi.Birde kantolariyla Nurhan DAMCIOGLU çikardi...Ayy aaayy...Ayy aaayy...Ben kalender mesrebim,güzel çirkin aramam...Gönlüme bir eglence,isterim olsun...Genellikle yeni yilada Berkant'inSamanyolu'yla girerdik...Tanrim,ya o bir kaç aile bir araya toplanip tv yi öyle izlemeler....He heeeey neydi o günler.Yazilarini okludugunuz bu dinazor adayi,79 dan 80 e falan girdi,ne bileyim  82 den 83 e falan,anlayin iste yavvv.Ya o;Yilbasi gecesi ne yapacaksin sorusuna verilen o klasik cevap...P  ijama,T  erlik,T  elevizyon. PTT yani...
emrahuytun
Bir ödül gibi yılda bir kez TRT tarafından sunulan İbrahim Tatlıses ve Ayağında Kundura...

http://www.youtube.com/watch?v=xWxJciIT2xU
raymond
QUOTE(elvina)
ayri bir tadi vardi o zaman ..dansöz çikacak veya çesitli sanatçilar çikacak diye sevinçle ve heyecanla televizyonun karsina otururduk ..sofralar hazirlanir kuruyemisler meyveler alinir seyrederdik..simdi nerdeyse her aksam bir eglence programinda ünlüleri seyredebiliyoruz...yilbasi aksamlarininda pek bir özelligi olmuyor bizim için...

Çok dogru !

Yilbasi eglenceleri 20-25 yil önce daha bir anlam ifade ederdi... Zira bütün sene boyunca sinirli yayin saatlerinde görebildiginiz (hatta göremediginiz) sanatçilar arz-i endâm ederek, bilumum ahalinin zevkü sefâ içerisinde bir gece geçirmesi için silsile-i meratiple sarki söyler ve temasa eylerlerdi... Benim hatirladigim birkaç husus:

- Saat 20:30 gibi ufaktan eglencenin baslamasi, TRT sanatçilarinin yogunlukta oldugu zaman dilimidir bu

- Sonradan popüler sanatçilar devreye girer, senlik biraz daha artar,

- Aralarda skeçler olur (o dönemin taninmis, zirveye oynamis bir dizisinin oyunculari olabilirdi bu, ya da tüm sene boyunca ekranlara gelmis eglence programlarinin skeç oyunculari)

- Bir ara Erol GÜNAYDIN-Ismet AY ikilisinin sevimli yasli teyzeler rolüne bürünerek skeçler oynadiklari vaki olmustur...

- Her zaman olmasa da, kimi zaman ekranlara normalde pek çik(aril)mayan yüzler sahne almistir

- Nesrin TOPKAPI hanimefendinin "usulü dâiresinde" icra eyledigi rakslarla ekran senlenmistir...

- Saatler 24:00'ü vurdugu siralarda genellikle ekranda Zeki MÜREN olmustur.

- Milli Piyango çekilisleri o dönemde de var idi...

- Yeni yila adim atildiktan sonra heyecan yavas yavas kaybolmaya baslar, uykuya direnenler eger 3'e 4'e kadar ekran karsisinda olabilmislerse, belli bir saatten sonra Avrupa'dan yilbasi eglenceleri ve müzik gruplari ekrana gelirdi...

Simdilerde zaman o kadar hizli ilerliyor ki ve su yasimizda is-güç-hayat gâilesi derken bu tür anlarin keyfine varmak biraz daha zor oluyor gibi sanki, hele hele yas tablomuza bir çentik daha atarken.....
Benim hatirimda kalan klasik sahnede mesela 1984 ten 85 e geçiyorsak,spiker :Evet 1984 bavulunu topluyor gidiyor artik...yasli kiliginda bastonlu,sakalli bir dede egile büküle gidiyordur...bebek görüntüsü gelir sonra ekrana ---iste buda 1985 gelicek birazdan diye....her tarafa pamuklar filan yapistirilmis....hosgeldin 1985,Güle güle 1984 yazilmis üst tarafa....böyle tuhaf esprili bir bölüm hatirladim nedense....
Bizde çogunlukla kuzenlerimde filan olurduk...birde patlayana kadar biseyler yer,oyun filan oynardik...tv ye takilmazdik fazla yani...Sadece tam 12 de büyükler heyecanlandigi için ---çikiyor,çikiyor ....diye bizde dikkat kesilirdik  ne çikiyor diye....Zeki müren çikardi genelde,yada dansöz...ikiside ilgimizi çekmez oyuna devam ederdik....
emrahuytun
Özay Gönlüm ustanın 1982 yılbaşı programında yaptığı şahane gösteri...

