Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Walton Ailesi
Anılarım.Net > NOSTALJİ VE MAZİ > Dizi Filmler
jetfire77
bir zamanlarin kaliteli dizisiydi küçük joe karakteri bayagi meshur olmustu
Mrbom
güneyli bir ailenin hikayesini anlatirdi...john günlük tutuyordu galiba...gece yatarken herkes biribirine iyi geceler derdi
clown
John'un yanağında da kocaman bir ben vardı... smile.gif
GaLaCTiCa
QUOTE(jetfire77)

Bonanzada vardi küçük joe, Walton Ailesinde de varmiydi?
Mrbom
QUOTE(Galactica)
QUOTE(jetfire77)

Bonanazda vardi küçük joe, Walton Ailesinde de varmiydi?
ailesi ona öyle seslenirdi...bonanzada da vardi bunda da
raymond
5'i erkek ve 3'ü kiz olmak üzere 8 çocuga sahip John ve Olivia Walton çiftinin Büyük Ekonomik Bunalim ve Ikinci Dünya Savasi sirasinda yasanmis gerçek öykülerinden yola çikilarak CBS tarafinda 1972-1981 tarihleri arasinda 220'den fazla bölüm halinde yayinlanan Walton Ailesi'nin en akilda kalan sahneleri, gece uyuma vaktinde ailenin neredeyse dakikalarca süren birbirlerine iyi geceler deme merasimleri ve odalarin isiklarinin birer ikiser kapanmasi, bir de "John-Boy Walton"un (ailesi ona Küçük John derdi) ince tel gözlüklerini kendine has bir el hareketiyle takmasi ve birseyler yazmaya baslamasiydi...
Küçük John Walton bugün 56 yasinda...
Ailenin dedesi rolündeki aktör will Geer 1978'de 76 yasinda ölmüs... Büyükanneleri rolündeki Ellen Corby ise 1999'da 88 yasinda ölmüs... Baba John Walton (Ralph Waite) ise su anda 79 yasinda...
Dublajdan tek hatirladigim Küçük John'daki Sungun BABACAN performansidir...
ARUZKOLIK
  Küçük John'un,ailesinden uzakta okurken,lokantada tasarruf olsun diye çorba istedigini,ekmek istemeyip,evden getirip torbasindan çikardigi ekmegi kimseye belli etmemeye çalisarak yedigini hatirliyorum.Lokantaci gördüyor,fakat,mahcup olmasin diye görmezden geliyordu.
  Tanrim bu forum nasil bir yer böyle.35 sene önce izledigim seyler bunlar.Birisi çikip Walton ailesi demese,aklimin ucundan bile geçmez.Ama o zamanlar  5-6 yaslarinda olan beni,öylesine üzüp etkilemiski bu sahne,sanki bellegimin altinda kalmis.Hemen bunu hatirladim.
alibaba
bir bölümde de bir araba bozulmustu evin yakinlarinda. arabada sehirli bir kadin vardi sigara içtigi için büyük anne ona kiziyordu. ailenin ahlakini bozmasindan çekiniyordu. tamircinin arabadan çikarip "iste bu bozulmuls diye gösterdigi" parçanin neoldugunun hep merak etmisimdir.
Mrbom

Dizinin introsu ve görüntüleri...

Burdan
F
Bir bölümde Mary Ellen 'in bir zamanlar imzali fotograf istedigi eski bir film yildizi baska bir nedenden dolayi kasabaya gelmis, Waltonlar 'da kalmisti. Ama babalari onun gitmesini istemis, bu da Mary Ellen 'i çok üzmüstü.

Çok sahane bir diziydi.
GaLaCTiCa
TRT'de en son 1983 yilinda yayinlanmis bu dizi. Hayret dogrusu diziden aklimda hiç bir sey kalmamis. Oynadigi tüm zamanlar çok sevilmis. Ilk yayinlanma tarihi yetmislerin sonuna dogru olmasi lazim. Simdilerde izlemeyi en çok istedigim dizilerden birisi Walton Ailesi. Dizide John Boy Walton'un seslendirmesini yapan Sungun Babacan dizinin ayni zamanda çevirmeni. Esi olan Meral Babacan (Erbil)(Bu sira henüz evlenmemisler. Meral Babacan'in evlenmeden önceki soyadi Erbil)küçük john'un sevgilisi'nin seslendirmesini yapmis.
çokseybilenkiz
1963 yapimi:spencer's mountain(spencer'in dagi) basrolünde henry fonda ve maureen o'hara oynar.bu film bir cumartesi oynamisti.ve gazetede söyle bir tanitim.walton ailesi dizisine ilham veren film.
 dizi ile ilgili olarakta walton ailesi çok dinine bagli bir aile idi diye hatirliyorum.

F
 Cumartesi günleri haberlerden önce yayinlanirdi. Evlerinin bulundugu daga "Walton Dagi" denirdi. Yeni jenerasyonlar için de devam niteliginde tek bölümlük pek çok televizyon filmi çekilmis. Nedense tekrari hiç yayinlanmadi! Jeneriginin donuk çizgiler oldugunu hatirliyorum.
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.