Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Ayça ve Elma Şekerleri - Küçük Kız
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Ayça ve Elma Şekerleri - Küçük Kız
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Müzikler - Albümler - Şarkıcılar - Müzisyenler > Yerli
sahaf
Evet yasi 30 üzeri arkadaslar basligi okuyunca kimden bahsettigimi anlamislardir.Bir zamanlar Ayça ve elma sekerleri vardi.ve onlarin döneminin en önemli sarkisi buydu.sözlerinide aktarayim.

gurup:küçük kiz küçük kiz söyle bana nerdeydin
dün sabah bekledik oynamaya gelmedin
dün sabah bekledik hiç görünmedin
Ayça:sormayin çocuklar ah neler oldu yüregim tutustu  gözlerim doldu
hani benim bir bebegim var ya hani yatirinca gözünü kapar ya
diye devam ederdi ve sonunda bebek kiriliyordu galiba kirildi derdi.

o kirildi dedigi zaman sanki biz bir yakinimizi kaybetmis gibi üzülürdük.
Ahanda buda resmi.

nostalji
sahaf yine döktürmüsün...

sarki söyle devam ediyordu :

KORO :

ahh, ahh gerçekten çok üzüldük (2)

haydi harap etme kendini

...

Mrbom
bu kiz ve grubu 1978 eurovision türkiye seçmelerinede katildi
heaven
simdi benim tabi bu sarkiyla ilgili de bi anektodum (ani yerine böyle yazinca daha havali oluyoo) var.
ben bu sarkiyi küçüklügümden beri biliyorum ama suraya kadar biliyorum:
"basima gelenler sormayin neler, çok üzüntü duyar aglardiniz siz "
abi 15 senedir ben bunun basina ne gelmis ögrenemedim. artik bi ara arkadaslarla basina neler gelebileceginin tahminlerini falan yaptik: anasi babasi mi ayriliyo; sapigin biri kiza bi sey mi yapti, yok trafik kazasinda bi akrabasimi öldü, annesini baska bi adamlami yakaladi, kardesi mi hastalandi falan gibi milyonlarca tahminlerde bulunduk.
çok degil 5-6 ay önce ögrendim basina geleni..
Allah cezani vermesin be kizim yaaaa...
neymis efendim bebegi kirilmis.
ulan ömrümü yedin be küçük kizzz. biggrin.gif
konuk yazar
Yaw delirecegim ben bunu hiç hatirlamiyorum..
GaLaCTiCa
QUOTE(Gülsen)
Yaw delirecegim ben bunu hiç hatirlamiyorum..

Valla yasin kaç bilmiyorum gülsen ama sahaf'in dedigi gibi yasi 30 ve 30 üzeri olanlar genelde çok iyi bilirlerdi bu sarkiyi. O siralar çok severek dinledigim bir sarki oldugu bellegimde yer etmis. Sürekli mirildanirdim. Tabi o zamanlar ayça ve elma sekerlerini kim bilmezdim sadece sarkiyi söylerdim smile.gif

mothersday
QUOTE(heaven)
simdi benim tabi bu sarkiyla ilgili de bi anektodum (ani yerine böyle yazinca daha havali oluyoo) var.
ben bu sarkiyi küçüklügümden beri biliyorum ama suraya kadar biliyorum:
"basima gelenler sormayin neler, çok üzüntü duyar aglardiniz siz "
abi 15 senedir ben bunun basina ne gelmis ögrenemedim. artik bi ara arkadaslarla basina neler gelebileceginin tahminlerini falan yaptik: anasi babasi mi ayriliyo; sapigin biri kiza bi sey mi yapti, yok trafik kazasinda bi akrabasimi öldü, annesini baska bi adamlami yakaladi, kardesi mi hastalandi falan gibi milyonlarca tahminlerde bulunduk.
çok degil 5-6 ay önce ögrendim basina geleni..
Allah cezani vermesin be kizim yaaaa...
neymis efendim bebegi kirilmis.
ulan ömrümü yedin be küçük kizzz. biggrin.gif

hahaha
çok güldüm buna
gerçekten sirf bi bebek için agliyomus..
hale
QUOTE(sahaf)
Evet yasi 30 üzeri arkadaslar basligi okuyunca kimden bahsettigimi anlamislardir.Bir zamanlar Ayça ve elma sekerleri vardi.ve onlarin döneminin en önemli sarkisi buydu.sözlerinide aktarayim.