http://www.youtube.com/watch?v=YWJBHtxi8Bk
jetfire77
1986 yilindan 87 yilina girerken trt-1 'deyken ahmet gülhan ve atilla arcan'in parodileri renk katmisti en güzel yilbasilarindan biri olmustu
emrahuytun
TRT'nin unutulmaz yılbaşı programlarından bir kesit daha. Nükhet Duru, Nilüfer, Özdemir Erdoğan, Seyyal Taner, Tülay Özer, Erol Evgin, Sezen Aksu, Ajda Pekkan...

http://www.youtube.com/watch?v=dB3gjJ1PCfA
Historian
80'li yillarda yilbasi programlari sanatçilar için bir nevi "Promosyon" alanlariydi. Televizyonun tek kanal (sonra 2 ve 3 oldu ama ekseriyet tek kanaldi diyelim) olmasi, yilbasi eglence programlarini filmlerin disindaki tek tanitim alani yapiyordu.

Özellikle 87'de Sibel Can, 89'da Cosun Sabah ve Burhan Çaçan yilbasi programlari vesilesiyle büyük çikis yakaladilar.
hale
QUOTE(Historian)
80'li yillarda yilbasi programlari sanatçilar için bir nevi "Promosyon" alanlariydi. Televizyonun tek kanal (sonra 2 ve 3 oldu ama ekseriyet tek kanaldi diyelim) olmasi, yilbasi eglence programlarini filmlerin disindaki tek tanitim alani yapiyordu.

Özellikle 87'de Sibel Can, 89'da Cosun Sabah ve Burhan Çaçan yilbasi programlari vesilesiyle büyük çikis yakaladilar.

ve de Ebru Gündes..

minicik bi kiz çocugu idi bir yilbasi gecesi ilk kez ekrana çiktiginda..
helezon
özel kanallarin yaygin olmadigi zamanlarda nadir gördügümüz için sanatçilari zevkle izlerdik . yilbasi eglenceleri de canli yayin olurdu. simdi banttan yayin yapildigi için midir nedir ayni tadi almiyorum. ayni sanatçi iki yerde ayni anda konser veriyor .
emrahuytun
TRT'nin unutulmaz yılbaşı programlarından bir kesit daha: Ersen, Seyyal Taner, Ayşegül Aldinç, Kayahan, Zerrin Özer, İlhan İrem, Alpay, MFÖ...

http://www.youtube.com/watch?v=vZa4ZPHXz9w
T.R.T
1984'ü 1985 yilina baglayan Yilbasi gecesi TRT'nin Yeni yil sarkisi: Ajda Pekkan - Bes Yil Önce On Yil Sonra, MFÖ, Nükhet Duru, Zerrin Özer, Erol Evgin, Sezen Aksu, Neco ve Nilüfer seslendiriyor.

http://uk.youtube.com/watch?v=FEMJSyPUzHE

emrahuytun
TRT'nin unutulmaz yılbaşı programlarından bir kesit. Türk Halk Müziği sanatçılarından bir demet. Kamil Sönmez, Bedia Akartürk, Hasan Mutlucan, Burhan Çaçan, Neşet Ertaş, Özay Gönlüm, Atilla İçli...

