Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Saint'in Dönüşü
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Dizi Filmler
alpino
Hayal meyal hatirladigim,cok gec saatlerde yayinlanirdi (sene 1980 ve benim ilkokula gittigimi dusunursek saat aksam 8 bile gecti) ve ailemden yalvara yakila bu diziyi izlerdim.Ha aklima kalan ne??Dizinin jenerik baslangicindaki cop adamin kafasinda beliren halka ve arabasi.Ingiliz dizisi idi sanirim biraz arastirma yaptim ve asagidaki adresi buldum.Yanilmiyorsam benim izledigim o dizi The Return Of Saint idi.Roger Moore'un oynadigi seri daha sonralari yine TRT'de oynamisti (Hatta Roger Moore bu seriden sonra James Bond'a terfi etmisti veya Kaygisizlar'dan sonra).


http://www.saint.org/sttv.htm
Mrbom
Roger Moore'un oynadigi seri ilk saintti...ülkemizde gösterilen The Return Of Saint idi... İntro
çalikusu
Saint'in Dönüsü:
biraz james bond tarzi bir diziydi yaptigim arastirmada zaten saint'i ilk canlandiran kiside roger moore mus daha sonra Ian Oglvy adinda bir oyuncu canlandirmis  orjinali saint  olarak geçiyor literatürlerde:)
adam hayalet  gibi  biseydi en zor  anlarda bile paçayi kurtarirdi tamam  artik bunun isi bitti dedigimiz anda olmadik birsey çikar  adam yok olurdu ortaliktan ilginçti yani
sik  spor giyimi ,süper arabasi ,  çok güzel kizlari  hiç  eksik  olmazdi  birde çok  yakisikliydi beaa
yakin zamanda  sinema filmide çekilmisti ve ülkemizde AZIZ adi altinda yayinlanmisti dimi (sanirsam)
(kesin alzaymir oluyorum ben geçmis 10 yakin zaman 0)
Yayin Süresi: Eylül 1978 - Mart 1979
24 bölüm, 60 dk.
 Oyuncular
Ian Ogilvy : Simon Templar


Misafir
Bazi kahramanlar arabalariyla özdeslesirler, özellikle sinemada. örnek olarak James Bond ve arabasi aston martini gösterebiliriz. Simon Templar'in özdeslestigi araba ise volvodur. Val Kilmer'in saint rolunde oldugu ve bir kaç sene evvel sinemalarimizda gösterilen son filmdede buna ithafen arabasi C70 Volvo idi.
memoriesman
Bu dizi de çocukluğumun ilginç dizilerinden di . Kafasında Saint'i (Aziz) i simgeleyen halkalı adam .En aklımda kalan sahnesi ise bir köprünün üzerinden arabasına atladığı başlangıç jeneriği idi.
Başrollerinde Ian OGILVY oynuyordu ...
O güzel başlangıç jeneriğini hatırlamak isteyenler için buyrun...

www.youtube.com/watch?v=KK1dtGfMGBo

eğer youtube paylaşımı yasak ise affola ...
çokseybilenkiz
ben roger moore'un oynadıgı seriden bir kaç saint izledim yerel kanallarda hepside renkli idi:demek ki 66-69 arası çevrilen bölümlermiş bunlar:özellikle The Portrait of Brenda isimli bölüm bizim tvlerin en sevdiği bölüm laugh.gif .trt'nin yayınladığı dizinin ise ancak 1-2 bölümünü izlemişimdir,ondanda aklımda bir şey kalmamış
çokseybilenkiz
Simon Templar yazar Leslie Charteris'in yarattığı ünlü bir roman karekteri.beyazperdede ilk görünüşü 1938 yılına den geliyor.
http://www.imdb.com/title/tt0030709/

ilk film olmasından fazlası şimdiye kadar yapılmış en iyi saint filmide eleştirmenlerin yalançısıyım bu filmmiş.
bu ilk filmde simon'u canlandıran Louis Hayward (1909-1985) benden bu kadar diyip yerini George Sanders (1906-1972) bırakıyor.yine eleştirmenlerin dediğine göre sanders'ta simon'u beyazperdede canlandıran bütün oyunculardan daha çok bu role yakışıyor.oda şu filmleri çeviriyor


http://www.imdb.com/title/tt0031890/

http://www.imdb.com/title/tt0031891/

http://www.imdb.com/title/tt0033014/

http://www.imdb.com/title/tt0033013/

http://www.imdb.com/title/tt0034145/

ama o da seriyi bir başka dedektif filmi serisi için bırakınca sıra Hugh Sinclair(1903-1963)a geliyor .iki filmde o çekiyor.

http://www.imdb.com/title/tt0034146/
http://www.imdb.com/title/tt0036324/

sonra Louis Hayward tek filmle geri dönüyor


http://www.imdb.com/title/tt0047440/

tamamı içinde buraya bakabilirsiniz: http://www.imdb.com/character/ch0012125/
80kuşağı
trt 3 ilk açıldığında yaz aylarında saint in dönüşü tekrar verildi ama roger moore un oynadığı değil diğer adını yukarıda aktaran arkadaşın yazdığı simon templer ı oynuyordu sevgilisi ya da iş ortağı da cordellia idi sanıyorum hepsini izlemiştim dizinin çok zevkliydi yaz ayları olduğundan okul yoktu o nedenle sanıyorum...
hazan
Severek izlediğim bir dizi olduğunu hatırlıyorum. Benim aklımda kalanda hayal meyal atlama sahnesiydi. Ama nerden nereye atlıyor tam kalmamış.(biraz kamyon gibi bir şey hayal etmişim aracı sadece). Burada okuyunca aydınlık kazandı. Başlangıç jeneriği sahnesiymiş. Ancak izleyemedim. Video çalışmıyor.
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.