Ayça:sormayin çocuklar ah neler oldu yüregim tutustu  gözlerim doldu
hani benim bir bebegim var ya hani yatirinca gözünü kapar ya
diye devam ederdi ve sonunda bebek kiriliyordu galiba kirildi derdi.

o kirildi dedigi zaman sanki biz bir yakinimizi kaybetmis gibi üzülürdük.
Ahanda buda resmi.

sözleri tam olarak söyleydi:

ayça: sormayin çocuklar ah neler oldu
yüregim sikisti gözlerim doldu
basima gelenleri ah bir bilseniz
çok üzüntü duyar aglardiniz siz

grup: vah vah seni çok üzgün gördük
vah vah gerçekten çok üzüldük
böyle harap etme kendini
haydi söyle bize derdini

ayça: dinleyin çocuklar bebegim var ya
hani uzaninca gözünü kapar ya
hani oturunca açar yeniden
dün sabah oynarken düstü elimden

kirildi !!!!

hafizaya bakin yaw... aradan nerdeyse 30 yil geçmis ama ben bu sözleri nasil hatirliyorum yaaaaaaaaaaparmaklarin sakur sukur yazdi walla
sea1764
dün aksam (nerden geldiyse)aklima geldi benim bu.sabah biraz isim vardi giremedim siteye.basligi simdi gördüm
çalikusu
bu sarkiyi bende kizima küçük bebekken hep  söylerdim oda  bu sarkiyi çok iyi biliyor  söylerken ikimizde hüzünlenirdik ve kizim  sonunda makaralari koyuverirdi burda ayçanin  resmini görünce kizimi çagirdim  bak iste o sarkiyi söyleyen küçük kiz  bu  diye simdi bu satirlari yazarkan kizimda yanimda ve  eminim  oda  bir gün çocuklarina bu sarkiyi söyliyecek  tesekkürler 
xbulent
sarkiyi indirip dinledim yine hatirlayamadim ama guzel sarki elinize saglik 
transistör
Tesekkürlerüstad, gençlik yillarimiza döndük sayende. sagolasin.
lifelines
1978 yılındaki Eurovision elemelerinde tanınan Ayça ve Elma Şekerleri, daha sonra "Küçük Kız & Kar Yağıyor", "Heidi" ve
onbir şarkıdan oluşan "Okul Şarkıları" isimli albümleri çıkartmışlar. Yine o dönem Ayça "Cincin Çiklet" reklamında oynayıp
televizyondaki çocuk programlarından birinde de her hafta şarkılar söylemişti. Bir kaç sene sonra da Muppet Show taklidi
yerli "Puppet Show" isimli gösteride rol almıştı O gösteride rol alan sanatçılardan biri de Nisa Serezli idi.
Tam ismi ile Ayça Oktay, tip olarak hatırlanır ama arkasındaki küçük vokalistler pek bilinmez.
Bu fotoğraf 78 Türkiye elemelerinden. Ayça oyuncak bebeği için "Kırıldı" derken arkasında boy sırası ile vokal yapan
Elma Şekerleri hayret içinde Vaahhh diyorlar.