http://www.youtube.com/watch?v=u-iV3tcgREk
GaLaCTiCa
Tesekkürler Karakedi mazimizin en güzel terimlerinden birini unutmusuz. P.T.T demis de yilbasinda çogu Ankarali'nin en büyük eglencesi idi. (Hos hala degismedi ya) Kuruyemisler esliginde (Cicim Kuruyemis'in ürünleri'nin tadi çok güzeldir)TRT yilbasilarini izlemek çok keyifli idi. Nesrin Topkapi'nin güzelim sovu ile yilbasina girmek kadar güzel bir sey varmiydi? Elbette P.T.T esliginde.
Candy
Ne heyecanlanirdim..yeni yil gecesi sanki büyülüydü..hele saat 24.00'e yaklastikça içim içime sigmazdi..o günlerden en çok Zeki Müren'i özlüyorum..o vurgulu ve güzel Türkçe'siyle yeni yil dileklerini o sarkilarini onun bakislariyla onun görüntüsüyle izlemek çok baskaydi..Mekani Cennet olsun..
çalikusu
bence yilbasi gecelerinin en beklenen görüntüsü dansözdü oda Nesrin Topkapi olacakti.. trt nin lk dansöz çikartma olayinda günlerce gazetelerde dansözün kiyafeti tartisilmis açikmi olacak kapalimi ..
yav kapali dansöz nasil oluyor acaba diye kafada olusan soru isaretlerinin cevabi yilbasi gecesi alinirdi
abartisiz sanki bir top kumasi dansöze dolayip öyle çikarmislardi
kadincagiz dansmi etti yoksa kumaslarla debelendimi anlamadiydim..
sonradan artik dekolte olayina ucundan kiyisindan girdilerde seyretttigimiz seyin dansöz oldugunu anlamistik..
alibaba
bu baslik altinda yazmamin önemli bir nedeni var.
"bir yerden esiyor ama nerden"
hatirlayan var mi?
DarKKingS
neydi yaaa zeki murenler orhan babalar muazzez abacilar öfffff birde dansöz çikinca hiiiii

aaaa baba dansöz çiktiiiii

bagirma anan duyacak

hehe bu bizim evden gecen aniydi
emrahuytun
TRT'nin unutulmaz yılbaşı programlarından bir kesit daha. Bu kez de Türk Sanat Müziği sanatçılarından bir geçit töreni sizler için geliyor...

http://www.youtube.com/watch?v=j2r_GwZHsRc
GaLaCTiCa
1982 yilbasisindan kisa notlar ve haberler gireyim sizlere. Televizyon bastan basa renkliymis. Televizyon 18.00'de açilip 04.00'de kapanacakmis. Hiç bir sanatçiya ayrilik yokmus. Her sanatçi tek sarki söyleyecekmis. 1983'ün ilk tebrik mesajini da Türkan Soray okumus.
F
75 'i 76 'ya bağlayan yılbaşı gecesinde Türk Sanat Müziği 'nin dev isimleri bir araya gelmişler. TV 'de 7 Gün dergisinde bir toplu resimleri var ki, insan bu isimlerin bir arada olduğuna inanamıyor.

Haberlerden önce de çocuklar için özel yılbaşı programı yapılırdı. Stüdyoda çocuk seyirciler olurdu. Sirk de olurdu.

Sanıyorum 79 'u 80 'e bağlayan gecede harika bir balo yapılmıştı. Katılan sanatçılar bir aradaydı, birbirlerinin şarkılarını dinliyorlardı. Benim hatırladığım en güzel yılbaşı programı odur. Stüdyo fener ve krepon kağıtlarıyla süslenmişti, ışıl ışıl parlıyorlardı.

İlk olarak Modern Folk Üçlüsü çıkmış ve "Takalar"ı söylemişlerdi.

Nilüfer, "Müzik"i söylemişti. Tuvaletinin uçları parlıyordu.

Ben şarkıyı söyleyenlerden çok kenarlarda oturanları merak ediyordum. Yine oturanlardan Erol Evgin 'in adeta gözleri parlıyordu.

Seyyal Taner, çizme ve pantolon giymişti. Onun birara böyle bir giyim stili vardı. "Çizmeli Kedi" adlı filmi de çok tutulmuştu zaten.

Füsun Önal yan tarafta ayaktaydı ve yerinde duramıyordu. Üzerinde tuvalet vardı. Geç bir saatte çıktığı için onu izleyememiş ve çok üzülmüştüm. Ertesi gün annemler anlatmışlardı.

Bundan bir yıl sonraki ise hiç umulanı vermemişti. Herkes yine öyle balo şeklinde bekliyordu ama bunun yerine her sanatçının tek başına çekilen bant görüntüleri ekrana geldi. Bir yıl öncesine göre çok sönük geçmişti.

Seyyal Taner çıkmıştı yine.

