Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Kahraman Kıral
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Sanatçılar - Ünlüler
çalikusu
Anketimizde  sanirim simdiden birinciligi garantileyen bir  küçük sanatçi ....rol aldigi filmlerdeki oyunculuk gücüne hayran oldugum küçük oyuncu...
nasilda  bugulu gözlerle bakar , rol yapardi,  son durumu ile alakali net'de  nerdeyse hiç bir  haber yok sanki yer  yarilmis oda içine  düsmüs ..o  kadar film çek , o kadar  sevil ,nasil kendini gizlemis sasirdim  dogrusu..
 ölmüs olabilcegide söyleniyor..ama umarim  yasiyordur sad.gif ..

Filmleri:

Evlat                                      1972
Kirik Hayat                             1972 
Mahkum                                 1972
Izdirap                                   1973
Canim Kardesim                     1973
Gelin                                      1973
Teslim Ol Baba                       1973
Ben Dogarken Ölmüsüm        1973
Agliyorum                               1973
Erkekler Aglamaz                   1974
Ogul                                       1974 
Saskin Damat                         1975
Yarinsiz Adam                         1976

lifelines
Kahraman Kiral basligi açilmadan birkaç gün önce baska bir bölümde onunla ilgili yazmistim simdi bu basliktada bildiklerimi paylasmak istedim.

Kahraman Kiral hakkinda yillardir öldügüne dair dedikodular var fakat ben hiçbir yerde öldügüne dair bir yazi okumadim.

Birkaç
sene önce Kral tv'de yayinlanan bir klipte (galiba kimler geldi kimler
geçti sarkisinin klibi idi) Yesilçam dan vefat eden oyuncularin
resimleri klip seklinde devamli dönüyordu bunlarin içinde Kahraman
Kiral'da vardi.Bende o klipten dolayi ne zaman vafat etmis diye
sasirmistim.

Geçen hafta okudugum internetteki bir yazida kendisinin yasadigi,evli oldugu,otomobil alim satimi isi yaptigi yaziyordu.
Asagidaki link'te bu haber var,en alt bölümü okursaniz  orada  Kahraman'la ilgili bilgi var.

http://www.sadibey.com/2006/06/25/gelin-dugun-diyet/
kazuki
hele sükür ölmedigine dair bir belgeye ulasabildik..acaba bir resmi falanda varmi...
GaLaCTiCa
Evlat ilk filmi. Fatma Girikle çevirmis. Kahraman Kiral ilk filmine baslarken bir kaç çocuk ile beraber sinava tutulmus. Kahraman Kiral'in seçilirken tiyatro egitimi alan çocuklarin yerine yeglendigini de dipnot olarak düseyim. Ilk filmine seçildiginde Kahraman 8 yasinda imis ve hiç bir sekilde ne sinema ile nede tiyatro egitimi almis nede uzaktan yakindan bir alakasi varmis. Dogustan tam yetenek diye buna denir heralde.Tesadüf eseri Evlat filmi'nin çocuk oyuncu seçiminde bulmus kendisini. Ben de arastirmalarimda (1982 yilina ait TV'de 7 Gun Dergisi) nisantasinda babasinin sahip oldugu "Kiral Mobilya A.S." adinda mobilya magazasinda çalistigi yönünde bilgileri elde ettim.
çokseybilenkiz
1972 yılında 5.altın koza (adana )film şenliğinde bir defaya mahsus olmak üzere küçük oyuncularada ödül verilmiş.
kahraman kral hem '' canım kardeşim'' hemde ''gelin'' filmlerindeki performansı ile bu ödülü bir başka küçük oyuncu ile paylaşmış(adı şu an aklımda değil) diğer minik oyuncu bu ödüle iblis filmindeki rolü ile değer bulunmuş.
ilginç olan şu kahraman kıral 1974 yılında cüneyt arkın ile ''ogul'' isimli bir film çevirmiştir.''ogul '' iblis''in ikinçi çevrimidir.(yada konu olarak ona çok benzer)

çember
Kahraman Kıral'ın esrarını sevgili mrbom çözdü smile.gif ..

http://nostalji.anilarim.net/forum//index....=5361&st=20
emreW
QUOTE(çokseybilenkiz @ 03.03.2009, 04:14:25) *
1972 yılında 5.altın koza (adana )film şenliğinde bir defaya mahsus olmak üzere küçük oyuncularada ödül verilmiş.
kahraman kral hem '' canım kardeşim'' hemde ''gelin'' filmlerindeki performansı ile bu ödülü bir başka küçük oyuncu ile paylaşmış(adı şu an aklımda değil) diğer minik oyuncu bu ödüle iblis filmindeki rolü ile değer bulunmuş.
ilginç olan şu kahraman kıral 1974 yılında cüneyt arkın ile ''ogul'' isimli bir film çevirmiştir.''ogul '' iblis''in ikinçi çevrimidir.(yada konu olarak ona çok benzer)

ikinci çocuk oyuncu Canan Perver olabilir mi ? Metin Erksan'ın Şeytan filmindeki rolüyle ? Yoksa ben hatırlıyor olabilirim.
çokseybilenkiz
QUOTE(çokseybilenkiz @ 03.03.2009, 02:14:25) *

diğer küçük oyuncu kenan özcan'dı şimdi hatırladım.onun filmleri arasında benim altı sevgilim(bir mısır filminden uyarlamadır)kuşçu,herşey oğlum için,iblis ,tatlı hayat ,bacım gibi filmler var.
basak
öncelikle size cok cok tesekkür ederim....
cünki
kahraman kral icin bu sayfaya üye oldum-

aylarca nette kahraman kral hakkinda bilgiler aradim..ama hic biryerde birsey yok sadece biriki yerde belki vefat ettigi yazili idi...
ama siz arastirmis ve bulmussunuz..okadar <cok sevindimki..sevdigim ve yillar önce kaybettigim bir akrabami buldum sanki..

COK COK TESEKKÜRLERRRRRR::: rolleyes.gif rolleyes.gif
sohbet etme imkaniniz oldumu????
neden birakmis sinemayi???
GaLaCTiCa
Sinemayı bırakmış ve geri dönmeyi düşünmüyormuş. Şu anda amcası Fatih Kıral'ın mobilya şirketlerinin birinde Genel Müdürlük yapıyormuş. Mail adresine de ulaştım. Hala kullanıyor mu emin değilim. kahraman@fatihkiral.com
sahaf
Kapatılmış bir sinema salonudur ağzım;
Ağladığım için boğulmuş aktristlerin arasından
Her zaman bir bisiklet geçer / gidonu sevgilimin
Rüyada iki yana açılmış kolları!
Aslında hiçbir filmde başrol oynamadı yalnızlığım!
Mamafih, suya rolünü ezberleten
Acımasız bir yönetmen gibiydi aşkım!
Nerede 'kamera' dedi, nerede 'stop!'; anlamadım!

Kapatılmış bir sinema salonudur ağzım;
Rahatsız etmemek için set çalışanlarını
Adımı cast'tan, sahnemi klaketten sildim
Lanetli bir çocuk gibi kendi dublörüme ağladım!

küçük iskender
sahaf
20 küsürlü yaşlarından bazı fotolar buldum GG de

Sinemayı bırakmayıp devam etse 80 li yılların Tarık Tarcan'lı , Tolga Savacı'lı gibi bol isimlerin olduğu 80 ler Türk Sineması içinde kendine çok iyi bir yer bulabilirmiş bu yakışıklı haliyle.

Galactica'nın favorisi tam kazak olmasada kazak içine gömlek biggrin.gif

alibaba
TRT arşivde yayınlanan röportaj
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.