Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Sahte Lacoste T-Shirtler
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Giyimler - Takılar
cedrus
Bir zamanlar çok meshurdu. Ilk yikamadan sonra solar yakasi kolu yamuk yumuk olurdu.Yakin zamana kadar turistlerin pesinde koardi saticilar. Bu lacoste tisörtleri satmak için.Thisortle Lacost markasi bütünlesmisti.Yeni yeni gerçekleri ile tanismaya basladik.
hale
ben Izmir Kemeralti'ndan kanarya sarisi bi tane almistim, herhalde 84 ya da 85 yiliydi..

yillarca giydim hiç birsey de olmadi.. sıkı taklitmis demek
çember
O dokuma ve T-shirt tipinin adi Lacoste olarak kaldi.. Selpak gibi.. Kötü taklitlerinin yakalari aninda kivrilir, dikisleri ilk yikamada saga sola çeker ve kendini hemen belli ederdi..
hale
QUOTE(cember)
O dokuma ve T-shirt tipinin adi Lacoste olarak kaldi.. Selpak gibi.. Kötü taklitlerinin yakalari aninda kivrilir, dikisleri ilk yikamada saga sola çeker ve kendini hemen belli ederdi..

Haklisin Çembercim, sana yagi misali kumasin adi öyle kaldi..Aslinda o kumasin orjinal adi "Piquet", bizde kullanilan hali ile Pike kumas  tir.Bilirkisi olarak bunu da ekleyeyim..
altaya
istersen defalarca yika gögsündeki timsah resmine hiç bir sey olmazdi
bende mavi bir sahte lacoste tsirt vardi..çok severdim
linea
Sanki sahte lacostelardan önce sahte polo t-shirtler vardı, hatta benzeri tüm yakalara polo yaka t-shirt deniyordu diye anımsıyorum ama emin değilim ( Hangisi önceydi hangisi sonraydı, bunlar hangi yıllarda yaşandı wacko.gif )
çokseybilenkiz
bununla ilgili anlatılan şehir efsanesi tadında hikaye vardı.
neymiş lacoste firmasının sahibi istanbula gelmiş pazara çıkmış pazarda sahte lacoste'leri görünçe düşüp bayılmış laugh.gif
kimiside bunu hayır benetton'un sahibiymiş o düşüp bayılan diye anlatırdı laf iste tevatür laugh.gif
bana gelinçe ben nerden hakiki lacos giyiçem dolarla satılan bir şey oda memlekete 90'larda geldi,sonra ben golf oynamasınıda bilmem tongue.gif
ntetik73
benimde vardı lacivert. favorimdi. o göğsündeki timsah nakışının çizim okadar zordur ki anlatamam.eğer ihracat firmasına çiziyorsanız yandınız.istedikleri orjinalliği yakalayıncaya kadar 5-6 kez gelip gider düzeltir durursunuz biggrin.gif
çokseybilenkiz

1980'lerin başından bir reklam
GaLaCTiCa
Sahte ile orjinali'nin farkı lacoste'nin simgesi olan timsahın duruşundaymış diye duymuştum. Timsahın başı orjinalinde bir yöne sahtesinde tersi yönündeymiş. Çocukken pazardan babamın aldığını biliyorum. O zaman sahtesinin de sahtesiydi. tongue.gif Yıllar sonra öğrendim fransız markası ve orjinalleri'nin acayip derecede pahalı olduğunu. cool.gif
Adore
QUOTE(çokseybilenkiz @ 19.03.2011, 02:33:18) *
bununla ilgili anlatılan şehir efsanesi tadında hikaye vardı.
neymiş lacoste firmasının sahibi istanbula gelmiş pazara çıkmış pazarda sahte lacoste'leri görünçe düşüp bayılmış laugh.gif
kimiside bunu hayır benetton'un sahibiymiş o düşüp bayılan diye anlatırdı laf iste tevatür laugh.gif
bana gelinçe ben nerden hakiki lacos giyiçem dolarla satılan bir şey oda memlekete 90'larda geldi,sonra ben golf oynamasınıda bilmem tongue.gif

Ben olayı şöyle biliyorum..
Lacost firma yetkilileri bir iş için Türkiye'ye geldiklerinde o kadar çok Locost'lu görmüşler ki "vay be" demekten kendilerini alamamışlar.
Ülkelerine döndüklerinde satış raporlarına baktıklarında aptallaşmışlar.
Türkiye'ye Lacost ihracatı listede bile yokmuş tongue.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.