Yine ayrı bir çekimde Gülden Karaböcek "Dilek Taşı"nı söylemişti.
F
1981 'e 82 'ye bağlayan gece yayınlanan yılbaşı programı gazino konseptiyle hazırlanmış, gazino şeklinde hazırlanmış bir stüdyoda çekilmişti.

Sıradaki her sekiz-on şarkıcının adlarını gazino neonları şeklinde ışıltılı bir şekilde görüyor ve kimlerin çıkacağını öğreniyorduk.

Şarkıcılar arasında gazinoya gelen müşterileri, gazino patronunu, garsonu ve ahçıyı canlandıran komedyenler vardı. Sonradan görme ve rakip olan iki aile yanyana masalardan habire çekişiyorlardı. Bu ailelerin birisinde Leman Çıdamlı vardı. "Bir yerden esiyor, ama nereden esiyor?!" diyen kel kafalı adam esprisi burada çıkmıştı. Bu iki ailenin yanlarındaki çocukları birbirlerinden gizlice hoşlanıyorlardı.

Füsun-Altan Erbulak ise o gazinoya gitmeye niyetlenmiş ama kadının ne giyeceğine karar verememesi yüzünden bir türlü evden çıkamayan karı kocayı canlandırıyorlardı. Adam, beklerken bir kitabı bile bitirdi. En sonunda "Artık hazırım. Çıkabiliriz." diyen karısına "Gerek yok artık. Gazino çoktan kapanmıştır." diye cevap verdi.

Alpay, bir bayanla "You Are The Rich Man"i söylemişti. Seyyal Taner, iki erkek vokalistle dans ederek yabancı şarkılar söylemişti. Bilgen Bengü ve Özay Gönlüm de çıkmış, Özay Gönlüm yine o şiveli konuşmalarını yapmış, hemşerilerine seslenmişti.

Saat 12 'ye gelirken bir saat görüntüsü ekrana geldi. Üzerinde 1981 yazılı Altan Erbulak 'ın canlandırdığı yaşlı adam bastonuna dayanarak gidiyor, yerine de üzerinde 1982 yazılı Altan Erbulak zinde bir şekilde koşarak geliyordu.

12 'den sonra açıkhavada şarkılar söyleyen bayan Alman şarkıcılar geldi ekrana. Alman yapımıydı bu. Tanınmayan şarkıcılardı.

Nesrin Topkapı, bir maşrapanın içinden çıkarak dans ediyor, maşrapanın büyüklüğünde görülüyordu.
çokseybilenkiz
QUOTE(kurukafa @ 10.01.2008, 22:26:55) *
bu baslik altinda yazmamin önemli bir nedeni var.
"bir yerden esiyor ama nerden"
hatirlayan var mi?

''aydemir akbaş'' değilmiydi? o kel kafalı adam.bütün gece boyunca işine gelmiyen birşey oldugunda hep bu sözü söyleyip durmuştu
F
1983 'ü 84 'e bağlayan gece yine balo şeklinde yapılmıştı, daha önce bir kez daha yapıldığı gibi.

Halit Kıvanç sunmuştu. Ama tüm şarkıcıları sunmamış, daha çok onlarla sohbet etmişti.

Masaların birinde o zamanlar futbolcu olan Fatih Terim vardı. Geceye katılan tek futbolcuydu.

Yılbaşı mesajını Zeki Müren vermişti. Zeki Müren 'in bir kolunda Ajda Pekkan, diğer kolunda da Neşe Erberk vardı. Yanlarda da yine diğer şarkıcılar vardı. Zeki Müren, tüm Dünyalıların yeni yıllarının yanı sıra "Eğer Merih 'de de hayat varsa, orada yaşayanların da yeni yıllarını kutlamıştı!

Neşe Erberk, biten 83 yılında Avrupa Güzeli olmuştu. Balo devam ederken Zeki Müren, sanıyorum, saat 12 'den önce onu dansa kaldırmıştı. Neşe Erberk daha sonra Tele Magazin 'deki röportajında "Zeki Bey beni dansa kaldırdığında, Avrupa Güzellik Yarışması 'nın final gecesinden daha çok heyecanlandım. Zeki Bey, dans ederken bana çok güzel olduğumu söyledi. O kadar heyecanlanmıştım ki sadece teşekkür edebildim!" diyecekti.

Erol Evgin ve Sezen Aksu aynı masaya oturmuşlardı.

