Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Atatürk ile İlgili Resim ve Fotoğraflar
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Atatürk ile İlgili Resim ve Fotoğraflar
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Mustafa Kemal Atatürk > Atatürk Fotoğrafları
çalikusu
Büyük önder Atatürk'ün 3 boyutlu tek resmi...

Eger karizmayi anlatin deselerdi onlara bu fotografi gösterirdim... Iste derdim bakin bu resme ; karizma nedir anlarlardi...

bu masada 32 kral 62 cumhurbaskani oturuyor ...
emrahuytun
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün birbirinden güzel ve anlamlı fotoğrafları. Saygıyla ve sevgiyle anıyoruz...

çember
Atatürk Savarona yatinda.. Tam karsidaki yüzü bize dönük olan kisi babamin dedesi yani benim büyük dedem..

Atatürk Yalova Termal'de.. Soldan ikinci açik renk elbiseli yine benim büyük dedem..
emrahuytun
Atatürk'ün başka güzel resimleri...

çalikusu
binlerce atatürk resminden tek bir resim yapilmis hos bir çalisma..

Atatürk resimleri..

emrahuytun
Atamızın renkli fotoğraflarından bir seri daha...

emrahuytun
Renkli resimlere devam...

alibaba
bu gün aldım birleştiriyorum
bitince tamamını ekleyeceğim

ikinci oturuşta bu kadar yapabildim. sürecek

işte bitti
righteous

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taaruz öncesi, Afyon Kocatepe'de (26 Ağustos 1922)

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa, yanında Genelkurmay Başkanı Fevzi (Çakmak) ile İzmir'e giderken (10 Eylül 1922)

Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, Sakarya Savaşı'nda cephede (10 Eylül 1921)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Adana İsmet Paşa Kız enstitüsünde el sanatı çalışmalarını izlerken (19 Kasım 1937)
righteous

Cumhurbaşkanı Atatürk, Ankara Türkkuşu'nda Sabiha Gökçen ile birlikte (1937)

Cumhurbaşkanı Atatürk, armağan edilen baston tüfekle Dolmabahçe Sarayı bahçesinde(1930)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını kabul etmek için TBMM'ye gelirken(29 Ekim 1937)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Ege Vapurun'da, küçük Ülkü ile (Şubat 1935)
righteous
Cumhurbaşkanı Atatürk, Ertuğrul Yatı'nda Afet İnan ile (1935)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Ertuğrul Yatı'nın güvertesinde, İstanbul halkını selamlarken (1 Temmuz 1927)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Feneryolu İstasyonu'nda küçük Ülkü ile (17 Mayıs 1936)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Florya'da (17 Temmuz 1936)
righteous
Cumhurbaşkanı Atatürk, Florya'da gençlerle (5 Ağustos 1936)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Florya'da küçük Ülkü ile birlikte (21 Haziran 1936)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Florya'da yüzerken (19 Temmuz 1937)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Hariciye Köşkü'nde yılbaşı balosunda (31 Aralık 1929)
Candy
Sevgili Rihgteous eklediğiniz ilk resim olan Atamızın Kocetepe'deki dalgın düşünceli haline bakarak büyüdüm diyebilirim.Evimizin her köşesinde onun resimleri vardı.Özellikle oturma odasında yatağımın tam karşısındaki duvarda bu resim bütün haşmetiyle dururdu.Hep düşünmüşümdür;neler geçiyordu acaba aklından tam da bu karede,neler düşünüyordu?
Bir insan daha önce kanlı canlı görmediği birini bu denli özleyebilir mi? Onu çok özlüyorum...

Ve bu güzel resimler için bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

righteous
Sevgili CandY onu hepimiz fazlası ile özlüyoruz onun döneminde yaşamayı çok isterdim. Rahmetli anneme ve babama o Yüce insanı görmek nasip olmuş inanırmısınız bilmiyorum bu fotoğrafları eklerken bile ağladım. Onu çok seviyor ve fazlası ile özlüyorum.

Kemâl
righteous
Cumhurbaşkanı Atatürk, I. Gazi Koşusunu izlerken (1927)

Cumhurbaşkanı Atatürk, küçük Ülkü ile Ege Vapurun'da Trabzona giderken (1937)

Cumhurbaşkanı Atatürk, küçük Ülkü'ye Okumayı öğretirken (3 Mayıs 1935

Cumhurbaşkanı Atatürk, Kütahya İstasyonu'nda bir yurttaş ile dilekçesi hakkında konuşurken (24 Ocak 1933)
righteous
Cumhurbaşkanı Atatürk, Onuncu Yıl Nutku'nu okurken (29 Ekim 1933)

Cumhurbaşkanı Atatürk, Yalova'da tavla oynarken (Temmuz 1935)

Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal, Adana İsmet Paşa Kız Enstitüsünde tarih dersinde (19 Kasın 1937)

Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal, Ankara İsmet Paşa Kız Enstitüsünde öğretmen ve öğrencilerle (27 Haziran 1933)

Bir başka zaman kaldığım yerden devam ederim...
çember
Ardından 1....

çember
Ardından 2..

80schild
Başöğretmen Atatürk.. "Hayatta en hakiki murşid bilimdir"..
çember
Gazi Mustafa Kemal ve Latife Hanım 2...

çalikusu
Atatürk'ün ender görülen fotoğraflarından bir demet...

Hatay Dörtyol gezisinden

Florya'da

köpeği Foks ile Ankara'da

Ankara Kızılcahamada bağları gezerken

Mersin gezisinde

Polonezköy de

bir öğrenci ile sohbet ederken
RENK
Hepsi birbirinden güzel eklediğiniz resimlerin , çok teşekkürler...

Ne güzel olurdu Ata'mızın zamanında yaşayabilseydik, onun varlığı bile kendimizi güvende hissetmemiz için yeterdi...
Hele şu çocukları , gençleri dinlerken onlarla ilgilenirken olan resimlerine hayranım...
dolunay
Cok guzel resimler...Cok duygulandim!! Yureginize saglik, cok tesekkurler...
honey
Bir çoğunu ilk kez gördüm. Çok teşekkürler.
neşe
Çok teşekkürler, ellerinize sağlık. smile.gif
lifelines
Fotoğraflarla Atatürk'ün Hayatı (Doğumundan Ölümüne Kadar)

Doğan Kardeş A.Ş. - 1971 yılı basımı Toplam 382 sayfadan oluşan 69 MB'lık çok güzel bir çalışma.

http://rapidshare.com/#!download|461l3...atae_.pdf|69177
lifelines
sahaf
QUOTE(çalikusu @ 19.05.2010, 12:49:49) *
bir öğrenci ile sohbet ederken

O çocuk Sığırtmaç Mustafa'dır smile.gif .

Bu başlığa lütfen puan verelim smile.gif
alpino
Melike Acar ( Leman cizerlerinden, Turkiye'nin son donemlerdeki en basarili bayan cizerlerinden ) yorumu ile Ataturk..Bence muthis.

sahaf
Renklendirilmiş Atatürk fotoğrafları

Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.