Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 824

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/sources/ipsclass.php on line 827

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/anilarim/domains/anilarim.net/public_html/nostalji/forum/lofiversion/index.php on line 598
Anılarım.Net > Sevimli Ayılar (Ayı Tom)
Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Sevimli Ayılar (Ayı Tom)
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Çizgi Filmler
GaLaCTiCa
Databesimizde Ayi Tom olarak açilmisti basligi. 80ler'de Uykudan Önce programi içinde iki çizgi filmle beraber dönüsümlü olarak yayinlanan,çok sevdigim çizgi filmlerden biri idi. Dört kisilik bir ayi ailesiden olusuyordu. Tom ailenin reisi, baba ayi idi.Karisindan baska ne konustugunu anlayan olmazdi. Konustuklarini karisi çevirirdi. Çizgi Filmimizin orjinal ismi "Hillbilly Bears" imis. Bize "Sevimli Ayilar" olarak çevrilmis. Ayi Tom'u Sezai Aydin seslendirmis. Ayi ailesinde tomdan baska, esi ve biri kiz digeri erkek olmak üzere iki de çocuklari vardi. Kiz olanin adi da "nazli" imis. Seslendiren de Asuman Konuk. Karisi'nin ve diger çocugun adini hatirlayan var mi?
Nostalji70
ehe simdi hatirladim az buçuk. Sevimli Ayilar baslamadan önce hemen nevaleleri hazirlardim sabirsizlikla baslamasini beklerdim.
GaLaCTiCa
Hamakta yatmayi çok seven, çiftesiyle bahçesinde köstebek kovalayan, homur homur konusan. Aklimda hep ble ble ble diye homurdanmasi kalmis. Sevimli tembel ve miskin ayimizin karisi, ve bizdik oglu'nu adini bilen varsa lütfen yazssin. Dizinin orjinal isim ve karakterlerine sadik kalinmamis. Normalde karakter isimleri çevrilmez ama TRT öyle yapmamis. Isimler bile farkli. Ayi Tom'un orjinal ismi "Paw Rugg", anne ayi "Maw Rugg", Kiz "Floral Rugg" bize "nazli" olarak çevrilmis. Bizdik oglan "Shag Rugg". Anne ve oglan da muhtemelen farkli olarak çevrildi. Saten orjinal adi da "Dag Köylüsü Ayilari" gibi bir anlama geliyor. Bizde "Sevimli Ayilar" olarak oynamisti.
raymond
Bu seri NBC televizyonu tarafindan 1965-1968 tarihleri arasinda 26 bölüm olarak yayinlanmis... Isimleri maalesef ben de hatirlayamadim... Tom'un en ilginç yönü, bir kavga esnasinda çekinmeden tüfegini çikarip (çakaralmaz tarzi garip bir tüfekti) hasminin kafasina dogrultmasi ve gayet rahat tetige basarak onu yanmis baruta çevirmesiydi... Bir de harbiydi... Korkmasi gerektiginde korkar, kaçmasini da bilirdi... Özellikle onu arasira madara eden karisindan çok korktugunu hatirlarim... Sevdim ben bu Tom'u gerçekten...
karakedi
Bir de bunlarin bir büyükbabasi yokmuydu yaw? Elinde olta ile balik avlarken hatirliyom ben büyükbabayi..
soner1971
Legbi legbi legbiii öhööüü öhöhüüü öhhüüöö biggrin.gif

Bayildigim çizgi filmlerden biriydi.

En sevdigim yani hatta güldügüm. Tom , oglu ile birlikte tarla farelerini kovalarken, tüfegini eline almis ates eder, hemde çok uzun anlamsiz bir seyler söyler. Ama o kadar uzun bir seyler söylerki. O arada ogluda bize tercüme eder. O kadar uzun cümenin açiklamasi " Vuracaksin baba onlari biliyorum." .Sadece bu kadar.

Bir replikde söyle
Anne Ayi
- Tom bükemedigin eli öpeceksin.
Tom
- Ble ble ble smile.gif
GaLaCTiCa
TRT Sevimli Ayilari 1981 sonbaharinda Degerli ve Atom Karinca ile beraber 26 bölüm olarak satin almis. Uykudan Önce içinde degismeli olarak yayinlanmis 6sar dakikadan. Sevimli Ayilarimiz Mavi Kaya Daglarindan gelmisler. Nasil bir yerse anlayamadim. Ailenin baba ayi tom ve kizi nazli disinda diger bireyler hakkinda bilgi yok.
GaLaCTiCa
Bu çizgi filmin ve aynı dönemde yayınlanan diğer iki çizgi filminde 26 bölümde kalıp devamının yapılmamasına çok şaşırdım. Bu çizgi filmleri benle beraber aile ahali de izler ve severdi. Böyle güzel çizgi filmler böyle kalır mı? Devamını yapsanıza kardeşim. Amerika'nın beğenisine göre hazırlanmış belli de. Satıldığı diğer ülkelerden de talep gitmedimi mi ki? Orjinal dilinde izleyip sevdiğim nadir çizgi filmlerdendir ayı tom, değerli ve atom karınca. Çok iyi ingilizcem yok her denileni anlayamıyorum ama yine de keyif alıp gülebiliyorum.
sahaf
İyiydi hoşdu ama bir Ayı Yogi kadar popüler olamamıştı Ayı Tom smile.gif acaip bir aile yapıları vardı başta Tom olmak üzere tüm ayılar uyuşuktu diye hatırlıyorum.bütün gün uyurlar bir olay olduğunda ise silkelenirlerdi.devamlı diyaloğa girdikleri bir komşuları vardı bu ailenin.
çokseybilenkiz
ben en çok ailenin diğer fertlerinin nasıl oluyorda baba ayının konuşmalarını anlayabildiklerine şaşardım smile.gif
birde ben ve kardeşlerim uykudan önce içindeki çizgi filmleri paylaşmıştık(sebeb neyse )değerli didemindi. atom karınça selimin sevimli ayılarda bana kalmıştı smile.gif
aspirin
Özleyenler için -benim gibi- ...
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.