Nilüfer, baloda eski nişanlısı Rıza Silahlıpoda ile bol bol sohbet etme imkanı bulmuştu.

Zerrin Özer, tek oturduğu masada bir hayli dalgındı.

83 Eurovision birincisi Corinne Hermes de balodaydı. Bir tanesi birinci olduğu "Si La Vie East Cadeau" (Hayat Bir Armağansa) olmak üzere, iki şarkı söylemişti.

TRT 'nin baloya davet ettiği bazı şarkıcılar baloya gelmediler ve TRT 'nin bir hayli tepkisini çektiler.

Üç dansöz vardı baloda: Prenses Banu, Efruz ve birisi daha. Bu kez Nesrin Topkapı yoktu. Nesrin Topkapı, geceye çağrılmadığı için daha sonra TRT 'ye veryansın edecekti!

Diğer bazı şarkıcılar, Sibel Egemen, Nilüfer, Nur Yoldaş, Füsun Önal ve Kayahan 'dı.

Tele Magazin 'deki bir resimde Sibel Egemen, masada oturan Ajda Pekkan 'ı öpüyor, Nilüfer de biraz ileride gülümseyerek onlara bakıyor. Nilüfer 'in saçı kısa ve kaküllü...

Yine bir komedyen ekibi vardı. Altan Erbulak garsondu. Diğerleri de otel personeli... Birisi de Noel Baba olmuştu.
çember
1983 yılbaşı balosu Burda Çelikpalas Oteli'nde yapılmış.. Zeki Müren'in Neşe Erberk ile yaptığı dansı izlemek için TIKLAYIN..
sahaf
Bir daha dönmemek üzere çekip giden 1980 li yılların sonuncusu olan 1989 yılbaşı gecesinde TRT ekranlarında evimize misafir olan sanatçı kadrosu şu şekilde idi,

*1989'A VEDA 1990'A HOŞGELDİN*

SANATÇI KADROSU

SUNUCU:HALİT KIVANÇ

PARODİLERDE:

TULUĞ ÇİZGEN
AYDEMİR AKBAŞ
ATİLLA ARCAN
OSMAN CAVCI
ALİ POYRAZOĞLU
ALİ ATİK VE AYŞEGÜL ATİK
ORYANTEL:

ÇEÇİLYA

ESERLERİNİ OKUYANLAR

CENGİZ KURTOĞLU
NÜKHET DURU
SAMİME SAYAN
FARUK TINAZ
OSMAN YAĞMURDERELİ
SEDA SAYAN VE NEJAT ALP DÜET
OZAY GÖNLÜM
BEDİHA AKARTÜRK
NİLÜFER
SEZEN AKSU
ZEKİ MÜREN
NURAY HAFİFTAŞ
İBRAHİM TATLISES
COŞKUN SABAH
ÜMİT TOKCAN
SELAMİ ŞAHİN
SEYYAL TANER
BELKIS AKKALE
EMRAH
NALAN ALTINÖRS
ZEKAYİ TUNCA
BÜLENT ERSOY
BURHAN ÇAÇAN
NECLA AKBEN
VEDAT ÇETİNKAYA

VE 3-4 ADINI HATIRLAYAMADIĞIM SANATÇI DAHA.

BU SANATÇILAR GECE 02 00 YE KADAR ŞARKILARINI OKUDUKTAN SONRA PROGRAM BİTİYOR.SONRASINDA İSE YILBAŞI PROGRAMI ERKAN YOLAÇ' IN SUNUCULUĞU İLE SÜRÜYOR.SANATÇILAR İSE

SEYYİT AL
SEYHAN TÜTÜN
SEMRA İNAN
MİTHAT KÖRLER
GRUP ANGORA
SUNA BATIGÜN KONAKÇI
TUĞRUL ŞEN
ATİLLA ATASOY
NEŞE DİLEKÇİOĞLU
AHMET BAYRAM
EDA ŞİMŞEK
HİLMİ ŞAHBALLI
ATİLLA İÇLİ
KEVSER TANRIKULU

Sonrasında ise kaset bitiyor malesef
GaLaCTiCa
QUOTE(sahaf @ 21.02.2011, 11:09:31) *
Bir daha dönmemek üzere çekip giden 1980 li yılların sonuncusu olan 1989 yılbaşı gecesinde TRT ekranlarında evimize misafir olan sanatçı kadrosu şu şekilde idi,

