Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Nilüfer Koçyiğit
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Nilüfer Koçyiğit
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Sanatçılar - Ünlüler
hazan
    ' türk sinemasina çocuk yildiz olarak 60 li yillarda girmis,daha sonra genç kiz olarak birçok filmde basrol oynamis,ablasi hülya koçyigit kadar pöpüler olmasa bile iyi yetenekli bir oyuncuydu.unutulmaz filmleri arasinda ölmeyen ask,kizilirmak karakoyun,aci günler,dikiz aynasi ve kader böyle istedi sayilabilir... '
    Alintidir.
    Benim genelde hep isimleri aklimda kaliyor,ne yapayim hafiza problemim var.Ama en azindan hatirlayanlar paylasimlarini aktarabilir degilmi? smile.gif )
çember
Is adami Bekir Çelenk ile yillar süren bir ask yasamislar ve gazete mansetlerinden düsmemislerdi.. Hatta ben onlari Bebek Maksim gazinosunda görmüstüm.. En ön masada (en faça tabir edilirdi) oturuyorlardi..

çokseybilenkiz
''ölmeyen aşk'' filminde kartal tibet zavallıyı yerlerde sürüklerken o kadar güldük ki üvey annem bana ve dideme kızdı.
biz kızın çelimsiz tibet tarafından yerlerde sürüklenemeyecek kadar ağır oldugunu iddia ettik smile.gif onun yerinde olsak biz adamı yerde sürüklerdik. o zaman üvey annem bize '' sakın ama sakın kısa ve zayıfta olsa bir erkekle kavga etmememizi erkeğin güçü ile kadının güçünün bir olmadığını söylemişti''
nilüfere gelinçe ben özellikle ''kader böyle istedi''isimli filmini beğenirim.kızılırmak-karakoyunda iyidir.birde fikret hakanla oynadığı bir filmini izlemiştim.biri kanlısından diğeride istemediği bir evlilikten kaçıyordu.
bekir çelenkten bir çocugu var galiba ama emin değilim
sahaf
Nilüfer Koçyiğit'in oyunculuğunu beğenirim. ama sanki ablasının şöhretinden dolayı biraz geri planda kaldığını düşünüyorum. büyük sinemacı Yılmaz Güney ile Büyük Cellatlar ve Kızılırmak Karakoyun adlı filmlerde beraber oynamışlardır.özellikle Kızılırmak Karakoyun filminde canlandırdığı oba beyi kızı Hatice rolüyle parlak bir oyunculuk çıkarmıştır. Oba'da Koyunlara tuz basılıp susuz bırakıldığında, büyük bir sevda ile sevdiği Ali Haydar ile olan aşkı için kendiside tuz yemiş ve susuz kalmayı tercih etmişti.

Bir diğer kızkardeş ise Feryal Koçyiğit olacaktı.
Adore
QUOTE(cember @ 30.10.2007, 16:43:12) *
Is adami Bekir Çelenk ile yillar süren bir ask yasamislar ve gazete mansetlerinden düsmemislerdi.. Hatta ben onlari Bebek Maksim gazinosunda görmüstüm.. En ön masada (en faça tabir edilirdi) oturuyorlardi..

Lolita diye lanse edilen Nilüfer Koçyiğit'in aşk yaşaması o zaman insanlara ters geliyordu.

Aslında halkımız bu olaylara genellikle göz şahidi olsa da bu tür bilgiler sınırlı bir alanda kalıyordu.

Günümüzde ise anında herkes duyuyor.

Gerçi kamuya açık bir alanda oturuyor olmaları çok da bir şey ifade etmeyebilir ama bir çok ünlü ismin gazeteciliğin bu kadar gelişmediği o yıllarda neler yaptığı hala kulaktan kulağa anlatılır.

Yaşasın enformasyon çağı.
sahaf
Metin Erksan, Nilüfer ve Hülya Koçyiğit

çokseybilenkiz
QUOTE(sahaf @ 25.02.2013, 22:40:54) *

QUOTE(sahaf @ 25.02.2013, 22:40:54) *

nilüferi hülyanın ablası sananlar varmış.çok güldüm dün akşam bu habere smile.gif

Nasıl Keşfedildiler? (Editörden Magazin)

.....

ABLASININ OYNADIĞI FİLMİN SETİNDE ŞANSI AÇILDI - Hülya Koçyiğit
Koçyiğit aslında annesinin desteği sayesinde küçük yaşta bale eğitimi almaya başlamıştı. İlkokul eğitimini İstanbul ve daha sonra taşındıkları Ankara'da tamamlayan Koçyiğit, Muhsin Ertuğrul’un tavsiyesi üzerine Ankara Devlet Konservatuarı'nda tiyatro eğitimi almaya başladı. İki kızkardeşi de İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu olan Koçyiğit, ablası Nilüfer'in rol aldığı Bir Yetim’in Hasreti filminin setinde Muhterem Nur'un da aralarında olduğu dönemin ünlü oyuncularıyla tanışma fırsatı buldu.

Daha sonra Metin Erksan'ın Çocuk Hırsızları filminde oynaması için ablasını seçmesi sayesinde ünlü yönetmenle tanışma fırsatı bulan Koçyiğit için bu tanışıklık hayatının dönüm noktası olacaktı. Koçyiğit Metin Erksan'ın yönetmenliğini yaptığı 1963 tarihli Susuz Yaz filmiyle ilk kez izleyici karşısına çıktı. Film; Berlin'de büyük ödül Altın Ayı'yı kazandı. Böylece Koçyiğit mesleğin daha ilk basamağında çok iyi bir çıkış yapmış oldu.
haberin tamamı : medyarazzi.com

sahaf
Ayrı bir başlığı hakedecek kadar şey yapmadığı için onuda buraya alalım..

Bu da Feryal Koçyiğit

Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.