O yarışmada Ayça'yı seyrederken, tipinden dolayı en fazla 7-8 yaşındadır diye düşünmüştüm gerçek yaşı ise 13'tü
benden de büyüktü. Anket bilgilerinde 1966 doğumlu yazıyor fakat yarışmadan sonraki haberlerde 1965 doğumlu olduğunu yazmışlardı.
Anket bilgileri 1980 yılından:

çokseybilenkiz
şarkıyı söylerken elleride devamlı arkasında dururdu(bebeği tutuyor ya) ancak şarkı sonunda ellerini öne getirir bizde elindeki kırık bebeği görüp üzüntünden kahrolurduk.şaka değil ben her seferinde şarkının sonunda çok üzülürdüm.oyuncaklarıma çok dikkat ettiğim ve kırılan yada yırtılan bir şeye içim yandığı için nasıl bazı insanlar aşk şarkılarında kimi duygular duyuyorsa bende aynısını bu şarkı için duyardım.vay be ne mal canlısıymışım laugh.gif
sahaf
Ayça-Küçük Kız-1978

çokseybilenkiz
QUOTE(mrbom @ 05.06.2007, 15:02:01) *
bu kiz ve grubu 1978 eurovision türkiye seçmelerinede katildi

evet ve kazanamayınca olay oldu.
eleyenler bu yarışma çocuk oyun yeri değildir demiş.orası mektep müsameresimi denmiş.
ama hikmet ferudun es ayça ve grubunu destekleyen bir yazı yazmış orda özetle şöyle diyor

''hayır ...uluslararası yarışmalarda kazın ayağı öyle değil!.... oy verenler de bir '' birinçiyi seçiyorum '' ''ikinçiyi seçiyorum'' yahut ''şampiyonu seçiyorum '' hesabı ve çimriliği vardır.kılı kırk yarmaktada haklıdırlar.zaten aralarında ilk favoriler de aşağı yukarı belirdiğinden çok titiz davranırlar.devlerin yanında güme gitmek işten bile değildir.zayıf bulduklarına da tek puan vermezler.
ve birinçilik derken sonunçuluk
şimdi-sözüm tamamen kişiseldir-mesala bizim ayça ve elma şekerleri topluluğunu takdim ederken böyle bir 'birinçilik hayalinden vazgeçiş'' politikamız olsaydı'' yani hayalden yorganı ayağımıza göre uzatsaydık.bana öyle geliyorki 4.lük olmadı diyelim 5.lik hazırdı'''......

''o yatınca gözlerini kapayan avrupa bebek güzelliğinden uzak ''ön dişi kırık,yaramaz çocuk güzelliği'' ile ve inanılmaz sanatı ile ayça oktay ve elma şekerleri güzel şarkılarının ilk mısralarında avrupa seyircisini fethedebilirdi...hele o tek kelime ile ''kırıldı ''diyip duruşa geçen harika final sahnesinde...puancılar:
'''-kommersiyal yanı yok..buna başkaları puan vermeyecektir...birinçilik değil ama.mükemmbel bir dördünçü''deyip puan düğmesine basacaklardı....
''hiç bir şey olmasa bile türkiye için,hele dünya çocuk haftalarında ne büyük bir propoganda olacaktı..''
sahaf
Sanırsam Cincin sakızı reklamında oynayacak ya onun haberi bu.

iebozkurt
Selam sevgili dostlar,
çocukluğumuzun en hatırda kalan hatıralarından bir parçaydı bu şarkı.
benim merak ettiğim Ayça şimdi nerelerde ve ne yapıyor?
bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.
sahaf
QUOTE(iebozkurt @ 02.01.2013, 12:49:18) *
Selam sevgili dostlar,
çocukluğumuzun en hatırda kalan hatıralarından bir parçaydı bu şarkı.
benim merak ettiğim Ayça şimdi nerelerde ve ne yapıyor?
bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.

17, 18 yaşlarında evlendiği ve bu evlilikten doğan çocuğunun hastalanıp vefat ettiği (vefat olayı söylenti) ve sonrasında anadolu'da bir şehire yerleşip ortalıktan kaybolduğu aldığımız son bilgiler içinde.

üzüldüm yav sad.gif
sahaf
Döneminin iki ünlü çocuk yıldızı Ayşe Mat ve Ayça

Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.