BU SANATÇILAR GECE 02 00 YE KADAR ŞARKILARINI OKUDUKTAN SONRA PROGRAM BİTİYOR.SONRASINDA İSE YILBAŞI PROGRAMI ERKAN YOLAÇ' IN SUNUCULUĞU İLE SÜRÜYOR.SANATÇILAR İSE

SEYYİT AL
SEYHAN TÜTÜN
SEMRA İNAN
MİTHAT KÖRLER
GRUP ANGORA
SUNA BAKIN KONAKÇI
TUĞRUL ŞEN
ATİLLA ATASOY
NEŞE DİLEKÇİOĞLU
AHMET BAYRAM
EDA ŞİMŞEK
HİLMİ ŞAHBALLI
ATİLLA İÇLİ
KEVSER TANRIKULU

Sonrasında ise kaset bitiyor malesef

Eline sağlık sahaf dostum.İnşallah devamını bulup buraya ekleyebiliriz. İyi veya kötü koca bir dönem sona eriyor. Kimisi eleştirir kimisi sever. Lakin onun kadar üzerinde tartışılan bir dönem olmadı. Seksenlerin vedası bu. Elimde ki kasetleri kontrol edip bakacağım belki sonunu bulabilirim. Bir vefa borcu da bu seksenlere. Bitip gittiğinde arkasından bir güle güle bile diyemedim.

Seksenler yılbaşısı içinde 1983'ü 1984'e bağlayan Yılbaşı Gecesi programında Neşe Erberkle ile Zeki Müren'in dansı çok güzeldi. Hele dans ederlerken ki şarkı. Hangi yılbaşıydı hatırlamıyorum Altan Erbulağın, geçmiş bir yılı yaşlı adam, yeni yılı da genç adam olarak canlandırması da çok güzel düşünülmüştü. Bir yılbaşı programının parodisinde de Adile Naşit, Şener Şen ve Ayşen Gruda üçlüsüydü galiba yılbaşı eğlencesi için mekan mekan geziyorlardı. Yılbaşının bitimine doğru bir yer bulmuşlardı. biggrin.gif Onca yıl geçti, yılbaşı programı yapıldı. Nice dansözler ekrana çıktı. Nesrin Topkapı gibisi hiç gelmedi.
Candy

Galactica Neşe Erberk'le dans ettiği yıl der demez videoyu buldum.Zira benim de çok sevdiğim bir videodur.1983'ü 1984'e bağlayan gece yani o yılbaşı çekimlerinden alınmış.Daha kimler var kimler,dans edenlere ve çevreye dikkat! smile.gif
1980
1984-1985

101 dakika...
Adore
QUOTE(emrahuytun @ 05.10.2007, 11:43:15) *
TRT'nin unutulmaz yılbaşı programlarından bir kesit daha. Nükhet Duru, Nilüfer, Özdemir Erdoğan, Seyyal Taner, Tülay Özer, Erol Evgin, Sezen Aksu, Ajda Pekkan...

http://www.youtube.com/watch?v=dB3gjJ1PCfA

Yazılanlara okurken hatırladım..
Erol Evgin, Yılbaşı programına bir yerlerde sahne aldığı için geç katılmış, sunucunun sorularını cevaplandırıyordu.
Bir soruya karşılık "PTT olmayı çok istiyorum" demişti gülümseyerek.
Sunucu da "O ne demek" diye mikrofonu uzatınca, Erol bey de esprisini yapmıştı.

Pijama, Terlik, Televizyon rolleyes.gif

Anlatmak istediği tabii ki iş çokluğundan dinlenmeye fırsat bulamadığıydı.
Düşünüyorum da..
Eski işler olmadığına göre, Erol Evgin neredeyse her gec PTT pozisyonunda rolleyes.gif
emresiyahoglu
1984 Yılbaşı'nda Nejat Uygur, Göksel Kortay ve Zafer Önen ' den bir yılbaşı skeci

1984 Yılbaşı'nda Selami Şahin, Seninle Başım Dertte'yi seslendiriyor.

1986 Yılbaşı'ndan bu videoda, Nükhet Duru, Deli Gönlüm'ü seslendiriyor.
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.